Astra J 1.4 Turbo Otomatik Kullanım Yardım

Mustafa02

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ilk defa otomatik astra kullanıyorum. Aracım Astra 1.4 Turbo otomatik. Aracın şanzımanının zarar görmemesi için park ederken önce N ye alıp elektronik el frenini çekip sonra P ye alınması gerektiğini duydum. Bu doğru mu? Ayrıca bir sorum da aracı çalıştırıp hareket ederken Araç P deyken mi el frenini indirmeliyiz yoksa D ye aldıktan sonra mı indirmeliyiz. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Vitesi d alınca otomatik iner el freni diğer türlü evet doğru n ye al çek p ye al

Mustafa02

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Vitesi d alınca otomatik iner el freni diğer türlü evet doğru n ye al çek p ye al
Teşekkür ederim hocam bunu bilmiyordum. Hiç dikkat etmedim ilk defa otomatik kullanınca biraz yabancı kalmışım :):) O zaman hareket edince direkt D ye alıp el frenini indirmeye gerek kalmadan hareket edebilir miyim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim hocam bunu bilmiyordum. Hiç dikkat etmedim ilk defa otomatik kullanınca biraz yabancı kalmışım :):) O zaman hareket edince direkt D ye alıp el frenini indirmeye gerek kalmadan hareket edebilir miyim
Otomatik freni bırakması lazım deneyin bir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Elektrikli el freni var değilmi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim şöyle bir alışkanlığım var sizede öneririm. Aracımı park edeceğim zaman öncelikle frene basarım, vitesi P konumuna aldıktan sonra ayağımı frenden çekmeden el frenini çekerim. Bu şekilde tüm yük frenlerde olur şanzımana herhangi bir yük binmemiş olur. Elektronik freni her zaman frene basarak indiririm, kendisi inerken bazen geç kalabiliyor kaş yaparken göz çıkarmamak lazım :)

Mustafa02

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Benim şöyle bir alışkanlığım var sizede öneririm. Aracımı park edeceğim zaman öncelikle frene basarım, vitesi P konumuna aldıktan sonra ayağımı frenden çekmeden el frenini çekerim. Bu şekilde tüm yük frenlerde olur şanzımana herhangi bir yük binmemiş olur. Elektronik freni her zaman frene basarak indiririm, kendisi inerken bazen geç kalabiliyor kaş yaparken göz çıkarmamak lazım :)
Hasip hocam teşekkür ederim ilginiz için. Ben de sizin dediğiniz gibi P ye aldıktan sonra ayağımı frenden çekmeden el frenini çekiyorum fakat bir arkadaş o şekilde zarar verirsin şanzımana dedi önce N ye alıp el frenini çekmemi tavsiye etmişti

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
N alıp freni çekip sonra tekrar frene basıp P almak aynı şeye denk geliyor gibi geliyor bana...

Mustafa02

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
N alıp freni çekip sonra tekrar frene basıp P almak aynı şeye denk geliyor gibi geliyor bana...
Peki ayağımı hiç frenden çekmeden N ye alıp el frenini çekip sonra P ye alsam yani ayağım frendeyken böyle yapsam bir şey değişir mi