Bu Nasıl Kasko yaa ????

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kasko indirimleri; (poliçemde yazanlar)
- İllere göre trafik yoğunluğu % 10
- 35 yaş üzeri+en az 5 yıllık ehliyet % 10 (araç eşimin adına kayıtlı)
- 30 yaş üzeri iki sürücü % 5
- Hasarsızlık % 65
- Müşteri özel indirimi % 1 (eşim şirket personeli idi)
Bu indirimler belgelendiği için bu şartlardan kaçma şansım yok.
Madolyonun diğer yüzü; Enflasyondan korunma klozu;
kısaca yazıyorum ........ gerçekleşen TÜFE ve ÜFE artış oranlarının ortalamasının % 25 fazlasına kadar, hasar tarihindeki piyasa değerini geçmemek kaydıyla otomatik olarak enflasyondan korunma klozu hükümleri çerçevesinde koruma altındadır. Hasar tarihi itibariyle ulaşılan enflasyonlu sigorta bedelinin, aracın hasar tarihindeki piyasa değerinin altında kalması halinde kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulaması yapılır.

Ülkemizde enflasyon devamlı artıyor, ikinci el değeri de devamlı düşüyor. Yukarıdaki yazıdan da anlaşılacağı gibi sigorta şirketleri güncel/gerçeğe en yakın fiyatları baz almaya çalışıyorlar. Yoksa yurdum insanı uyanıktır. Aracını hedeflediği fiyata satamayan art niyetli kişiler, aracım çalındı diye sigorta şirketlerinin kapılarında kuyruk oluştururlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir diğer hususda; eğer poliçe vadeli yapıldıysa hasar alma aşamasında arta kalan poliçe borç bakiyesi ödenecek tazminattan düşülür.

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babam az para ödemek için yaş sınırından yararlanmış yapacak hiç bi şey yok :( :( parayı aldık bugün bakalım hayırlısı yeni arabam olursa inşallah kasko we ruhsat kendi adıma olucağı için bundan sonra daha dikkatli olucam bunla geçmiş olsun diyip geçiyorum :( :(

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarını esirgemeyn abilerime ablalarıma çok teşşekür ediyorum çok saolun :( :(