Astra hantallaşma

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar yine bir sorunla karşınızdayım.

Z16 xe motor benzinde gitmez oldu.

Lpg de normAl. Benzinde 3000 devire kadar bütün viteslerde araç çok hantal. 3000 devirden sonra turbolu gibi atlıyor araba. Opcom ile baktım bütün değerler normal arıza kaydı felanda yok. Lpg yi iptal edip aküyü çektim. 150 km yaptım benzinde yine aynı.

Yorumlarnız.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
LPG bir süre sonra benzin ayarını bozuyor arabanın. Ecu sıfırlama yapıp denemek lazım

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompasından olabilir. Benimde başıma geldi ve benzin pompası değişince düzeldi.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 devire kadar araba gaz yemiyor gibi gidiyorsa bogularak çalışıyorsa 3000den sonra açılıyorsa enjektörlerden 1-2 tanesi yarım çalışıyor olabilir. benzin pompasından sonra enjektörlerede baktırın. rolantide gaz verirseniz normal görünücektir benzinde ama yolda giderken olması gerektiği gibi gaz yemicektir ustanıza böyle tarif edin. Aynı sorun bendede vardı 2 hafta önce çözdüm, benzin katkısı falan atmayın bir işe yaramayacaktır. sorunu giderdikten sonra lpg ayarını tekrar yaptırmayı unutmayın

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 devire kadar araba gaz yemiyor gibi gidiyorsa bogularak çalışıyorsa 3000den sonra açılıyorsa enjektörlerden 1-2 tanesi yarım çalışıyor olabilir. benzin pompasından sonra enjektörlerede baktırın. rolantide gaz verirseniz normal görünücektir benzinde ama yolda giderken olması gerektiği gibi gaz yemicektir ustanıza böyle tarif edin. Aynı sorun bendede vardı 2 hafta önce çözdüm, benzin katkısı falan atmayın bir işe yaramayacaktır. sorunu giderdikten sonra lpg ayarını tekrar yaptırmayı unutmayın

Kesinlikle doğru, aynı sorun bende de vardı. Katkı maddesi almak işe yarıyor ama kısa süreli. Yarım depo benzinden sonra düzelse de LPG de 500 km yol yapınca enjektörler yine verimsiz oluyor tıkanıyor.