Astra f subap arizasi

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Selam arkadaşlar.
İzmir'den İstanbul'a BRC marka lpg li opel astra f 98 model 1.6 gls. 115.000 km araç almaya gittim.

Eski aracımda 97 model 1.6 astra f olduğu için bu arabaların performansını biliyorum.
Aracı aldım izmir'e dönerken aracın devirlenmesinde sıkıntı olduğunu farkettim.

İzmir'e gelince aracı rölantiye alınca ufak ufak teklemeli olarak çalıştığını gördüm.
yağına suyuna baktım hiç eksiltme yoktu.

Test etmek için aracı yokuş yukarı sürdüğümde eski astra ile 2. viteste rahat çıktığım yokuşu yeni aracımla çıkamadığımı farkettim ve hemen ustaya götürdüm.

usta önce bobinden şüphelendi bobini değiştirince bobinden olmadığını silindirleri ölçtüğünü 3 tanesinin 180 1 tanesinin 0 olduğunu ve subapların problemli olduğunu söyledi ve bana aşağıdaki fotoğtafları gönderdi.

kapak taşlanacak ve tüm subaplar değişecekmiş, motorda problem görmediğini ama motoru yıkayınca detaylı olarak tekrar inceleyeceğini söyledi.

ben aracın km si düşük olduğu ve araç çok temiz olduğu için uzun seneler kullanmayı düşünüyordum. neye niyet neye kısmetmiş.

araç işlemlerden geçeceği için aracımı satmalımıyım yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim.

ilave olarak önerebilecekleriniz nelerdir?
bana ne gibi eksileri olabilir uzun vadede?
Aracın orjinali gibi sağlıklı olabilirmi tum bu işlemlerin.

28GWrO.jpg

jVlr8g.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kapak güzelce yapıldıktan sonra sorun filan çıkmaz sanmam. Çelik subap kullanın LPG varsa. İşi sağlama almak adına.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Araç alındığına göre bu saatten sonra en mantıklı şey motoru yaptırmaktır, zira aracı bu şekilde kolay kolay elden çıkaramazsınız. Araca uzun süre binmeyi düşündüğünüze göre sibopların takım olarak değişmesi daha mantıklı, taşlama durumu ise kapakçının ölçümleri yapmasından sonra belli olur. Araç iyi bir şekilde onarılırsa hiç bir sorun yaşanmaz, uzun süre kullanılır.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Ben geçen yıl subapları değiştirdim.Sizinkiyle aynı problemleri ben de yaşamıştım, rölantide titreme, devir dalgalanması, çok yakması....Rampada çekmemesini lpg ye bağlamıştım ama subaplardan sonra hem yakıt hem performans arttı, şeytan kulağına kurşun 16 bin km dir arıza ışığı filan yanmadı.Aman yan sanayi kullanma kardeşim, bu işin işçiliği para tutuyor zaten.
Ama benim ustam çelik uyumsuz olabiliyor diye normal subap taktı

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
cevaplarınız için teşekkür ederim.
yazılanlardan anladığım kadarıyla subap değişimi endişe edilecek bir sorun değil sanırım. subap değişiminden sonra uzun seneler binebilirim sanırım sorunsuz.

fakat yerli malı çelik subapların çok iyi olduğunu hatta ihraç bile edildiğini duydum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçta LPG varsa çelik subap derim başka da bir şey demem.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
supsan alabilirsiniz. Hasara bakınca, inşallah kapak sorunsuzdur veya taşlanma ile kurtulabilir.

Ayrıca ustanıza kesinlikle kontrol ettirin, aracın sentesi yerinde mi. Ardından yaptırdıktan sonra rahat rahat binin.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Üst kapak işlemleri contalar subaplar vs. işçilikler 1500 TL'ye anlaştık.Eğer motorda sıkıntı yoksa!
Motorda da sıkıntı varsa maksimum 2500 TL civarı tutar dedi.

Motora inilirse arkadaşım hazır motor açılmışken dereceli eksantirik ve geniş piston takalım beygir gücü 20 beygir civarı yükselir dedi.

Ben İzmir 1. sanayi sitesinde esnafım, ustada 2 sokak ilerimizde sanayide sevilen tanınan kime sorsam işini iyi ve tam yapan bir usta olarak tanınıyor. pek sorun olacağını sanmam.

parçaları yan sanayi kullansa sıkıntı olurmu sizce?

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
aracı teslim aldım 1280 tl tuttu işçilik ve malzeme tamamı.
açlmışken triger seti bujiler vs. de değişti.

benim anlamadığım bir subap yanınca neden arıza ışığı hiç yanmadı?