Astra h 1.3 sedan cdti yazılım sonrası bilgilendirme

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamın Aleyküm uzun süredir girmiyordum foruma Astra h 1.3 cdti sedan ile geri döndüm 3 yıl stock kullandıktan sonra 111.yıl aracıma yazılım yaptırdım 90 hp 200 nm den 120 hp hp 260 nm soft yazılım yaptırdım dr.ecu da yazılım sonrası sakin kullanımda yakıt azaldı performans arttı 4.cü vites 80-140 km hızlanması 14 saniye oldu düz yolda orjinal hali 20-21 saniyeleri buluyordu.önceden 190 km de kalan arac simdi 210 km yi cok rahat görüyor düz yolda..egr off yapıldı biraz katalizörle kullandım tıkandı biraz kat söktük ama az duman atma var dip gazda çok aşırı duman yok memnunum bütün dizellerde dip gazda duman atma var en güzeli de klima açınca bayılmalar bitti şehir içinde önceden 7.5 lt civarı yakıyordum yazılımdan sonra aynı yolda 6.5 litre yakıyorum bulunduğum yerde 2 tane dik yokuş var yokuşlar olmasa 6 lt yakar yazılım yaptıracaklara tavsiyem işin uzmanında yaptırın ve sizinle bir sorun olduğun da ilgilenecek olan firmalarda yaptırın
Yazılım yaptırıp sürekli gazlayınca orjinale göre daha fazla yakar yazılımda az yaktırmak ve cok yaktırmak sizin elinizde

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yazılım nerede yapıldı.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam yazılım sonrası duman durumu nedir? Bir çok yazılım olayından sonra duman artması oluyor ve normal deniyor..

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kurumsal veya en azından işinin ehli bir kişi yazılımı yaparsa çok rahat edersiniz. bilmediğiniz bir yerde işi bilmeyen birinin yaptığı yazılım sizin aracınızdan soğumanıza sebep olabilir.

• Beğen
Tepkiler: @li58

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam yazılım sonrası duman durumu nedir? Bir çok yazılım olayından sonra duman artması oluyor ve normal deniyor..
Aracımda egr arızası vardı 1 kez temizlettim 3 sene sonra tekrarlayınca yazılım yaptırdığım yer egr yi de iptal etti tikanma ve temizlik derdi olmayacak yağ olarakda 5/40 liqui moly 4100 model yağa gecis yaptım egr kapalı olduğu için
Astra h 1.3 ler araç soğuk ilk marşta duman atar yazılımdan sonra ilk marşta dumansız oldu yolda giderken dip gaz yaparak kullanırsan duman atıyor bütün dizellerde var ama sakin kullanımda duman yok denecek kadar az örneğin 3000 devir üzerinde duman var aşırı değil
2.ci vitesde 2500-3000 devirde giderken 3.cü vitese geçince dip gaz yapmazsam duman yok ama aracı seri kullanmak istersem aniden dip gaz yaparsam duman var
Yazılımdan sonra tek sıkıntı 5 bin km de yan sanayi katalizörüm tıkandı mecburen söktük
Orjinal katalizörler çok daha kaliteli hemen tıkanma yapmaz ama ara ara temizlemek gerekir

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kurumsal veya en azından işinin ehli bir kişi yazılımı yaparsa çok rahat edersiniz. bilmediğiniz bir yerde işi bilmeyen birinin yaptığı yazılım sizin aracınızdan soğumanıza sebep olabilir.
Aynen hocam yapan yer çok önemli ben orjinalciyim ilk defa yazılım yaptırdım 3 yıl yazılımsız bindim dr.ecu da türkiye de ilk yazılım yapan firmalardan biri olduğu için güvendim internette şikayetleri olsa bile çözmüşler para iadesi veya tekrar yazılım güncelleme gibi müşteri memnuniyetleri çok iyi
Yazılımdan sonra 2 ay sonra turbo selenoid valfi arızalandı ama hata kodu yoktu yazılımdan memnun değilim dedim getirin aracı bakalım dediler gittim tekrar yazılım güncellemesi yaptılar ücretsiz araç biraz daha iyiydi ama performans gidip gelme sorunu devam ediyordu sonra turbocuya yönlendirdiler selenoid valfi değişmesi gerek denildi ve internetten araştırdım selenoid valfinin filtresi varmış tıkanınca da bu sorunlar oluyormus filtresini temizledim sorunum çözüldü 6 bin km dir sorunsuz arızasız kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: cenk artem