Aracınız için doğru oktan sayısını nasıl anlarsınız.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
yapiressami' Alıntı:
daha güncel beyin versionu atılıyor yani iyileştirlmiş version ayrıca 95 kullanın benzinii

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben 1 yıl kadar önce 98 oktanla depoyu fullemiştim ama arabanın içi benzin kokmaya başlamıştı, sonra depo 4/1 dolu iken 95 oktan aldım sorun düzeldi, koku kayboldu, ama ddepo 4/1 olunca baktım yine aynı koku, herhalde dedim yine 98 yakmaya başladı araç dipte kalan benzini.

O gün araç stop edene kadar sürüp benzini bitirdim, bi daha almadım 98 oktan, sorun var diye bir sürü tamirci gezmiştim onlarda 98 oktan kullanma dediler, aracım 1996 Vectra GLS,
şu an sorun yok..

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
daha güncel beyin versionu atılıyor yani iyileştirlmiş version ayrıca 95 kullanın benzinii

Bu arada şunuda belirteyim. Güncellemeden sonra anlık yakıt tüketiminde yol bilgi sayar verilerine göre düşme oldu. :alkis:

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben benzin almıyorum ayda bir 20-30 ytl.lik onda da oktan olsada olur olmasada sanırım.en iyisi LPG almak oktan dertiniz olmaz.Kafa karıştırmaz :)

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçlarınızın kataloğunda kullanacağınız yakıtın oktan sayısı belli ediliyor OPEL ARAÇLARIN TAMAMI (yeni nesil) 95 oktan benzin kullanırlar zaten araçlarda vuruntu önleyici sistem mevcut 98 oktan satan benzinciyle ortakmı olacam yoksa eski suudi petrol bakanı zeki yamaninin kızıylamı evleneceğiz. Lüzumsuz şeyler bunlar Hele hele garanti içinde bulunan araçlar için en ufak problem oldumu hemen araçtaki yakıtttan numune alınıp kontrol ettiriliyor ve önerilenin aksine yakıt kullanmışsanız vede önemli bir motor arızası ile karşılaşmışsanız yandı gülüm keten helva artık 3000 mi yada 4000 YTL mi verirsiniz bilmem banane alemin 98 oktan yakıt satacam diye yaptığı reklama o kadar kaliteli yakıtsa niye yanında eşentiyon veriyorlar merak ettim doğrusu. Fabrika verilerinden şaşma başını derde sokma derim bir arkadaşım yazmış klima ile yokuşu daha rahat çıkıyorum diye bence psikolojik etki bende arabamı iyi bir oto kuaförde full temizlettimmi arabamın çekişide kaçışıda artıyor gibime geliyor. Ne alaka değilmi ? benimkide psikolojik etkilenme

Şu anda LPG kullanıyorum bence daha ekonomik işte bu kadar

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar PO 97 kullanıyorum ve çok memnunum. 95 alırsam araç 4000-4200 devirde kendini gösterebiliyor. 97 de 3500 de başlıyor.
Çok fazla bi fiyat farkı da yok. Motor zaten 1.2 tüp filan olmaz.

Ancak bir arkadaş Total yazmış bunu 3. defa duyuyorum ilk fırsatta onu deneyeceğim...

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 total güzel arabanın sesi değişiyo bide bp 97

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben nası olsa lpg kullanıyom 1-2 km ancak benzinle gidiyorum ha 95 ha 98 fark etmiyo yani :)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=3457

Oktan ile ilgili konu yukarıdaki lingtede işlenmişti. Buda konunun teyidi destekçisi niteliğini taşıyor paylaşım için teşekkürler.:alkis:

Yukarıdaki lingtede yazdığım gibi yaptığım deneyimlerden sonra 97 oktanda karar kıldım. Tabiki bu herkez için geçerli değildir. Doğru oktanı bulmak kişinin kendine ve aracının durumu kalıyor.:good:

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 OKTAN veya 97 OKTAN farkeder mi ?

önceden benzini 97 oktan alıyordum ancak son aldığım yerde 97 oktan yokmuş bende 95 oktan aldım. acaba bunun herhangibir zararı olur mu görüşlerinizi bekliyorum