BMW Gibi Araçlarda Tepeden led Orta konsol aydınlatması nasıl yapılabilir?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer araçlar için bilmiyorum ama ben kendi aracımda olmasını isterdim. Eğer zaman bulursam uygulayacağım da.
Sebebine gelince; Örneğin bardak tutucuların olduğu alanın adydınlık olmasını isterdim. geceleri kullanırken kolaylık sağlayacaktı. Sigara kullanmıyorum ama küllüğü ufak tefekler için, bozuk para için kullanıyorum. Ayrıca orta konsolda dip aydınlatması olmayan unsurların görünür olması hem bir kullanım kolaylığı hem de bir estetiklik kazandıracaktı.

vectra C nin dikiz aynasını kullanırsan eğer mahoni ' nin dediği gibi istediğini elde edersin.. aynı zamanda kendiliğinden kararan güzel bir aynan olur ve yağmur sensörü takmak istersende kolaylık sağlayabilir diye düşünüyorum ama pek detaylı bilgim yok sensör konusunda..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LightSensor.jpg

o ışık dediğiniz şey kendinden kararan aynanın sensör ışığıymış.. yani öyle aydınlatma ile bir ilgisi yokmuş zaten olmasınada imkan yokdu çünkü o ışığın hiç bir şeyi aydınlattığı yok...

Humidity_Sensor_2%7E0.jpg

gerçi bir yerde de nem sensörü demişler oda olabilir ama her halukarda o ışık aydınlatma amaçlı bir ışık değil..

Son düzenleme:

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
iyide o ışığın gece aydınlattığı yok ki gece bile kafanızı eğmeniz aynanın altındaki o ışığın farkına varamassınız bence onun bam başka bir amacı var..
QUOTE]

Led doğrudan aydınlatma sağlıyor. Diğer ampuller gibi çevresel bir ışık yaymak yerine gördüğü alanı aydınlatıyor. Gömme ledlerde de ledi göremezsiniz ama ucunun aydınlattığı alanı görebilirsiniz. Yandan bakınca fazla ışıklı görülmemesinin sebebi odur.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım gel benim arabama bin aydınlatıığı bir yer yok ancak kafayı eğersen aşağıdan yandığını görebilirsin.. başka türlü önden bakdınmı hiç bir yeri aydınlattığı yok..

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar jetta'larda da var bu özellik ve vites çevresini mükemmel aydınlatıyor unutmazsam bu akşam resmini çekerim.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
arkadaşım gel benim arabama bin aydınlatıığı bir yer yok ancak kafayı eğersen aşağıdan yandığını görebilirsin.. başka türlü önden bakdınmı hiç bir yeri aydınlattığı yok..

Hakan bey ben sizin aracınız için bişey demiyorum. Aydınlatır yada aydınlatmaz. Belki sizin a abanızda süs olsun diye de konulmuş olabilir.

Ben bindiğim araçlarda gördüğüm o aydınlatmanın durumunu ve sonuçlarını yazdım. Ve de olursa sağlayacağı avantajları sıraladım.

Son düzenleme:

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bmwlerde Flanda Yanar turuncu turuncu Vitesi Etraf Kısımlarını Aydınlatıyor Bildigim Kadarıyla

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arçta da var ve sanırım otomatik kararan aynalara sahip bütün opellerde var.. vites ve müzik konsolunu gözü yoldan almadan ve rahatsız etmeden aydınlatıyor.. gayet te kullanışlı çünkü elimle kapatınca o bölge kararıyor:D.. şaka bi yana önceki aracım vectra b de de böyle birşey çok istemiştim..