Astra J Lpg Montajı

hasan_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

mmtcopur link' Alıntı:
hayırlı olsun bende landirenzo düşünüyorum kaça taktırdınız

teşekkürler. Normalde 1550 Tl idi ancak benim araçta benzin emülatörü mü ne varmış (bagaj da sağ tarafta) , o olunca 150 tl daha arttı. 1700TL ye maloldu.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar İstanbul avcılarda öğretmenim aracıma lpg taktırdım aracım 2013 model opel astra j edition forumdan takip ettiğim kadarıyla taktırmayı düşünüpte tedirgin olan arkadaşlarım var yıllarrdır aracımı yaptırdığım çok sağlam bi ustam var bu gün gidip sizin için fiyat aldım işçilik 350 tl aksaraydanda sibop conta alsanız toplam 700-800 tl civarında işin içinden çıkarsınız sorun yaşayan arkadaşlar özelden mesaj atarsanız yardımcı olabilirim içiniz rahat olsun saygılar..

Turb0-lpdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

An itibariyle 1300km dir aracımı LPG ile kullanıyorum bulunduğum yer doğu karadeniz yani ya iniyorsun ya çıkıyorsun Astra 1.6 180Hp active select montajda 35ltlik simit tüp ve Landirenzo Lpg dönüşümü yapıldı. LPG sistemi yazılımı gereği rolantide benzinle beraber lpg ;hareket halinde lpg ile çalışıyor ekstradan flashlube yağlama desteği mevcut tam emin olmamakla beraber belli devir üstü sanki benzinde atıyor gibi geldi(soracağım ustama)
Bugün aradılar ve lpg kaskosu için gelmem gerektiğini söylediler şu andaki yakıt değerlerimi veriyorum
Kayseri-Artvin arası ve fazlasının benzinde ort 8.6 oldu 42krş a tekabül etti
Artvin-Rize arasın 150 km tüketim 0.26krş lpg ile oldu
Çekişte sıradan bir kullanıcı(çok bilmeyen) herhangi bir düşüş gözlemedim kaldı ki burada araca yokuşlarda ciddi yük biniyor.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

EnginBERK link' Alıntı:
bende ptesi 1.4 turbo aracıma Zavoli son çıkan akıllı kitini taktıracağım.
özel yağlamalı sistem - malum subaplardan ötürü birde sigorta yapacaklarmış
toplam 1800TL
Hocam iyi akşamlar, lpg ile tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? siz diğer arkadaşlardan farklı bir marka taktırmışsınız. Memnun musunuz?

fonseca_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar 2013 astra 1.6 115 hp edition aldım...tüp ü aldığım yer 2300 tl dedi.ruhsat değişimi dahil..fiyat nasıl sizce?ankarada ya da batı karadenizde önerebileceğiniz yerler var mı?brc taktırsam çok sağlam bir usta var ama garanti konusunda ne yapacağımı bilmiyorum brc garantisi yeterli midir?

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fonseca_ link' Alıntı:
arkadaslar 2013 astra 1.6 115 hp edition aldım...tüp ü aldığım yer 2300 tl dedi.ruhsat değişimi dahil..fiyat nasıl sizce?ankarada ya da batı karadenizde önerebileceğiniz yerler var mı?brc taktırsam çok sağlam bir usta var ama garanti konusunda ne yapacağımı bilmiyorum brc garantisi yeterli midir?

öncelikle forma hoşgeldiniz,bence BRC garantisi yeterli,batı karadenize en yakın yer tabiki çorumdaki özençler ama lpg dönüşümü yapılmadan önce bikaçbin km benzinle binin.

fonseca_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
öncelikle forma hoşgeldiniz,bence BRC garantisi yeterli,batı karadenize en yakın yer tabiki çorumdaki özençler ama lpg dönüşümü yapılmadan önce bikaçbin km benzinle binin.
çok teşekkür ederim.peki brc için uygun fiyat nedir? ya da landi için bana verilen 2300 çok mu? eski bir dizel kullanıcısı olarak çok az bilgim var.Birde diğer bir başlıkta yazınızı gördüm lpg tankı bagaj kullanımını çok mu etkiliyor? bunu tam olarak anlamadığım için soruyorum normalde stepnenin üzerine kapatılan şey havada mı kalıyor?

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fonseca_ link' Alıntı:
çok teşekkür ederim.peki brc için uygun fiyat nedir? ya da landi için bana verilen 2300 çok mu? eski bir dizel kullanıcısı olarak çok az bilgim var.Birde diğer bir başlıkta yazınızı gördüm lpg tankı bagaj kullanımını çok mu etkiliyor? bunu tam olarak anlamadığım için soruyorum normalde stepnenin üzerine kapatılan şey havada mı kalıyor?

sanırım bu aralar 1600-1700 tl civarında,evet  stepnenin üzerine takılan şey havada kalıyor,astranın bagaj yapısından dolayı sadece 35 lt simit tank takılabiliyor oda 28-29 lt gaz alıyor,lpg tankının etrafını 7 cmlik strafor ile doldurdum zemin düz oldu,geriye kalan bagaj hacmi bana yetiyor,bagaj normalde 370 lt lpg montajından sonra sanırım 320-330 a düşüyor,

tanksız hali
[img=450x600]http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9x1t.jpg[/img]

tank takıldıktan sonra

[img=450x600]http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v9x3w.jpg[/img]

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kasım bendeki tank kapasıtesı 50 lıtrelık ama yüzde 80 alıyor  sanırım sedanların bagaj havuzu bıraz derın galıba ama bendede bıraz yukseltı oldu

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
kasım bendeki tank kapasıtesı 50 lıtrelık ama yüzde 80 alıyor  sanırım sedanların bagaj havuzu bıraz derın galıba ama bendede bıraz yukseltı oldu

yükselti olası normal,stepne çukuru ince stepneye göre yapıldığı için bu durumla karşılaşıyoruz,hb astralara takılacak tek tank  35 ltlik tank.