Astra g hava filtresi zırıldaması

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ani gaza basınca benzin ve lpg fark etmiyor hava filtresi zırıldıyor nedeni ne olabilir

sefauner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abıcım bende aynı sıkıntıyı yasıyorum ;hava fıltresını cıkardılar gaz ayarında sonra taktıklarında yanı sorunla karsılastım taki havafıltresının alt tutucu ayağını tutan lastıgın dustugunu fark rdene kadar lastıgı taktık duzeldı yakın zaman da yıne ses yapmaya basladı dun kurcaladım bıraz ust sol tutucu kırılmıs ve fıltre kutusu tutacagı gevsemıs.senın sorunun %90 bu nedenlerle ılgılıdır fıltre hem zırılda hemde motor sesını çoğaltığı gıbı bırden gaza basmalarda yemez bı bak veya baktır

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abıcım bende aynı sıkıntıyı yasıyorum ;hava fıltresını cıkardılar gaz ayarında sonra taktıklarında yanı sorunla karsılastım taki havafıltresının alt tutucu ayağını tutan lastıgın dustugunu fark rdene kadar lastıgı taktık duzeldı yakın zaman da yıne ses yapmaya basladı dun kurcaladım bıraz ust sol tutucu kırılmıs ve fıltre kutusu tutacagı gevsemıs.senın sorunun %90 bu nedenlerle ılgılıdır fıltre hem zırılda hemde motor sesını çoğaltığı gıbı bırden gaza basmalarda yemez bı bak veya baktır

tşk ederim dediğin gibi geçenlerde mesajı açtıktan sonra kurcaladım biraz filtre üst tutacaklarına lastik geçirip sabitlemişler. Burada bulunan lastikleri söküp attım düzeldi. bizim ustalarda hava filtresi sabit duracağını iyi biliyorlar toros gibi.

hava filtresi kutusu ne kadar esnek olursa ses çıkarmasıda az oluyor.