Benzin göstergesi ışığı yanıyor?

Srdl46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araçta benzin olduğu halde son çeyreğe geldiği zaman benzin göstergesi 0 a geliyor hatta yanıp yanıp sönme moduna geliyor ancak araçta yakıt hala var?
Araç lpg li.
2007 model opel astra enjoy h kasa

west_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracta yakit oldugunu nerden biliyorsunuz?

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanıp sönme modunda aracınız bir 15-20 km daha gider zaten normal şartlarda.
Hatta 30 gittiğini söyleyenlerde var.
Yukardaki arkadaşın dediği gibi yakıt olduğunu nerden biliyorsunuz, deponun içine bakma şansınız yok zira?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çeyreğin üstünde tutun benzini hatta mümkünse yarım civarı olsun o zaman düşmez... depo ölçme sistemi biraz farklı h kasaların. km yaptıkça benzin içinde dursa dahi ibreyi düşüren bi sistemi var...
hatta bir garip olay daha var sanırım motor koruma amaçlı belki her motor tipinde yoktur turbolularda gördüğüm benzin lambası yanınca araba kendini korumaya alıyor ve karışımı fakire çekiyor...
belkide sibop yakma sebeplerinden biride budur...

Srdl46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araca benzin alıyorum ancak hep tüpte kullanıyorum yani sadece benzinden tüpe geçmesi için kullanıyor araç benzini o kadar yani 1 ayda çeyrek depo bitmez diye düşünüyorum?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araca benzin alıyorum ancak hep tüpte kullanıyorum yani sadece benzinden tüpe geçmesi için kullanıyor araç benzini o kadar yani 1 ayda çeyrek depo bitmez diye düşünüyorum?

Yaptıgın kmye göre ibreyi düşürür.benzin yaktıgını düşünerek... Benzin depoda duruyordur. Sadece soğuk motor bir kaç dakika çalışmayla dahi bir dünya benzin tüketebilir... Gayet normaldir. Kullanmana baglı ayda bir çeyrek yetmeyedebilir...

Srdl46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptıgın kmye göre ibreyi düşürür.benzin yaktıgını düşünerek... Benzin depoda duruyordur. Sadece soğuk motor bir kaç dakika çalışmayla dahi bir dünya benzin tüketebilir... Gayet normaldir. Kullanmana baglı ayda bir çeyrek yetmeyedebilir...

Anladım hocam teşekkürler dursun bakalım 1 litre benzin aldım bagaja koydum yolda kalırsam depoya koyacam bakalım 1 haftayı geçti hala yanıp sönüyor yani acaba şamandra da mı sorun var diye düşünüyorum aslında.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam teşekkürler dursun bakalım 1 litre benzin aldım bagaja koydum yolda kalırsam depoya koyacam bakalım 1 haftayı geçti hala yanıp sönüyor yani acaba şamandra da mı sorun var diye düşünüyorum aslında.

Benzin bittiğinde hersey için gec olabilir. Muhtemelen pompayı yakarsın.bence 50 liralık benzin al ibre kendine gelir

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin bittiğinde hersey için gec olabilir. Muhtemelen pompayı yakarsın.bence 50 liralık benzin al ibre kendine gelir

benim eski aracımda (astra G) kırmızı yanarken, nasıl olsa araç LPG li diye benzin almadım ve sonuçta benzin pompası ses yapmaya başladı. Bence hiç riske girme en az çeyrek depo benzin olsun.

Srdl46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam ama sinir oluyorum ibre son çeyrekte yavaş yavaş iniyor yolda yani göz göre göre benzin düşüyor en sonunda yanıp yanıp sönmeye başlıyor