Astra Sfi vs Civic Vti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maxi106

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpervectra-B' Alıntı:
denizcim bi akşamçıkalım teme bi rolling yapalım yaw.gece geç saatte kimseler olmuo gerçekten.pist işi yalan olur biliounuz artık yok ama aın 31 inde düşünoruz izmitte bi organizasyon.

bencede işin yoksa pist tut 2 araba için :(

yıldırım4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vtec-gsi

maxi106' Alıntı:
Ayrıca Stock' lu olarak tabir ettiginiz nedir merak ettim?

Stock motor oynanmamış motor internallere girilmemiş motor demektir.

Stocklu motor ne demek çözemedim acıkcası.

Acıklarsanız sevinirim.

sen bu konuda fazla bilgin yok sanırım ben sana izah ediyim stock denen şey piston ve piston kolu ile ilgilidir. piston kolunun kısa pistonun ebatının büyümesiyle elde edilen bir güçtür buna nba beyin ve 2 adet dereceli eksantirik ekleyip silindir kapağının taşlanmasıyla elde edilen bir güçtür ve bu güce dayanacak bir vtec varsa konuşalımm....

maxi106

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıldırım' Alıntı:
sen bu konuda fazla bilgin yok sanırım ben sana izah ediyim stock denen şey piston ve piston kolu ile ilgilidir. piston kolunun kısa pistonun ebatının büyümesiyle elde edilen bir güçtür buna nba beyin ve 2 adet dereceli eksantirik ekleyip silindir kapağının taşlanmasıyla elde edilen bir güçtür ve bu güce dayanacak bir vtec varsa konuşalımm....

ben stockun ne oldugunu yukarda yazmıştım ama şimdi anladım ki siz farklı bi anlamda kullanmamışsınız ;) sadece yanlış bir şekilde kullanmışsınız . biz dedginiz cihazlara stocklu değilde
stock motor diyioruz ondan dolayı bir karışıklık oldu :) genede açıklamaya çalıştıgınız için teşeküürler. :)

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıldırım' Alıntı:

yanlış bilgilendirme yapıoruz yalnız.STOCK standart demektir.senin bahsettiğin olay STROKER yani motorun hacmini büyütoruz.onunda zaten biere kadar vtecler mesela en fazla 1,8 oluo.güzelde güçler elde edilebilio.yani o konuda hatta en dayanaklı ve kapasiteli araçlardan biridir honda.o konuda küçümsemeyelim.;)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpervectra-B' Alıntı:
yanlış bilgilendirme yapıoruz yalnız.STOCK standart demektir.senin bahsettiğin olay STROKER yani motorun hacmini büyütoruz.onunda zaten biere kadar vtecler mesela en fazla 1,8 oluo.güzelde güçler elde edilebilio.yani o konuda hatta en dayanaklı ve kapasiteli araçlardan biridir honda.o konuda küçümsemeyelim.;)
:good:

maxi106

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence karşılaştırmaya farklı bir boyut katarsak ta güsel olabilir..

parça bulunurluğu,yukleme imkanları.yanı turkıyede bulunan modfiye parçalarına gore .. vede verdikleri cevaplara gore ;)

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maxi106' Alıntı:
bence karşılaştırmaya farklı bir boyut katarsak ta güsel olabilir..

parça bulunurluğu,yukleme imkanları.yanı turkıyede bulunan modfiye parçalarına gore .. vede verdikleri cevaplara gore ;)

ona ben bişi demiorum volki zaten neyin ne olduğunu biliorum.parça durumuda amerika vs yerlerde çok kullanıldığı için,peynir ekmek gibi bulacağın turb kitleri strokerları mevcut.o konuda kıyaslayamam bile opel ile.ben stock vti ile SFİ için söyledim.ve aynı hacimle pek bişiler deişmiyceğini.vteci azına kadar doldur.180 185hp ya olur ya olmaz hacim büyütmedikten sonra;)

maxi106

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katılmıyorum bu düşüncene ;) atmosferik vti strokersız 210 hp lere kadar gider iyibir enginenmanagement systemla ;)

gsi_onur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maxi106' Alıntı:

2 Sene geçtigini göz önüne almanı tavsiye ederim.elbette ozamanlar sizin kadar kaldıramamam normal.ben güncel hayatta kullanmıyorudum ki abicim. Bu arada siz 15-16 yaşınızda kaç tane stock araç kaldırdınız Onur agabey pistlerde çok merak ediyorum :) gençler bu konuda desteklenmeli ;).. iyi akşamlar.
güzel kardeşimm .. tamam ii güzel son iki senedeki derecelerini göz önüne alalım m.. çoğu yarışta bende wardım... neler oldunu izleyen çoğu arkadaş biliyo .. ayrıca gençler desteklenmeli diyosun .. sana bi çok kere kalkış teknikleri konusunda yarıdımcı oldum hangi ebatta lastik kullanman gerektiğini söyledimm ayrıca ...bu tv olayında seni en çok destekleyenlerden biride bendim bunu hatırlatırım .hatta ve hatta başkanla ciddi bir tartışma yaşadık bu yüzden gelelim yaş konusuna 15 -16 yaşında kaç stock araba kaldırdınız demişsin açıkça söliim ben hiç kaldırmadım.. zaten bu işin yaşlada pek bi alakası yok hemen örnek verim sana ahmet cemil çıpa 17 yaşında tr pist şampiyonu oldu .. berke bayındır malum yakın zamanda ali dinç çıktı geçen sezonda ..bu genç arkadaşların çoğu gelecek vaad eden insanlar ... sana abi tavsiyesi işi bilen insanlarla çalış , eğer bu işe devam etmek istiyosan forumlarda parmak eksersizi yapmaktansan git eğitimini al , her lafa atlama ,efendiliğini üslubunu koru
kendini ispatla ondan sonra insanlar seni taktir etsin

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dragon' Alıntı:
;) o zaman Honda lardan uzak dur :rolleyes: :good:
Ben sahil yolunda b.köyden floryaya kadar ağlattım bitanesini - VTEC-,sesi süperdi arabanın, sesini dinleyeyim diye sokuldum abi gurur yapınca kapıştık ama tokat yedi akan trafikte :D
Accık da bilcen diyorum bu konuda :D

bu arada benimki 96 astra 1,6 ecotec. Bildiğin astra yani,yanında sizinkiler gibi bisürü harf yok :rock

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...