► ASTRA G CRUİSE CONTROL Montaj (Resimli Anlatım)

kdzli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün benim combo-c 2006 1.3 e cc taktık

1-cc sinyal kolu 130 tl parçacıdan alındı
2-aracımda zaten fabrikasyon debriyaj müşürü varmış
3-sinyal koluna bağlanan sokete 3 kablo geliyordu. 4. yani cc kablosunun olması gereken yer boştu. x45 soketin 2. piminden bir adet kabo çekildi.
4-montaj tamamlandıktan sonra tech-2 ile tanıtım yapıldı
5-sonuç mükemmel, ama götergede ışık yok.

konuyu baştan sona bi solukta okudum,paylaşım için MOKIA ve emeği geçenlere çok teşekkürler.gerçekten paylaşmakta yapmak kadar emek isteyen bir olay.
2006 corsa c 1.3 için yukarıdaki combo ile aynı sonuç olacağını umuyorum ve sizden taktığınız kolun resmini rida ediyorum.
corsac.jpg

Şimdi Cengiz bey tecrübeniz nedeniyle size danışıyorum:ben kolu almak istemiyorum,butonu kendim eklemek istiyorum,corsa c için verdiğiniz şemada S229 içine bakarsak 3 nolu ucun ortak olduğunu görüyorum.3.butonunda hız + - için olduğunu varsayıyorum.3.butonun hemen solunda numara verilmemiş bir buton var?
daha önce siyal kolu dağıtmadım,buton konumlarını tek kablodan anlamak için direnç mi kullanılıyor?eğer öyleyse S229 içindeki değerler hakkında bilginiz var mı?
eğer bu kısmı çözebilirsek mevcut sinyal kolunun 3 numaralı ucundan çıkış yapıp buton kombinasyonuna girip ordan X45 soketinin 2 numaralı ucuna ulaşmak istiyorum.

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
İzmir'deyim.

Burada hallettiremedim şu montajı. Gözden çıkarmıştım maliyeti fakat yapacak çıkmadı.
valla kardeşim bana aracın beynıne zarar gelır dıye başka bır yetkılı servıs bana kagıt ımzalatmaya kalktı bılırım neyın ne oldugunu valla yardımcı olurum sana malıyetı senı zorlarmı bılmem olmaz dıye birşey yok oluyor başka yetkılı servste yaptırdım memnum cok şukur

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Şimdi Cengiz bey tecrübeniz nedeniyle size danışıyorum:ben kolu almak istemiyorum,butonu kendim eklemek istiyorum,corsa c için verdiğiniz ......................................................................................
3 numaralı ucundan çıkış yapıp buton kombinasyonuna girip ordan X45 soketinin 2 numaralı ucuna ulaşmak istiyorum.

O numarasız olan 0 iptal tuşu.
Evet corsa da koldan gelen değre göre karar veriyor.
Ama değerler beli değil.

bonies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1993 corsa c 1.4 enjoyda cruise control için debriyaj sivici kablosu x45 soketinin hangi ucuna bağlanıyor ve debriaj sivicindeki diğer uc nereye bağlanıyor. şemada gösterirseniz ii olur teşekkür ederim
kendim buraya üye yaptım başka nasıl tanıtabilirim bilmiyorum yardımcı olursanız tanıtmaya çalışırım kendimi. teşlekkür ederim.

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Istanbuldaysan bymustang nickli mustafa arkadaşimizin ustasi var onun irtibata geç sana yardimci olur

Walla denizlideyim Şuanda buradada herkez olmaz dedi, hayal peşinde koşma dediler ,ne edecen c.c. yi dediler, git değiştir arabayı dediler, dedilerde dedlr yani koca denizlide opcomlu servis varmı diye baktım oda yok opcom satan adamı buldum bende tech2 kullanıyorum dedi 8000tl lik aletin yapamadığını 400tl lik opcom mu yapacak diyede alay etti zaten dedim abi ver deneyelim çıkıyorsa alacam aleti adam herhalde tok öyleşey olmaz bende zaten internette 150tl 400tl ye almam bu aleti hayatta dedim teşekkür ettim gittim. :) Denizlide olmuyaak bu iş sanırım çevre illere bakmak lazım yada izmirde filan kesin yapabilecek baba yiğit varsa gelebilirim yani...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
İzmir'deyim.

