Astra 1.3 ctdi şehir içi en fazla kaç km yapar?

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşalr en başta bazı yorumları okudum dizel araba yüksek vitese takılıpta 2000 devirlen gidilmez yazık kardeşim o motorun hakını ver ne var yani 1 lt fazla yaksın eziyet ne çektiriyorsun motoraa en çok sinir olduğum şeylerden birisi bu aman az yaksın yavaş gidelim 100 km fazla yapar gibisinden peki bu yavaş gitmenin yarın 70,000 km gelince aracın sana zararlarını söylüyorum 4 adet enjektörüne patlayacak her biri de 450 ytl civarında bunu ben demiyorum ilk defa dizel kullanan biri olarak ustalar bana dedi yani lütfen arkadaşlr en az 3000 devirlen kulanalım aşağısına düşmeyelim benden demesi tşk
_______________ yavuz kılıçaslan__________

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım ben kendimi iyi ifade edemedim Tekrar Açıklayayım Benim iddiam çok az yakıyor deyil ekonomik kullanmakta deyil gayet normal hatta yeryer hızlı sayılabilecek bir kullanımla 5.8 ortalama yani 168.491 lira kilometrede yakması şimdi bu çok ekonomik bir rakam 2. husus bu rakama iyi performans yani araç gitmiyor höykürüyor diyen hangi arkadaş bilmiyorum şimdi ama 1.3 cdtı araçtan bahsediyorsa benim araç onun anlattığı gibi deyil haramidere yokuşunu 170 km saat ile geçerken (yokuşta kalktığım halde) benzinli araçlarla bile o sürate anca çıkıldığını belirtmek isterim 15km lik bir yokuş arayamicam şimdi bu veriler bana yeter uzun yolda büyük motorlu araç daha iyidir diyorlar doğrudur ama bu araçta 6.vites diye birseçenek var uzun yol için (motora 15.000 bakımını 1 ay önce yaptırdım gayet temiz ve muntazam ilgine teşekkür)
şimdik arkadaşım iyi güzel diyorsunda millet nasıl az yakarım diye çözüm arıyor araba 6 vitesde çift emziğe gecer ve haliylen daha fazla yakar bilmiyorum da ben de arabanın çekiminden felan memnunu bilgi olsun diye yazmıştım sadeceyakıta da gelirsek abii yolda gitsinde isderse 200 kuruş yaksın benim prensibim budur işimi görsün yaksın abi rampaya gelince tek tıkanmaasın sıyırsın alsın da razıyım ben şehir içine gelince arkadaşlar inanın ben birçok araba kulandım ya bu araç şehir içi gerçekden az yakıyorr bazı yorumlar okudumda 307 felan daha az yakıyor diye inanmıyorum benzinlisi vardı bende baş gelemedim yakıtıylan yaf bu araba ekonomik bence başka da birşey demiyorum
_____yavuz kılıçaslan-------------

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2006 astra h 1.3 cdti aracımı alalı 3 ay oldu. Bu rdaki değerleri hiç göremedim. Ortalama tüketim şehiriçi 8,0 lt nin altına düşmedi bir türlü. Şehir içi şehir dışı karışık kullanımda 7,2 lt yi gördüm o kadar. Nerde sorun olabilir. Vites değişim aralıkları ile ilgili bir problemmi var acaba. Daha dün yağını ve tüm filtrelerini değiştirdim. Enjektör temizliğini yaptıralı 1 ay oldu. Sebep ne olabilir. Bilenler yardımcı olsun lütfen.

muratguv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeller ne yazıkki yakıtta çok yakıyor....

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de 1.3 essentia 2007 kullanıcısıyım,yakıt değerlerim ( sadece şehir içi ) ; 4. vitesi nadir kullanıyorum,5-6 saten hiç yok,genelde aracımı 1-2-3-4 viteslerde kullandım bir depo 52 litre ortalama tuketım 6.3 lıtre,52 ltre sonunda 832 lıtre yazıyordu,yazın 7000 km yaptım,yine bir depo sonunda 1223 km gördum.ortalama tuketım 4.5 lıtre ve klıma acık!!!! sanırım yakıt konusunda şanslıyım,yorumlarınızı alabilirim :)))

volkaninan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de 1.3 essentia 2007 kullanıcısıyım,yakıt değerlerim ( sadece şehir içi ) ; 4. vitesi nadir kullanıyorum,5-6 saten hiç yok,genelde aracımı 1-2-3-4 viteslerde kullandım bir depo 52 litre ortalama tuketım 6.3 lıtre,52 ltre sonunda 832 lıtre yazıyordu,yazın 7000 km yaptım,yine bir depo sonunda 1223 km gördum.ortalama tuketım 4.5 lıtre ve klıma acık!!!! sanırım yakıt konusunda şanslıyım,yorumlarınızı alabilirim :)))

Bu nasıl oluyor anlamadım yaa. Ben niye 7,2 nin altına düşemiyorum. Bilen yokmu.

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehiriçi astra cdti ile 5.9 - 6.4 gayet normal değerler.
Hdi motorlardan tdi lere kadar şehir içi hepsi aynı yakar.

Piyasada peugeot ile şehir içi şu kadar gittim.. citroen ile şu kadar gittim.. diyenlere aldırmayın. 1.4 hdi den.. 1.5 dci lere kadar hepsi aynı yakar fakat konu şehir dışı ise.. astranın üstünlüğü asla tartışılmaz.. aynı sürat ile olduğu sınıfta daha güvenli ve konforlu ve o kadar az yakan başka araç yoktur. ne focus ne peugeot ne megane ne de citroen.. vs.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda; astra cdti'lar 2nci viteste (aynı sınıfta) hiç bir araçta olmayan tork gücü ve turbo basıncı mevcuttur.. mümkün olduğunda 2nci viteste pek basmayın.

Yokuşlarda kalkamıyorum.. 1.3 motor çok ufakmış vs.. bunları yazanların ya araçlarında ciddi sıkıntılar var ya da araba kullanmayı oyuncak zannettikleri için saçmalıyorlar.

2004ten beri halen üretimi olan ve olduğu sınıfta gelmiş geçmiş en iyi araç seçilen astra h cdti ler neden türkiyede 2009 ve 2010 yıllarındaki satışlarda patlama yaptı?

Cevap çok basit.. başka araçlardan memnun kalmayanlar gelip astra aldılar.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasımda 1.4 hdı look var 60 beygır , kulllanıma baglı cdti daha az yakıyor ama pejoda hıc serılık yok uzun yolda sollamalarda 2 kez dusunmenıze neden oluyor..

BlackWhite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım şehiriçi trafik + tem karışık değerleri, aracı ilk aldığımda 7.2 falandı 4000-5000 km sonra 6lt ve daha aşağısına düştü şu anda kullanımımı göre 5.4. ile 5.9 arası değişiyor. Resimde de değerler görünüyor.

Ekli dosyalar

• Görüntü044.jpg
    Görüntü044.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 8