Bıktım yüksek güçlü farlardan, uzun gibi kısa farlardan.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otoyolda arkamda kısaları göz yakan, uzunları ise geçici körlük yapan bir araç geldi geçenlerde. Yemin ediyorum, sol şeritten selektör çaka çaka geliyor ve önünde kimse duramıyor çünkü kısaları berbat uzunları ise geçici körlük yapıyor yeminle söylüyorum böyle terbiyesiz bir sürücü.
Bütün sol şeridi boşalttırdı zevk alıyor tahmin ediyorum bi çakıyo uzunları kaçmak zorunda kalıyor önündeki.

Otoyolda geldiğinizi görüp de çekimemelerinden daha iyi bence sol şeridi boşaltıp ilerlemek.Veya geldiğinizi göre göre sola atlamalarından , makas atarken size çarpmalarından falan..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte buraya yazıyorum, dök içini rahatla olacak ama aynını trafik.gov.tr ye de yazacam. gerçi bi şey olmayacak ama belki bi gören duyan olur. Hiç olmazsa kendilerine gösteriş meraklısı egosunun altında ezilmiş ezik budalalar dememden rencide olup napıyorum ben yauw diyen birileri olur belki.

Sonar mı diyorlar H7 mi diyorlar yüksek wattlı mı diyorlar ne diyorlarsa artık adını da bilmiyorum. Sokak lambası gibi far kullanan araçlar trafikte iyice arttı ve gittikçe artıyorlar.

Önümü göremiyorum, farlarını gözümün içine sokuyorlar. İptal oluyorum, gözlerim müthiş derecede yoruluyor. Bilgisayarla ilgileniyorum akşama kadar zaten ekrana bakıyorum akşam arkadan önden gözümü delip beynime kadar giren ışıklarla boğuşuyorum bir de. 55 watlık lambalarımı söktürdüm 85 watlık taktırdım yok bi faydası olmadı.

Bu nasıl bir duyarsızlıktır. sokak lambasıyla gezip başkalarının hakkına tecavüz ederek ne elde ediyor bu insanlar.

Geçen gün karanlık bir yolda viraj alırken yine karşıdan aynı şekil lambalı araç gelip görüş alanımı tamamen kapattı. Ben edep ediyorum uzunlarımı yakıp bu tür araçların gözüne sokmaktan. Ve bu araçla saniyenin yarısı veya daha az bi zamanda geçişirken ben görüş alanım kapandığı için hızımı iyice kestim. Bu egoist araç geçer geçmez görüş alanım açıldı;
Ve karanlıkların içinden önüme 3 tane okul kıyafetli çocuk atladı. direksiyonu zor kırıp toparladım.

Ya hızımı kesmeyi akıl düşünememiş olsaydım ya ani gelişen bir olay olsaydı. 3 çocuk katili mi denecekti bana.

Bunlardan iyice arttı trafikte hepsine sövüp sayıyorum hangi biriyle tartışayım hangisiyle neyi paylaşabiliriz.

Trafik ekipleri bunlara hiçbirşey demiyor.

Otoyolda arkamda kısaları göz yakan, uzunları ise geçici körlük yapan bir araç geldi geçenlerde. Yemin ediyorum, sol şeritten selektör çaka çaka geliyor ve önünde kimse duramıyor çünkü kısaları berbat uzunları ise geçici körlük yapıyor yeminle söylüyorum böyle terbiyesiz bir sürücü.
Bütün sol şeridi boşalttırdı zevk alıyor tahmin ediyorum bi çakıyo uzunları kaçmak zorunda kalıyor önündeki.

Buna sövüp sayarken biraz sonra yolumuzda trafik ekibini gördüm. Ne bir uyarı yapma ne peşine takılıp bişey yapma hiçbir tepki vermemişlerdi.

