Aracınız için doğru oktan sayısını nasıl anlarsınız.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar oktan konusunda aldığım bir duyumu söylüyorum.bu 98 oktan ve diğer çıkanlar hakkında gerçekçi olmadığını.sadece ticari amaç gütmek için yapılmış birşey diyorlar.yani aldığınız yakıtın oktan değeri daha düşük olduğu söyleniyor.bunu söyleyende bu işin içinden insanlar

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar oktan konusunda aldığım bir duyumu söylüyorum.bu 98 oktan ve diğer çıkanlar hakkında gerçekçi olmadığını.sadece ticari amaç gütmek için yapılmış birşey diyorlar.yani aldığınız yakıtın oktan değeri daha düşük olduğu söyleniyor.bunu söyleyende bu işin içinden insanlar

yani biz 95 oktan alırsak o 95 değil demek mi daha mı düşük anlayamadım yoksa sadece 98 oktanda mı böyle yapılıyor

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşin nasıl içinden neresinden test araçlarında falanmı çalışıyor açıklayabilirmisin. Türkiye de benzin aldığımız birçok firma benzin standartlarını yurt dışında geliştiriyorlar ve buraya da o standartlarla satıyorlar. Kaliteli istasyonlar için bu söylenilen olası birşey değil. Karalamak çok kolay tabi lütfen böyle birşeyi duyum olarak değil de varsa kanıtıyla söyleyebilirmisin? 95 oktanla 97 ya da 98(pek kalmadı zaten) oktan arasında tabiki de fark var. Yani kastettiğim Türkiye deki kaliteli istasyonlar da bu var. ama tabi sen gidip hiçbirşekilde tanınmamış bilinmemiş bir istasyondan alırsan söylediğin gibi olabilir.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum ama ben 95 we 97de kullandım.95te daha az yakıo gibi geldi sanki.97oktanı 3depo kullandım memnun kalmayp brakmıştım...

sogunduz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de sürekli 97 (OPET) oktan kullanıyordum. En son benzin alışımda belirtmediğim için benzinci 95 doldurmuştu. Tam depo kullandım ve aracımın (ki 1 yıldır kullanıyorum) en düşük yakıt sarfiyatına tanık oldum. Artık 95 oktan kullanacağım. Performansta da bi fark göremedim.

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba çok güçlü olmadıktan sonra bir fark görmek pek de olası değil.95 kullanınca sarsıntılı çalışırken,97 kullanıldığında sarsıntıyı kesen bir motor da görmedim,duymadım.Aslında 97 oktan'ın standart ve 95oktan fiyatında olması lazım ama...

34ER8001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım 97 ile 95 oktan arasındaki tek far 2 nasıl diyecekseniz:

97-95=2

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Kac oktan benzin kullaniyorsunuz????

Benzinli motoru olan arkadaslar, kac oktanlik benzin aliyorsunuz ?????