Burada hallettiremedim şu montajı. Gözden çıkarmıştım maliyeti fakat yapacak çıkmadı.

Walla denizlideyim Şuanda buradada herkez olmaz dedi, hayal peşinde koşma dediler ,ne edecen c.c. yi dediler, git değiştir arabayı dediler, dedilerde dedlr yani koca denizlide opcomlu servis varmı diye baktım oda yok opcom satan adamı buldum bende tech2 kullanıyorum dedi 8000tl lik aletin yapamadığını 400tl lik opcom mu yapacak diyede alay etti zaten dedim abi ver deneyelim çıkıyorsa alacam aleti adam herhalde tok öyleşey olmaz bende zaten internette 150tl 400tl ye almam bu aleti hayatta dedim teşekkür ettim gittim. :) Denizlide olmuyaak bu iş sanırım çevre illere bakmak lazım yada izmirde filan kesin yapabilecek baba yiğit varsa gelebilirim yani...
bursa sana yakın sa bursa neskar yalova yolundakı servıse gıdıcen benı söyledınmı tanıyorlar yardımcı olurlar nıyetınız olursa yardımcı olurum olmuycak dıye bırşey yok astra g ler bıraz ugrastırıyor ben bunun mucadelesını verıp başardım kardeş
senın corsa c yı sorararız ıstersen sana tel no sunu verıyım ara konuş

son007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Konuyu doğru yerdemi bahsediyorum bilmiyorum. Yanlış ise kusura bakmayın. Bende 2001 astraya (comfort) hız sabitleyici taktırmayı planlıyorum. Servisi aradım. Servisten bana 2004 dün altındaki modellerde çok sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Debriyajdan filan bahsetti ama tam anlayamadım. Hız sabitleyici taktıran arkadaşlar sorun yaşıyorlarmı acaba? Birde MOKIA açtığınız diğer konularıda inceledim. Tek kelimeyle şapka çıkartıyorum. Selamlar

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Konuyu doğru yerdemi bahsediyorum bilmiyorum. Yanlış ise kusura bakmayın. Bende 2001 astraya (comfort) hız sabitleyici taktırmayı planlıyorum. Servisi aradım. Servisten bana 2004 dün altındaki modellerde çok sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Debriyajdan filan bahsetti ama tam anlayamadım. Hız sabitleyici taktıran arkadaşlar sorun yaşıyorlarmı acaba? Birde MOKIA açtığınız diğer konularıda inceledim. Tek kelimeyle şapka çıkartıyorum. Selamlar
tekrar lıyorum ali abı Istanbuldaysan bymustang nickli mustafa arkadaşimizin ustasi var onun irtibata geç sana yardimci olur pm at dönucektır sana

son007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Hocam ben şu an Kayserideyim. Hocam aslında asıl merak ettiğim. Takıldıktan sonra bir sıkıntı çıkarıyormu. Çünkü servis ya takılır diyecek ya takılmaz diyecek. Ama forumdan edindiğim bilgiye göre z motor olduğu için takılma işleminde bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum.İlgin için teşekkürler

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Hocam ben şu an Kayserideyim. Hocam aslında asıl merak ettiğim. Takıldıktan sonra bir sıkıntı çıkarıyormu. Çünkü servis ya takılır diyecek ya takılmaz diyecek. Ama forumdan edindiğim bilgiye göre z motor olduğu için takılma işleminde bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum.İlgin için teşekkürler

bende düşünüyorum hocam.eğer kayseri de yaptıramazsanız benim burdaki ustam (serçal opel mesut usta) sellektör kolu ve debriyaj müşürü değiştirilip program atılarak yapabileceklerini belirtti.elim genişleyince bende dalıcam cc konusuna inş. :)