Astra F Kullanıcıları Buraya

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir kardeş lastiğin genişliği yola tutunmayı artırdığı için yakıtı etkileyebilir.o kadar yakmaması lazım normalde.benmki uzun yolda 175/180 civarı yakıyor ama 90-100 arası gidersen.sen yine de baktır arabana

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir kardeş lastiğin genişliği yola tutunmayı artırdığı için yakıtı etkileyebilir.o kadar yakmaması lazım normalde.benmki uzun yolda 175/180 civarı yakıyor ama 90-100 arası gidersen.sen yine de baktır arabana

nereye baktırayım herşey normal gözüküyo ama çok yakıyo.lpg ayarları yeni yapıldı.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) yağ değişimini 5000-6000 km de bir yap.filtreler de etkiler.şunu da unutma kışın her araba normalden fazla yakar izmirde de olsan:)tabi agresif kullanıyosan o da yakıtı artırır.ben de kendimi zor tutuyom bazen ama cepten gidiyo naparsın

Egehan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek proßLemim içeriden gelen tıkırtılar , rahatsız edici. bide 94 oluşundan hidroliğim yok lastiklerde geniş direksiyon birazcık sert :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya işte hakan abi şimdi milletin araca bakınca dedim bizimkindede varmıdır die soruyım dedim ya abi senin araç ne kadar yakıyo ya:( ben benzin alınca km yi sıfırlıcam bakalım km/litre mi yapıyım hesaplamak için:eek: şimdi dicen nediyo bu çocukda ne biliyim yanlış hesaplıyorum die :( arkadaşlada tartıştık bu konu yüzünden:D

lt/100km hesabı herzaman universaldir,
ben 50ytl benzinle 200km gidiyorum ş.içi-dışı karışıki yani 100km de 8lt tüketimim var yani kuruş hesabıyla km de 250 ykr yapıyo
ama ş.içi hesaba katılmadan otoban şartlarında test olmalı yakıt sarfiyatı, mesela ben işe gidip gelirken araba daha ısınmadan varıyorum, dur kalka gidiyor benzin,bazı yerde trafik yoğun olur bazı yerde yol müsait değildir ağır ağır 1.2. vites gidersin, her yerdeki tüketim farklı çıkabilir, en iyisi otobanda test yapmak, mesela esk den ankaraya giderken depoyu fulleyip km yi sıfırlicaksın, ankara girişinde tekrar fulleyip kaç lt benzin aldığına bakıcaksın ;)

nasıl yani öyle yağ lambası ayrı mı?o sarı lambanın yağla ne ilgisi var.yağı benzinlikte değiştirsem lamba yanacak mı??
yağla bizdekinin ilgisi yok,
burağın sorduğu anahtar figürü, 10bin km olunca yanar, servis yağ değişimi yapıp bilgisayardan o işareti siler,
bizde sadece yağ müşürü yağ görmezse o yağdanlık figürü yanar, o figürü görürseniz aracınızı yürütmeyin, yaya olarak benzinlikten yağ alıp servisin yolunu tutun derim ;)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte aracımda hasta olduğum bi başka güzellik 10 yaşında olmasına rağmen bi tek amortisörlerden tümsek geçince gıcır gucur ses çıkması (o huyuda kışın çıkardı bi kaç ustaya sordum kışın normaldir dediler bide araç iki hafta boyunca yatınca oluyo:D )yoksa araç sıfır gibi bide benzin konusunda heralde ben yanlış işlem yapmamışım çünkü sitede başka arkadaşlarda benim dediğimi sölemiş ama tekrarlıyorum ben o hesabı yazın yapmıştım ve benzinin fiyatu o zaman daha düşüktü:)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o amortisör gıcırtısı kışın normal,
kapı gıcırtısı gibi kıl bi ses,
temiz asfaltta içerde de yok pek bi titreşim ama malum ülkemin şaane yolları,otobanda bile kasislerden kaçıyosun :rolleyes: