Astra H Beyin Resetlenmesi ?

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar. Daha önce yaptığımız talihsiz bir kaza yüzünden airbagler açılmamıştı fakat airbag arıza ışığı göstergede yanmıştı forumda paylaşmıştım. Araç yapıldıktan sonra elektrikçiye gittik lambanın söndürmesi için ama bilgisayara takıp baktı söndüremedi. Beyinin resetlenmesi lazım dedi. Kayserideki bi ustayı tavsiye etti. Şimdi benim sorum bu airbag lambasının sönmemesi koltuktan olabilirmi birde aracı çalıştırınca dörtlülerim yanıyo ve iç aydınlatma lambası kapılar kapalı olmasına rağmen sönmüyor. Kafası karışmış aracın diyollaa :) beyinin resetlenmesi sıkıntı yaparmı.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde aracı çalıştırınca dörtlülerim yanıyo ve iç aydınlatma lambası kapılar kapalı olmasına rağmen sönmüyor.

Bu durum benim de başıma gelmişti, akü kutup başlarını söküp 15 dakika kadar bekledim. Sonra kutup başlarını taktım, sorun halloldu. Elektrikçiye gitmeden önce kendin de deneyebilirsin.

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler cevabiniz icin deneyecegim ama aku sokup takma isine cesaret edemiyorum aracin elektronik aksamina sorun cikartirmi acaba ? Arabam astra h hb 2011

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler cevabiniz icin deneyecegim ama aku sokup takma isine cesaret edemiyorum aracin elektronik aksamina sorun cikartirmi acaba ? Arabam astra h hb 2011

Aküyü sökmüyorsun, kutup başlarından (ki sadece biri çıkarılabilir durumda, diğerine ulaşmak zor) birini pense ile gevşetip çıkarıyorsun.

İşlem sonrası radyo hafızan gidiyor, camların otomatik kapanmasına (kapıdaki cam kumandasında uzun süre basınca tamamen açılması ya da kapanması) yönelik ayarlar gidiyor. Radyonu yeniden ayarlıyorsun, camlar için de (başka bir başlıkta anlatmıştım) camlar tamamen kapalı iken kapama düğmesine 3 saniye kadar basılı tutuyorsun, düzeliyor.

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküyü sökmüyorsun, kutup başlarından (ki sadece biri çıkarılabilir durumda, diğerine ulaşmak zor) birini pense ile gevşetip çıkarıyorsun.

İşlem sonrası radyo hafızan gidiyor, camların otomatik kapanmasına (kapıdaki cam kumandasında uzun süre basınca tamamen açılması ya da kapanması) yönelik ayarlar gidiyor. Radyonu yeniden ayarlıyorsun, camlar için de (başka bir başlıkta anlatmıştım) camlar tamamen kapalı iken kapama düğmesine 3 saniye kadar basılı tutuyorsun, düzeliyor.

Çetin abi akü kutup başını söktüm 15 dk bekleyip taktım ama sorun hallolmadı. Dediğin gibi radyo ayarlarım ve cam kaldırma olayı bozuldu. Radyoyu ayarladık yalnız cam kaldırmayı ayarlayamadık :) Aracı anahtar kumandasından kilitleyip 3 saniye boyunca basıyorum kilitlemeye ama olmuyor. Kapama düğmesine 3 saniye demişsin bu içerden camları kapatan düğmeye mi 3 saniye basıcaz acaba ?

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin airbag beynine yeniden yazılım atılması lazım. akü kutup başıyla çözemezsiniz bu konuyu..

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılım tech2 den mi atılacak ?

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çetin abi akü kutup başını söktüm 15 dk bekleyip taktım ama sorun hallolmadı. Dediğin gibi radyo ayarlarım ve cam kaldırma olayı bozuldu. Radyoyu ayarladık yalnız cam kaldırmayı ayarlayamadık :) Aracı anahtar kumandasından kilitleyip 3 saniye boyunca basıyorum kilitlemeye ama olmuyor. Kapama düğmesine 3 saniye demişsin bu içerden camları kapatan düğmeye mi 3 saniye basıcaz acaba ?

Camlar anahtardan değil, kapıdaki kumanda düğmelerinden ayarlanıyor, camı kapatıyorsun, cam kapandıktan sonra düğmeye 3-4 saniye daha basmaya devam ediyorsun. Her bir cam için ayrı ayrı tekrarlamak gerekiyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bir soru sonra cevaba göre devam ederiz . Airbag beynini kontrol eden usta , her hangi bir sensörde Deployed (türkce tech2 de ne yazar bilmiyorum ama açılmış , patlamış , yada aktif gibi kelimeler olabilir ) olmuş olan gördümu . Bunlar airbagler , çarpışma sensörleri , kemer gergileri olabilir . Tech2 ile beyine bakınca bu degerleri görebiliyor . zaten arıza kodu da çıkmış olması lazım , mesela emniyet kemeri gerdirici devresi açık gibi ...

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsmail abi arıza kodu çıkmamış dedi bende gaz fren kontak kombinasyonuyla baktığımda P0070 arızası veriyor. başka bi arıza vermiyor. Bunuda araştırdım dıs sıcaklık sensörü arızası yazmışlar. yapılırken tampon söküldü takıldı sensör de sökülüp takıldığı için bu arızayı ondan verdiğini düşünüyorum şu an sıcaklık sensörüm çalışıyor ama hafızaya düşmüş arızası. Şu an tek sıkıntım airbag ışığım yanıyo aracı çalıştırınca 4 lü yanıyo iç aydınlatma lambası sönmüyor