Astra J Lpg Montajı

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

yağmur06 link' Alıntı:
peki söylediniz mi siz neden herkes landirenzo taktırıyor diye ben ilk defa duyuyorum atiker taktıran ucuz malın yahnisi olayı olmasın sonra sayın hocam
yaklaşık 15 yıldır lpg li araba kullanıyorum daha kimse landi renzo diye bir markayı bilmez ken 5 yıl önce ben clio symbol aracımda kullanıyordum.(yaşadığım sıkıntıyı bir ben bilirim) 2012 toyota corolla da brc my-11 kullanadım 2012 toyota auris te wentgas ve atiker kullandım yani bahsi geçen 3 markayıda kullandım.

atiker obd II tercih sebebim montaj yapan yerin kalitesine güvenimden dolayı. adamlar ilk 20 gün sıkıntı yaşarsam cihazı söküp istediğim markayı takma garantisi verdiler (aynı yerde landi renzo evo kit de bulunuyor. ısrarla atiker obd II tavsiye ettiler. daha sonraki dönemler içinde garanti süresi içinde en ufak bir arızada bire bir parça değişim garantisi verildi. ayrıca ben bu sübap olayının çok abartıldığına inanıyorum bizim memlekette ki arbaların %70 lpg li desem yeridir 15 yıldır daha bir kişinin çıkığta arabam sübap arızası verdi dediğini duymadım. geri dönüş yok taktım gitti burdan olumlu veya olumsuz yaşadığım tercübeleri yazarım umarım bir sıkıntı olmaz.

bu sabah şanlıurfa merkezden gaziantep havalimanına gidip döndüm e90-karayolunu kullandım gidişte 100-130 km hızla gittim dönüşte 100 km hızı hiç geçmedim. gidiş dönüş toplam 67 tl lpg tüketimim oldu 330 km yol yaptım şuan için hiçbir sorun yok gibi görünüyor 20 kuruş yakıt tüektimi var  arabam benzine göre biraz daha sessiz çalışıyor. çekişte bi düşme söz konusu değil. arabada ısınma sorunu yok gibi emin olmak için ş.urfa döner dönmez arabayı stop etmeden tamircime göstersim bu motor ısısı normalmidir diye normaldir dedi bir sıkıntı yok. umarum bir sorun yaşamam. ilerleyen günlerde şehirçi yakıt tüketimini yazarım.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

canciger link' Alıntı:
yaklaşık 15 yıldır lpg li araba kullanıyorum daha kimse landi renzo diye bir markayı bilmez ken 5 yıl önce ben clio symbol aracımda kullanıyordum.(yaşadığım sıkıntıyı bir ben bilirim) 2012 toyota corolla da brc my-11 kullanadım 2012 toyota auris te wentgas ve atiker kullandım yani bahsi geçen 3 markayıda kullandım.

atiker obd II tercih sebebim montaj yapan yerin kalitesine güvenimden dolayı. adamlar ilk 20 gün sıkıntı yaşarsam cihazı söküp istediğim markayı takma garantisi verdiler (aynı yerde landi renzo evo kit de bulunuyor. ısrarla atiker obd II tavsiye ettiler. daha sonraki dönemler içinde garanti süresi içinde en ufak bir arızada bire bir parça değişim garantisi verildi. ayrıca ben bu sübap olayının çok abartıldığına inanıyorum bizim memlekette ki arbaların %70 lpg li desem yeridir 15 yıldır daha bir kişinin çıkığta arabam sübap arızası verdi dediğini duymadım. geri dönüş yok taktım gitti burdan olumlu veya olumsuz yaşadığım tercübeleri yazarım umarım bir sıkıntı olmaz.

bu sabah şanlıurfa merkezden gaziantep havalimanına gidip döndüm e90-karayolunu kullandım gidişte 100-130 km hızla gittim dönüşte 100 km hızı hiç geçmedim. gidiş dönüş toplam 67 tl lpg tüketimim oldu 330 km yol yaptım şuan için hiçbir sorun yok gibi görünüyor 20 kuruş yakıt tüektimi var  arabam benzine göre biraz daha sessiz çalışıyor. çekişte bi düşme söz konusu değil. arabada ısınma sorunu yok gibi emin olmak için ş.urfa döner dönmez arabayı stop etmeden tamircime göstersim bu motor ısısı normalmidir diye normaldir dedi bir sıkıntı yok. umarum bir sorun yaşamam. ilerleyen günlerde şehirçi yakıt tüketimini yazarım.

benim anlamadığım şu hocam neden 1700 e landirenzo kit takıp daha fazla para kazanmak varsa işin ucunda neden 900 lük lpg takıyor eger 900 tl lik lpg daha kaliteliyse landirenzo takanlar kazıklanıyor mu ben bu piyasayı ve insanları anlamıyorum ama umarım sorunsuz binersiniz inş.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Canciger var ya kanıma girdin valla.Bu atiker obd II kitini senin yüzünden araştırıp durmaktayım.900 TL'ye sorunsuz lpgli olacaksam süper olacak.Peki bu atikerin parçalarının kalitesi landirenzo gibi ithal ürünlere göre düşük müdür?Mesela landirenzoyu 10 sene bunu 7 sene mi kullanırız?Genelde yerli ürünlerin maalesef kalitesi düşük olabildiği için bunu soruyorum.Bizim Söke'de bugün yaptığım küçük bir araştırma sonucunda bana;"atikerden iyi bir randıman alamazsınız" dediler.Tabi bu adamların astra J'ye alışkın olmadığını düşünüyorum.Adamlar telefonda bana landirenzo için de 2000 TL fiyat verdiler. :eek: Ben bu kadar para veremem.Öyle olacaksa benzine devam.Peki üst devirlerde %20 oranında falan benzin katkısı oluyor mu?

