Astra Sedan Ne Kadar Hızlı

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan Ne Kadar Hızlı

mucahitduran link' Alıntı:
Aman dikkat edin hocam. 230'u görebileceğiniz güvenilir bir yol yok sanırım :(

Düşünceniz ve samimiyetiniz için sağolun, dediğiniz gibi o hızları güvenle yapabileceğimiz yollar kısıtlı, hele ki 1.3 motor ile imkansız gibi...

Bu aracın hakkıyla yapacağı hız 190-200' dür. Bu başlık altında daha önce yazdım şartlar uygun olursa böyle bir denemeyi yaparım yoksa; hem zor hem de çok tehlikeli olacaktır.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

NumberZOne link' Alıntı:
Düşünceniz ve samimiyetiniz için sağolun, dediğiniz gibi o hızları güvenle yapabileceğimiz yollar kısıtlı, hele ki 1.3 motor ile imkansız gibi...

Bu aracın hakkıyla yapacağı hız 190-200' dür. Bu başlık altında daha önce yazdım şartlar uygun olursa böyle bir denemeyi yaparım yoksa; hem zor hem de çok tehlikeli olacaktır.

Hocam hıza genel olarak karşı değilim, kendim de hızlı kullanıyorum. Ama ne Türkiye'deki yollara ne de insanlara güvenmiyorum. 4 şeritli otobanda 3 şeriti kamyonlar dolduruyor, tek şeridi de birbirlerini sollamak için kullanıyorlar. Bu durum haliyle son günlerde beni çok tedirgin etmeye başladı :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

NumberZOne link' Alıntı:

1.3 dizel 4500 devirde 205 km yapıyor, 215 km hızda devir nedir?

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Keşke dijital km sayacını açsaydım, 205' i 4400' ün altında yapıyor benim gördüğüm kadarıyla.

Kadranın 230 ile 200' un tam ortasına kadar geldiğini gördüm ama devir saatine bakmadım. Videoda net görünmüyor maalesef ama 8. saniyede hızım 210' a düşerken devir saati 4500' ün bi tık altında.

bahto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 t 140 hp  aracım otobanda bagaj ful dolu + 5 kişilik yük ile  tam 202 yi filan gördüm ama araba aşırı yuklu oldugu için daha da basmadı sanırım boş olsaydı rahat 240 ları görürdü . o hızda giderken ise direksiyon hafif titreme yaptı fakat konfor ses yalıtımı yakıt tükeimi vs vs gayet tatmin ediciydi.  hyundai era bi önceki aracımdı aynı yolu gtmştim bi seferinde direksyn filan 120 de titrio araba savruldukca savruluyodu şaka gibi  ;)

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahto link' Alıntı:
1.4 t 140 hp  aracım otobanda bagaj ful dolu + 5 kişilik yük ile  tam 202 yi filan gördüm ama araba aşırı yuklu oldugu için daha da basmadı sanırım boş olsaydı rahat 240 ları görürdü . o hızda giderken ise direksiyon hafif titreme yaptı fakat konfor ses yalıtımı yakıt tükeimi vs vs gayet tatmin ediciydi.  hyundai era bi önceki aracımdı aynı yolu gtmştim bi seferinde direksyn filan 120 de titrio araba savruldukca savruluyodu şaka gibi  ;)

sizi üzmek istemem ama 1.4t astra maalesef rahat 240 ları falan göremiyor. tatlı bir rampa inişi ve epey uzun bir düzlükte belki. ama kesinlikle rahat rahat değil... defalarca denedim. bu aracın hakkını vererk yaptığı sürat 180-200 bandı bir arkadaşın da dediği gibi. 200 den sonra araç ciddi manada ivme kaybediyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 dizelle yüksek hızları denemem pek ama 180e kadar gayet hızlı bir şekilde çıkıyor. 4.viteste 170 hızını yapıyor dahada gidebilir hatta. Ama maksimum yapıcağı eğim yoksa 200-210 bu aralığı geçmez.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
hafif  yokuş aşagı 216 km gördüm. 1.6 136 beygir dizel ile
Benim araba 210km üstüne bayır aşağı bile çıkmıyor çok ilginç geldi şimdi bana.

bahto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evgin link' Alıntı:
sizi üzmek istemem ama 1.4t astra maalesef rahat 240 ları falan göremiyor. tatlı bir rampa inişi ve epey uzun bir düzlükte belki. ama kesinlikle rahat rahat değil... defalarca denedim. bu aracın hakkını vererk yaptığı sürat 180-200 bandı bir arkadaşın da dediği gibi. 200 den sonra araç ciddi manada ivme kaybediyor.

hm dedikleriniz elbet dogrudur bizzat denemişsiniz sonuçta . ben aracı alalı fazla olmadı ilk hız denememdi ama yakın zamanda bitlis e gitcem malatya elazıg tarafında yollar  müsait sayılır  muhtemelen tek olcam aracta bakalım kaça kadar cıkacak.
ayrıca 180 -200 bandı bence bu arac için aslında yeterli bi sürat ki bilmiyorum aranızda varmıdır da ben kesinlikle 190 200 de filan 10 dakka kullanamıyorum korkuyorum zaten yol belli bi km den sonra eğilip bükülüyor dolaysyla ister istemez hız düşüyor

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahto link' Alıntı:
hm dedikleriniz elbet dogrudur bizzat denemişsiniz sonuçta . ben aracı alalı fazla olmadı ilk hız denememdi ama yakın zamanda bitlis e gitcem malatya elazıg tarafında yollar  müsait sayılır  muhtemelen tek olcam aracta bakalım kaça kadar cıkacak.
ayrıca 180 -200 bandı bence bu arac için aslında yeterli bi sürat ki bilmiyorum aranızda varmıdır da ben kesinlikle 190 200 de filan 10 dakka kullanamıyorum korkuyorum zaten yol belli bi km den sonra eğilip bükülüyor dolaysyla ister istemez hız düşüyor

malatya elazığ bölgesinde rakım yüksek olduğu için karşılaştığınız hava direnci daha az olacağından, deniz seviyesindekinden 5-10 km daha fazla yapmanız mümkün. ama emme manifoldundan giren temiz hava basıncı düşeceğinden maks. motor gücü azalabilir. ben 217 yaptım bursa otobanında araç 1700km deydi. en son lefkoşa mağusa yolundaki düzlükte 205 i gördüm, yanımdaki arkadaş uykudan uyanıp kapıkoluna yapışınca yavaşladım :)