İlle yasak mı olması lazım, çevirip ceza mı yazmaları lazım. Bu yapılan diğer sürücülerin hakkına tecavüz olduğu gibi tehlikeli durumlara da neden oluyor. Kimsenin gözünü yormaya ağrıtmaya geçici körlük yaşatmaya hakkı yok bu insanların kendi kendilerine bunu yapmamam gerekli diyemiyorlar mı. Avrupalılar dan ferman mı gelmeli saygılı olun diye.
Sana tamamen katılıyorum, kendinden başka kimseyi düşünmeyen hayvanların hızla türediği bir ülkede yaşamaya mahkum ediliyoruz. Ben böyle yasalarında böyle hukukunda .....

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz çok iyi görüyorsunuzdur o adamda göremiyordur ve öyle bir fara ihtiyacı vardır.
araba alırken sis farlı olsun deyip dünya para döküp sonrada onu açanlardır asıl suçlu kimse sis farından rahatsız olmuyo demekki.
bunun yanında normal farlarınızıda yüksek ayarlatırsanız öndekinin gözünü çıkartabilirsiniz.
nerde bu yazılanların içinde demokrasi.
benim gözüm kör oluyo farı değiştir. bende göremiyorum belki ne olacak?
devlet ceza koyarsa iyi gören mutlu olcak göremeyen suçlumu çok fazla genelleme yapıyorsunuz.
ben tanıyorum merceksiz farda xenon kullanan ve ayarları en aşağıya çekilmiş kimse rahatsız olmuyo böle adamlarında olduğunu düşünüp yazın derim genelleme yaparak haklı durumdan haksız duruma geçmeyin.

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz çok iyi görüyorsunuzdur o adamda göremiyordur ve öyle bir fara ihtiyacı vardır.
araba alırken sis farlı olsun deyip dünya para döküp sonrada onu açanlardır asıl suçlu kimse sis farından rahatsız olmuyo demekki.
bunun yanında normal farlarınızıda yüksek ayarlatırsanız öndekinin gözünü çıkartabilirsiniz.
nerde bu yazılanların içinde demokrasi.
benim gözüm kör oluyo farı değiştir. bende göremiyorum belki ne olacak?
devlet ceza koyarsa iyi gören mutlu olcak göremeyen suçlumu çok fazla genelleme yapıyorsunuz.
ben tanıyorum merceksiz farda xenon kullanan ve ayarları en aşağıya çekilmiş kimse rahatsız olmuyo böle adamlarında olduğunu düşünüp yazın derim genelleme yaparak haklı durumdan haksız duruma geçmeyin.

+1907:good:
Benim aracımda da merceksiz xenon var. Ancak farların içi siyah ve far ayarı en aşağıda. Mercekli xenon kullanan bi ton arkadaşım var, bendeki aydınlatmayı görünce inanamıyorlar. Ayrıca size yemin ederim daha 1 kişinin bugüne kadar farların çok göz alıyo dememiştir. Yani pratik çözümlerle hem iyi bir aydınlatma hem de diğer sürücülere zarar vermeme olayı çözülebilir..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam sen otobüsle neden tampon tampona gidiyosun yarışıyor muydun otobüsle:p

yarışıyoruk :) dermişim

yok ben sag seritte 90 km ile efendi efendi gidiyordum, soldan başka bir araç sıkıştırdı 0403 soldan gelip arkama girdi,bir süre arka tamponun tozunu alıp gitti :) ama farları tam ense hizamda olmasına ragmen hiç rahatsız etmiyordu...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sarı far ayarsız oluncada göz alıyo..

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkamdan o şekilde uzunla deli gibi gelen adama yol verip tap tamponuna sıfır yanaşıp arkasından giderek bende çakıyom uzunları. biraz gidince olayın baya rahatsızlık verici olduğunun farkına varıyor ve flaşörleri yakıyor. sanırım dersini alıyor. durup bişi dermi dersiniz. durursada yapcak bişi yok akacak kan damarda durmuyor.