efsanesamsunluu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Canciger kardeşim aracının arıza lambası yanıyor mu? Ayrıca bu sistemde yağlama veya VSR tarzı bir düzenek var mı? bilgileriniz için teşekkürler.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efsanesamsunluu link' Alıntı:
Canciger kardeşim aracının arıza lambası yanıyor mu? Ayrıca bu sistemde yağlama veya VSR tarzı bir düzenek var mı? bilgileriniz için teşekkürler.

eğer isterseniz belli bir devirden sonra benzin püskürtme sistemi var.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
benim anlamadığım şu hocam neden 1700 e landirenzo kit takıp daha fazla para kazanmak varsa işin ucunda neden 900 lük lpg takıyor eger 900 tl lik lpg daha kaliteliyse landirenzo takanlar kazıklanıyor mu ben bu piyasayı ve insanları anlamıyorum ama umarım sorunsuz binersiniz inş.

kalkıpta landi renzo kötü dersem saçmalamış olurum öyle bir şey söyleyemem. fakat şu varki landi renzo da atiker de italyan a.e.b yazılım kullanıyor sistem hemen hemen aynı şekilde işliyor atikerin yerli olan kısmı lpg tankı-hortum-şamandıra v.s ama elektronik sistem italyan a.e.b enjektörler italyan valtek atikerle landi renzo arasında ki en büyük fark enjektörlerdir iyi bir montaj ile bir problem olacağını düşünmüyorum 1700 tl verip lpg takmanın bir anlamı olduğunuı düşünmüyorum 1700 tl 2-3 yılda ancak amorti edilir zaten 2-3 yılda araba değiştiriyor insanlar. lpg takıp tasaruf edicem derken 2-3 yıllık yakıp parasını peşin verip tasarruf ediyorum demek biraz düşündürücü. şuan çok menmunum en ufak sıkıntı yaşarsam burda sizinle paylaşırım.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=sanalbiri link=topic=231.msg193752#msg193752 date=1372972384]
Canciger var ya kanıma girdin valla.Bu atiker obd II kitini senin yüzünden araştırıp durmaktayım.900 TL'ye sorunsuz lpgli olacaksam süper olacak.Peki bu atikerin parçalarının kalitesi landirenzo gibi ithal ürünlere göre düşük müdür?Mesela landirenzoyu 10 sene bunu 7 sene mi kullanırız?Genelde yerli ürünlerin maalesef kalitesi düşük olabildiği için bunu soruyorum.Bizim Söke'de bugün yaptığım küçük bir araştırma sonucunda bana;"atikerden iyi bir randıman alamazsınız" dediler.Tabi bu adamların astra J'ye alışkın olmadığını düşünüyorum.Adamlar telefonda bana landirenzo için de 2000 TL fiyat verdiler. :eek: Ben bu kadar para veremem.Öyle olacaksa benzine devam.Peki üst devirlerde %20 oranında falan benzin katkısı oluyor mu?
[/quote

landi renzonun da diğer markalarında 10 yıl gideceğini kimse garanti edemez 2 yıl garanti bitiminden sonra landi renzo ve adı büyük diğer markaların yedek parça fiyatlarını hiç sordunuzmu ecu için 800-900 tl enjektörler için 600-700 tl fiyat biçiyorlar ve bu parçaların tamir imkanı yok atiker de ise bunlar çok makul fiyatlarda ve neredeyse adım başı atiker bayisi bulmak mümkün diyelim atiker garanti bitiminde atiker sorun çıkardı arıza verdi v.s en pahalı parçası ecu 450 tl enjektörler 120 tl komple sistemi söküp atsan yenisini taksan 1000 tl.

yüksek devirlerde benzin püskürtme olayı var. montaj yapmadan önce aynı bayide aynı motora sahip 2011 astra sedan ve 0 km 2013 chevrolet cruze da aynı sistemi taktırdı yani bu bu sistem bu arabalara olmayacaksa sorun çıkaracaksa neden bayi takıpta başını belaya soksun ki adamın elinde landi renzoda var zavoli de var tartarini de var atiker olmaz bunlardan birini tak der. sonunda hepsinin kar marjı hemen hemen aynı. montaj süresi aynı.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada atiker obd II için bayiler 1000-1200 tl arası fiyat veriyor bilginiz olsun ben uzun pazarlıklar sonucu bu fiyata taktırdım.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efsanesamsunluu link' Alıntı:

arıza lambası yanmıyor. vsr benzeri bir sistem var.

canciger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

atiker obd 2 ile şehir içi ilk depo bitti

opet aygaz lpg 28 litre aldım 77.50 tl depo fulledi. litre fiyatı 2.73 tl

268 km şehiriçi sakin kullanım 2-3 bin devir aralığı kullandım 1 litre ile yaklaşık 9,5 km veya km de 29 kuruş yakıyor.

araba 4770 km de şuan için iyi diyebilirim. atiker lpg ile yaklaşık 1000 km yaptım bir sorun görünmüyor.