Astra 1.3 CDTİ InSP4

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortt :)
dün bizim corsada insp4 yazdı. biz zaten filtreyi değiştireli 600 km olmadı. bu kısa sürede bu su dolar mı ? sensörü bozuk olabilir mi ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle sıfırla olmadı filtre suyunu aldır,alt tarafda plastik vida var çevir dikkat et altda birşey koy akacağı bu arada kontağı biri çevirsin yakıt basıncı oluşsun biliyorsun kontağı çevirince pompa devreye giriyor,haaa bırak içindeki aksın

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih resim ekliyorum neresi olduğunu görmen için
$_57.JPG

tabanında gördüğün vida

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hortt :)
dün bizim corsada insp4 yazdı. biz zaten filtreyi değiştireli 600 km olmadı. bu kısa sürede bu su dolar mı ? sensörü bozuk olabilir mi ?

Birikebiliyor malesef..
[MENTION=28982]semia[/MENTION] Abi eski tip o filtre.

D kasada ki;

attachment.php

Ekli dosyalar

• mazot-fltres-opel-corsa-d-813-059.jpg
    mazot-fltres-opel-corsa-d-813-059.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 54

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birikebiliyor malesef..
@semia Abi eski tip o filtre.

D kasada ki;

attachment.php
Fark etmez Ali Can kardeşim, o sibip gibi duran yere ince hortum önce altına anahtar ve o sibop gibi duran kısmı anatarla hafif açacak ve ucundaki hortumdan koyacağı kaba akacaktır su. Yani sistem herzaman aynıdır tek değişen parçadır oda maksatları milleti yolmak :)))) ucuzda değilmiş

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fark etmez Ali Can kardeşim, o sibip gibi duran yere ince hortum önce altına anahtar ve o sibop gibi duran kısmı anatarla hafif açacak ve ucundaki hortumdan koyacağı kaba akacaktır su. Yani sistem herzaman aynıdır tek değişen parçadır oda maksatları milleti yolmak :)))) ucuzda değilmiş

Mantigin ayni oldugunu biliyorum Selim abi, yapilarinin farkli oldugunu gostermek icin ekledim :)

Kagit olsaydi filtre daha iyi olurdu her yag bakiminda degistirirdik. 30bin gidiyor, hem de pahali :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o alttaki büyük kapağımı açacağım yoksa üstte arada küçük duran sibop gibi şeyimi anlamadım :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih kafan karıştı ;) Senin soruna önce ben tarifi eklediğimde Ali Can kardeşim Abi o corsa C artra H ın ki dedi Corsa D inkini ekledi yani metal olan filtreyi bende bu sefer senin corsa D tarifini yazdım,onun üzerindeki sibop hortum geçirilecek başına ki arabaya akmasın hortumun sonuna bir kavanoz koyarsına kontağı biri çevirir pompalansın diye sende vidayı gevşetir içini boşatır kavanozun sonra tekrar sıkarsın demek istedim, Sen son tarifi alacaksın yani ;)