Astra h a rka sigorta kutusu

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar aracımda(atra h 2006 hb) bir zamandır kapılar açınca iç aydınlatma ışıkları otomatik yanmıyor elle yanıyordu, elekrtikçiye götürdüm bu ara boş zamanda, sorunu bulamayıp opel servisine götürmüş cihaza bağlamışlar daha sonra bagajdaki sigorta kutusunu söküp başka takmışlar yanmış falan filan... neyse tamiri 200-300 tutar dedi yenisi 800 lira civarı dedi, bişey anlamadım tek sorun ışıkların oto yanmaması başka hiçbir elektrik arızası yok, elle yanıyor, bagaj lambası otomatik yanıyor, torpido yanıyor ama iç aydınlatma yanmıyor bir ara pırpır yapıyordu gitti oda, ben pek ihtimal veremedim dediğine araca alarm ve park sensörü takılmış kablo vs bağlantısımı koptu acaba diye düşünüyorum, benzer durum yaşayan ve fikri olanlar varsa paylaşırsa sevinirim Hayırlı günler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sakın kutuyu filan elletme derim. Sonra bu günlerini de ararsın mazallah....

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arka sigorta kutusu arızası cok ender oluyor ancak tepe lambası arızası daha cok , benim bildiğim 3 tepe lambası değişen astra var , sigorta kutusundan önce tepe lambasını değişmeyi deneyin daha ucuz ve kolay bir yol .

Ayrıca o sigorta kutusunu Samsun da kim acacak ben bilmem bir uzman anahtara uğrayın en doğrusunu o söyler . Ama arıza o kutuda ise çıkma olarak sifirlanmis bulmak gerek sıfırı cok pahalı , çıkma alırsanız anahtarlarınız kapıyı acmaz eğer kutu sifirlanmadiysa.

Tavsiyem kutuyu elletmeyin ..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuhhhhh yaa yuhhhhh abı bu ne sacmalıktır yaa bı lamba ıcın kutu dıyo acaba swıclere bakmıslarmı bı taneısnde bozukluk olabılırmı kutu ne alaka ya abı bole sacmalık olamaz hıc elletrme dırekt al aracını cık ve bı daha ugrama oraya

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kutu Derken bagajdaki MultiTimer arızalıdır. Çıkması 150 lira civarında olması gerek.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka sigorta kutusu arızası cok ender oluyor ancak tepe lambası arızası daha cok , benim bildiğim 3 tepe lambası değişen astra var , sigorta kutusundan önce tepe lambasını değişmeyi deneyin daha ucuz ve kolay bir yol .

Ayrıca o sigorta kutusunu Samsun da kim acacak ben bilmem bir uzman anahtara uğrayın en doğrusunu o söyler . Ama arıza o kutuda ise çıkma olarak sifirlanmis bulmak gerek sıfırı cok pahalı , çıkma alırsanız anahtarlarınız kapıyı acmaz eğer kutu sifirlanmadiysa.

Tavsiyem kutuyu elletmeyin ..

LAmbalar elle çalışıyor sorun yok ama kapı açınca oto yanmıyor zaten, arka yolcu tepe lambası bozuktu 1 göz değiştirdim, bir ara lambalar pıpır hafif yanıyordu ama şimdi yok araca alarm ve park sensörü takılı kablo vs. kopukluk mu var acaba diye düşünüyoruma ama iyi bir usta lazım tabiki artık bana.illa kutu derseler bende elletmeyi düşünmüyorum sorun birken bin olmasın varsın oto yanmasın elle yakayım lazım olunca.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuhhhhh yaa yuhhhhh abı bu ne sacmalıktır yaa bı lamba ıcın kutu dıyo acaba swıclere bakmıslarmı bı taneısnde bozukluk olabılırmı kutu ne alaka ya abı bole sacmalık olamaz hıc elletrme dırekt al aracını cık ve bı daha ugrama oraya

Ben arabayı adamlara bıraktım onlar bulamayınca opel servis arkadaşlarına götürmüşler orada başka araçtan söküp takmışlar aynı parçayı çalışmış sözde, kutuyu tamir etmeye çalışacaz dedi bende eyvallah dedim uzaklaştım. Lpg akü kablosunu koparmışlar bide lpg ile uğraştım farkettim sonra bi daha başkasına para verecektik bi kablo bağlamaya.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu Derken bagajdaki MultiTimer arızalıdır. Çıkması 150 lira civarında olması gerek.

kaptan multi timer derken açarmısın konuyu adamlar birde sigorta kutusuna 20 amper sigorta bağlamışlar iç aydınlatma diye, normalde boştu orası bildiğim sigortaya gerke yok.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Eyüp bey , astra h larda tavan lambasını soktugumuzde karşımıza neredeyse bilgisayar gibi devre çıkar , benim tavan lambamda sorun oldu sizinki otomatik yanmiyorduya benim ki otomatik sönmüyordu :) sürekli yanık kaldı , bende çıkma tavan lambası aldım sorun düzeldi . İsterseniz size benim çıkanı yollarım bir denersiniz ...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
kaptan multi timer derken açarmısın konuyu adamlar birde sigorta kutusuna 20 amper sigorta bağlamışlar iç aydınlatma diye, normalde boştu orası bildiğim sigortaya gerke yok.

Örneğin Vectra için:
13_multitimer_1.jpg
Bu ayarlar adı multi timer dır. Bir ışık yakmak için bile anormal devre var araçta. Önler ve Arka Kapıları bağımsız yönetir, Ayak aydınlatmalarını da vs.