Benzin Pompası Horttumu

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model z16xe vectra benzinde çalışmayınca benzin pompasindan şüphelenmiştik ancak içerdeki siyah hortum baglanti yerinden yırtılmış hortumun yırtık yerini kesip tekrar takmıştık bi 3ay falan idare etti bugün tekrar benzinde çalışmamaya başladı..
Galiba hortum değişecek..
Öneri ve görüşlerinizi esirgemeyin..
Fiyatı hangi hortum kullanılmalı.. vb vb

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kesinlikle gm alman gerekiyor 60 tl yaklaşık fiyatı.orjinal fabrikada kullanılan hortumu bulunmuyor o biraz daha uzun ve kıvrımlı ama hiç gerek yok aramana.parçayı güvenilir bir satıcın yoksa serviste rahatlıkla bulman gerek

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kesinlikle gm alman gerekiyor 60 tl yaklaşık fiyatı.orjinal fabrikada kullanılan hortumu bulunmuyor o biraz daha uzun ve kıvrımlı ama hiç gerek yok aramana.parçayı güvenilir bir satıcın yoksa serviste rahatlıkla bulman gerek
Bugün enterasan bi benzin alayim dedim ibre çeyrekte idi 30 tl aldım araç benzinde çalıştı ama ibre oynama yok bi 30 tl daha aldım ibre yine çeyrekte ama araç benzinde çalışıyor..
Sanki bu sefer hortum kopmamışsa benzin bitmiş gibi oldu ama neden ibre sabit..Açaba geçen hortumu tamir ederken samandirayi mi bozduk??

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi 30 tl de oynamaz pek ama düper 30 da oynamaması ilginç.araç yokuş yukarı mı duruyordu acaba düşük gösterir öyleuse

Sony Z5 ile gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışmasına takılma bence bazen çalışabilir. benzin bitmişmi emin olman lazım hortuma bakmadan

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışmasına takılma bence bazen çalışabilir. benzin bitmişmi emin olman lazım hortuma bakmadan

Sony Z5 ile gönderildi
Valla bende şaşırdım benzin alınca çalıştı düz zemindeydi 60 tl lik benzin aldım 11 litre civarı ibre oynamadı..Zaten ilk alirkende ibre çeyrek te idi..
Daha önce bu araçta ibrenin altundaki benzin ışığı yanmıştı yol bilgisayarı 10 km gösterirken yanmıştı ama araç benzinde çalışıyordu..
Daha once hortumu tamir ederken acaba şamandıraya bir şey mi oldu diye düşünüyorum..
Ayrıca benzin katkısı hortuma zarar veriyor diye düşünüyorum..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende şaşırdım benzin alınca çalıştı düz zemindeydi 60 tl lik benzin aldım 11 litre civarı ibre oynamadı..Zaten ilk alirkende ibre çeyrek te idi..
Daha önce bu araçta ibrenin altundaki benzin ışığı yanmıştı yol bilgisayarı 10 km gösterirken yanmıştı ama araç benzinde çalışıyordu..
Daha once hortumu tamir ederken acaba şamandıraya bir şey mi oldu diye düşünüyorum..
Ayrıca benzin katkısı hortuma zarar veriyor diye düşünüyorum..

http://baslaroto.com/yakit-depo-samandira-ic-benzin-hortumu-uzun

bu tarz sert plastik ve kıvrılmaya uygun hortum alıp kullanın depo içinde. kauçuk yan sanayi hortumlar malesef benzin içinde bozuluyor. özellikle kesildiği yerden şişip kaçırmaya başlıyor.
bunu takarken hafif ısıtıp takmak gerekiyor ve lpgcilerin kullandığı sıkmalı (vidalı olmayan) kelepçe kullanmak gerekiyor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vidalı kelepçe kullanmamalı depo içinde aynen.abi bir de benzin pompası orjinal olmalı basınç doğru değilse hortumu zorluyor.düşük yakıt seviyesiyle de kullanmamak gerek tabi.bunun dışında gm hortuma bişey olmaz

Sony Z5 ile gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vidalı kelepçe kullanmamalı depo içinde aynen.abi bir de benzin pompası orjinal olmalı basınç doğru değilse hortumu zorluyor.düşük yakıt seviyesiyle de kullanmamak gerek tabi.bunun dışında gm hortuma bişey olmaz

Sony Z5 ile gönderildi
Benim arka koltuk hortum tamirinde ilk defa kaldırıldı dolayısıyla pompa orjinaldir de..
Bende şaşırdım benzin aldım araç çalışıyor ama samandiradan şüphe ediyorum şimdi..