Bitmek bilmeyen arızalar. Opel Astra 2005 HB

realbyx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

Yaklaşık 2 ay kadar önce 2005 model opel hb satın aldık. Araçda bitmek bilmeyen arızaları çözemiyoruz. Ustalar bulamıyor, 2 ayda arabaya 3bin lira para harcadık. Git gide düzen tutmamaya başladı. En son arızaları;

Not: Araba benzinli hiç tüp takılmadı.

1-) Araba rolantide 3000 - 3500 arasında çalışıyor bazen Kendi kendine rölantiyi yükseltip düşürüyor. Genelde 1100 - 1500 arası ve rölanti sürekli değişiyor. Vitese taktığımda kalkerken araba rölantiyi 1000 e indirip gidiyor.

2-) Düz yolda 2000 - 2500 giderken 1, 2 ve 3ncü viteslerde devir sabit olmasına rağmen araba tekliyor.Rölanti sürekli hareket ediyor. Bariz bir şekilde hissediliyor. Devrini arttırdıkça düzeliyor.

3-) Arabayla düz yolda 70 - 80nle giderken gazı köküne kadar basmama rağmen araba yavaş bir şekilde hızlanıyor, benzinli olmasına rağmen 600 motor araba gibi. Gazdan ayağımı çektiğimde devir saati aynı şekilde yavaş bir şekilde düşüyor. Arabanın hızlanması çok ağır. Misal 10 sn de 0 -100 yapacaksa bendeki 20 25 saniyede hızlanıyor.

3-) Arabayı bugün ustaya götürdüğümde gaz pedalı ve hava kelebeği hatası verdi. ECU hatasıymış beyni bozuk dediler. Beyini yapmak için 1500 lira istiyorlar. Beyni yaptıktan sonra teklemeye bakılacakmış.

Arkadaşlar arabayı aldığım güne nalet ettim. Ankarada işini hakkıyla yapan düzgün bir opel ustası varmı ? Haftada bi sanayiye gitmekten anam ağladı ramazan günü. Tuttuğumuz oruç ağzımızdan burnumuzdan geldi.

Arabanın bütün hatalarını sildiriyorum, 2 gün sonra en az 5 - 6 tane tekrar hata veriyor.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Opel garage hakan ustaya git kardeşim,

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle gecmis olsun..
Bahsi gecen sorunlar ecu arizasini isaret ediyor. .
Araciniz ya onden kaza almis ve elektrik sistemi sokulup takilmis takilirken hatalar yapilmis
.. Yada motor suyla yikanmistir..
Iste ben bu yuzden bu araclarin motor kismina su tutmayi tehlikeli goruyorum..
Kesinlikle bu aracin elektrik elektronik sistemine hakim bir servise gidin bir kablo kopugu lehim kopugu soket arizasi bunlari yapar..
Piyasada bazi oto elektrik ciler bozuk bir parcaya disardan elektrik vererek kontrol ediyor eger o parcaya data hatti geliyor ve kaza ile data hattina disardan elektrik verirse gecmis olsun..
Ecu tamirinden once soketlerini kontrol ettir..
Bes kurusluk bir soket hatasindan kaynakli bir yigin para harcayanlari gordum..
Mesela aracin gaz kelebegi hatasi veriyor usta yenisini takar gecer soket arizali ise 100tane yeni taksan hepsinde hata verir..
SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: