Astra h yolda ve dururken direksiyon u cevirince gelen gıcırtı

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar bugün amortisörcüye gittim abi sen bi Rot balanscıya git kanalda baksınlar gittim lastikcıye amortisör takozların iyi deil gıcırtı amortisörden gelmiyor iki tarafın amortisör takozunu değiştir zayiflamış dedi birde sol tabla bozuk dedi ee usta gıcırtı tabladan deil amortisör deil nerden geliyor dedim pek işin içinden çıkamadı neyse amortisörcüye hazır gitmisken gösterdim takozların değişecek dedi sağ amortisör de tıkırtı var dedi inanmadım gerçekten te varmış ben trafikte gürültüden duyamıyordum sanayi bugün sessiz olunca sessiz yerde sesi bende duydum bende istiyosan tamir edilmiş orjinal amortisör var takozların değişmesi ve amortisörle birlikte 120 tl ye yaparım dedi
Sıfır Amortisör takozları 2 adet 120 tl ye aldım orjinal 140 tl idi pazarlık yaptım
Sağ amortisör ve işçilik 120 tl de toplam 240 tl ye çıktım
O meşhur gıcırdama sesi de sol rotilden geliyormuş amortisörcü çözdü sorunu şırıngayla yagladı ses kesildi amortisörcü orası su aldıkca ilerleyen zamanda yine gıcırdar dedi bende tablayı sordum 50 tl
Gittim sol tabla aldım 50 tabla+15 tlde işçilik 65 tl yede gıcırdamayı kestik
Bu sayede amortisörleride aradan çıkarmış olduk
Bugün bir bilgi daha edinmis olduk Gıcırdama sesi sol rotilden ve kışın gıcırdama olayı da rotildenmis amortisörcü dedi soguklarda gıcırdaması olan arkadaşlarda rotillerini yaglatıp denesinler

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hadi geçmiş olsun kardes

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Saol abi sırf o ses yüzünden 1 haftadır son ses müzik dinliyorum o gıcırtı sesini yoldaki durakta bekleyenler bile duyuyordu herkes geçerken benim araca bakıyordu sesden dolayı:)