Astra h yolda ve dururken direksiyon u cevirince gelen gıcırtı

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar aracım Astra h 2005 model aracım yolda ve dururken gıcırtı yapıyor içeri çok ses geliyor camlar kapalı olduğu halde araç düz yolda bile gıcırtı yapıyor frene basınca kalkışlarda gaz verirken kasislerden geçerken sürekli yapıyor durduğu yerde de direksiyonu sağa sola hafif oynatınca da gıcırtı yapıyor yardımcı olursanız sevinirim

theniksiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörlere baktınmı üstüne bastır bırak bakalım ses gelecekmi?

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracı amortisörün ordan yaylandırıyorum ses her 2 tarafda da var ama yalnız sol amortisörüm değiseli 3 ay oldu oda tıkırtı yapıyor diye değiştik garantisi var

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sabah bir daha kontrol ettim ses yokdu her iki tarafıda yaylandırdım sorun yok gibiydi yola cıktım 1 km sonra yine başladı gıcırtılar

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dün akşam işten gelirken ses vardı lastikciye gideyim ön takıma baksın gıcırdayan yeri bulur belki diye ama lastikciye gittim durdugum yerde direksiyonu çevirdim ses yok lastikci kontrol etti sol Rot başı degismesi lazım Rot başı gıcırdama yapar mı lastikci Rot başını yağladı akşam ses mes yoktu sabah yine 1-2 km sonra başladı hergün indigim bir yokuş var genelde orada gıcırdıyor araç Yokuşu inene kadar gıcırdıyor sonra is yerime varana kadar gıcırda dı park ettim direksiyonu sağa sola çevirdim ses yok

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:36 ----------

Birde bu Astra HB twinport elektro servo direksiyonlarda hidrolik yağı var mı ve birde aracın altında sağ tekerin yakınında sağ Salıncağın üstüne 3-4 damla yağ akıyor rengini belirleyemiyorum 3-4 damla olduğu için siliyorum 3-4 gün sonra yine aynı ama bu damlayan şey motor yağı yada antifiriz değil bu ne olabilir sizce bu elektro servo direksiyonda yağ bbulunuyor sa onun yağı olabilir mi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra gün var. benim araçta da aynı dreksiyondan var. motorun solunda öne değilde arabaya yakın Bi bidon var. direksiyonun yağı ordan kontrol edilebiliyor. mafsal üzerinde yağ varsa direksiyon kutusunun korugunden kaçırıyor olabilir ama bu gicirdamaya sebep olmaz. önceki aracımda direksiyon hidroligi kaciriyordu ve iki sene o şekilde kullandım ama hiç gıcırtısı filan gelmedi.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende astra gün var. benim araçta da aynı dreksiyondan var. motorun solunda öne değilde arabaya yakın Bi bidon var. direksiyonun yağı ordan kontrol edilebiliyor. mafsal üzerinde yağ varsa direksiyon kutusunun korugunden kaçırıyor olabilir ama bu gicirdamaya sebep olmaz. önceki aracımda direksiyon hidroligi kaciriyordu ve iki sene o şekilde kullandım ama hiç gıcırtısı filan gelmedi.

Teşekkür ederim Yardımınız için sesi bir türlü bulamadık bugün o yağ neymiş lastikcide bakacaz bir daha ve bugün sesi yaparsa sorunun nerden olduğunu anlayacaz özellikle yokuş aşağı inerken çok yapıyor sesi duymamak imkansız eski yaylı yatak gibi gıcırdıyor

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Viraj demir lastikleri ve amortisör üst bilyalarini kontrol ettirin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Viraj demir lastikleri ve amortisör üst bilyalarini kontrol ettirin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saolun teşekkür ederim bu pazar açık olan bi amortisörcü vardi ona kontrol ettirecem Amortisör den deilse de Tamirci ye gidecem