Car PC geldi şimdi sıra kurulumda

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda ekranıda aldım aracı satınca falan proje bir süre askıya alınmıstı.

megane araca takacagım çıkma megana ön orta konsolu aldım fiberciye bıraktım ekrana göre teyp deligi ayarlancak direk oturtcaz oraya arkadan.

tekrar bir aksilik çıkmassa mayıs ayının 8 inden sonra araç üzerinde görebilirz.

almanyadaki firma touchscreen kitin yazılım cd sini göndermeyi unutmus mail attım netten gönderin diye şimdilik dokunmatik özelliği deneyemedim.

birde karadeniz fıkrası gibi bir şey anlatayım bu ekran için aldıgım yerde opsiyonel olarak kumanda vardı 10euro ya onuda aldım ama monitörün kumanda alıcısı arkada kalıyor :)

montajdan sonra kumandayı at çöpe :S bi elktronikciye alıcının yerini değiştirebilrim umarım.

montaj ve kurulumu adım adım fotograflayıp anlatacagım

7inch dokunmatik ekranın fotoları

29mlo2d.jpg

vr6141.jpg

21bsx2q.jpg

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
car pc artık hazır ;)

malzemelerin bir kısmı
20abb5z.jpg

çıkmacıdan aldıgım yeni konsol fiberle yeniden şekillendirildi bu parcayı yavasca söktük saklıcaz artık
nvnyg6.jpg

ilerde elm327 bağlayacagım obd soketi
jq55jc.jpg

arka pandizot üzerine 2 oval pioneer 92s
35kpogm.jpg

car pc ve jbl amfi yanyana monte edildi
xazc07.jpg

fiberle yeniden şekillenen parca 3M dinoc kaplandı
2cnthz4.jpg

kurulum tamam ardından centrafuse a geçtik;)
il93ra.jpg

bugun avermedia hybird volar hx tv kartı ekledim

radyo kalitesi sehir içinde güzel haftasonu araçın kendi antenine baglayıp deneyecegim

tv sabitken güzel çekiyor hareketliyken ses gidiyo görüntü biraz bozuluyor.

navigasyon olarak globalsat bu-353 receiver im var igo 8 kullanıyorum biraz arasıra sokaklar kayıyor sorun igo damı receiver damı çözemedim

radyoyu centrafuse a uyarlama çalışmalarım devam ediyor

yakın zamanda 3g modem le internete girip elm327 ile motor bilgilerini takip edeceim

aracın orjinal kumandasını usb ye çevirme işinide okuldaki elektronikci arkasların yardımıyla yapıcam insallah

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
maasallah cok guzel goz hizasinda olmamasi aliskanlik gerektirir ama hep istedigim bir sey bu yapanlari gordukce imreniyorum ama iste cid aldik sonra yanlis geldi vectra olmadi geri gonderdik simdide niyet degistirdim jant alicam :D

Maasallah. Bu Tv de goruntu gitmemesi icin DVB-T nin tr ye gelmesini bekliyecez artik.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel olmuş güle güle kullan ama arkadaki ovalleri pandizota sıfır gömme şansın yokmuydu yada sprey boya ile kapağını siyah yapsan daha mı güzel görünür acaba tabi zevk senin ben projeyi cok beğendim...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkürler

malesef göz hizasına alamadık aracın yapısından dolayı klima butonları aşagı sıgmadı radyo ekranı yerine koyalım dedik dokunmatik ekrana kolumuz yetişmedi.

ekranın özelligi araç içindeki her noktadan görünebiliyor geniş görüş açısı var ama gönül isterdiki navigasyonda gözümü asagı eğmeden bilgileri görebiliyim.

tv kartında dvb t özelliği var ama hiç bir kanalı bulamıyor söylentiye göre oran taraflarında trt cekiyormus :)

arka pandizot istedigim gibi olmadı malseef üst gri kapakları söküp hoparlörleri kapaksız takacagım ardından ince siyah kumasla komple kaplıcam.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel çalışma olmuş.Söylenti değil ben subayevlerinde oturuyorum dvb-t ile trt 2 izleyebiliyorum ama başka hiçbir kanal yok

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta erman kuzuyu izlemek baya eğlenceli oluyor :)

2eb8l77.jpg

hala dvb t yayını yakalayamadım arayıslarım devam ediyor

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BUĞRA Seni tebrik ederim çok iyi bir çalışma yapmışsın bende de bu tarz bir proje var fakat ekranı arabada koyacak yer bulamıyorum seninki gibi gövdeye koyacak olursamda neden Pc alayım double din ile sorunu çözer,im gibi geliyorum nepacağım hakkında bana biraz bılgı verirseniz sevinirim.

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel çalışma bende yaz sonuna kadar yapmayı planlıyorum umarım beklediğim sonuçları alırım.Bu arada internet bağlantısında kesilmeler oluyor mu hiç denediniz mi? eğer kesintiler olmuyorsa internet radyosu kullanılabilir gibi geliyor bana gerçi centrafuse tanıyabilliyormu radyo olarak onu bilmiyorum sanırım sayfadan bufer yapar..