Astra 1.4 Turbo Chip Tuning

yamancs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar başlıktan anlayacağınız üzere 2013 model Opel Astra 1.4 Turbo aracıma Chip Tuning uygulaması yaptırmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum.

Tork Tuning diye bir yer duydum aslında, burası hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Veya Ankara'da chip tuning için kaliteli bir yer önerebilir misiniz?

Ve hatta Chip Tuning dışında aracın performansını artırmayla ilgili önerilerinize de açığım. :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam turbolu arabaya chip tuning acayip derecede yarıyor. Hatta bende sıfır 1.4 Turbo Chevrolet Cruze almayı düşünüyorum. Alınca benfe yaptirmayı düşünüyorum. Ayrıca kutu içi performans filtre alirsan yemede yanında yat hesabı olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yamancs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam turbolu arabaya chip tuning acayip derecede yarıyor. Hatta bende sıfır 1.4 Turbo Chevrolet Cruze almayı düşünüyorum. Alınca benfe yaptirmayı düşünüyorum. Ayrıca kutu içi performans filtre alirsan yemede yanında yat hesabı olur.

Aynen dostum ya, egzoz falan da yaptırdım şimdi şu performans işini de halledersem dünyalar benim olucak :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam yaptırdığınız zaman sonuçları yazarsan sevinirim.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar başlıktan anlayacağınız üzere 2013 model Opel Astra 1.4 Turbo aracıma Chip Tuning uygulaması yaptırmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum.

Tork Tuning diye bir yer duydum aslında, burası hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Veya Ankara'da chip tuning için kaliteli bir yer önerebilir misiniz?

Ve hatta Chip Tuning dışında aracın performansını artırmayla ilgili önerilerinize de açığım. :)

Merhaba, bahsettiğiniz garaj çip tuning için gitmenize gerek olmayan bir garaj. 400-600hp güçlerinde subaruların motorlarını sıfırdan toplayabilen adamları barındıran bir garaj, ziyadesiyle sağlamdırlar, ancak günlük kullanımdan ziyade dip gaz yardırmaya yönelik yazılım konusunda iyiler, en ideal yazılım Vmax ve EcuFast yazılımdır... Şaşmaz Sanayi de Vmax e gidip yazılım+pipercross filtre + downpipe yaptırmanız çok tatlı boyutta güç kazanmanızı sağlar. Forum sponsoru olduğundan ötürü de özel ilgiyle karşılaşırsınız.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hocam bu down pipe ne oluyor ya ?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle kalınlı inceli bir demir boru, egzos sisteminin bir parçası.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ne işe yarıyor ki şu turbolu arabalarda kesiciye sokunca alev attıran parcamı ?

yamancs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bahsettiğiniz garaj çip tuning için gitmenize gerek olmayan bir garaj. 400-600hp güçlerinde subaruların motorlarını sıfırdan toplayabilen adamları barındıran bir garaj, ziyadesiyle sağlamdırlar, ancak günlük kullanımdan ziyade dip gaz yardırmaya yönelik yazılım konusunda iyiler, en ideal yazılım Vmax ve EcuFast yazılımdır... Şaşmaz Sanayi de Vmax e gidip yazılım+pipercross filtre + downpipe yaptırmanız çok tatlı boyutta güç kazanmanızı sağlar. Forum sponsoru olduğundan ötürü de özel ilgiyle karşılaşırsınız.

Abi çok teşekkür ederim, en yakın zamanda Vmax'le görüşeceğim. yalnız benim arabada cut out kumandalı egzoz sistemi var, downpipe yapılması mümkün müdür?

Bir de bir arkadaştan yazılımda Megachips'in çok iyi olduğu tavsiyesini aldım onun hakkında bilginiz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megachips den uzak durun. Şikayeleri biraz araştırın nette.

downpipe aslında turbo lu araçlardaki katalitik convertor dür. Downpipe iptal edilip tamamen düz boru çekilebileceği gibi spor tip downpipe da takılabilir. Amaç egzost çıkışını rahatlatmaktır. Orta susturucu ile birlikte downpipe yaptırırsanız aracınızda perf artışı ve güzel bir ses alırsınız. Örneğin GTC 1.6 Turbo dan neredeyse impreza sesi almıştık.

Downpipe yapımının cut out ile ilgisi yok yani ikisi birbirini bağlamaz.

Zaten downpipe yaptırdığınızda güç almak için buna uygun yazılım yaptırmanız da şart.

Ankar'da Vmax ve Boosterperformance yazılım için güvenebileceğiniz yerlerdir.