Car PC geldi şimdi sıra kurulumda

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BUĞRA Seni tebrik ederim çok iyi bir çalışma yapmışsın bende de bu tarz bir proje var fakat ekranı arabada koyacak yer bulamıyorum seninki gibi gövdeye koyacak olursamda neden Pc alayım double din ile sorunu çözer,im gibi geliyorum nepacağım hakkında bana biraz bılgı verirseniz sevinirim.

internete ne gerek var obd üzerinden veri takip etmeye ne gerek var derseniz ugrastıgınıza degmez :)

double din takıp keyfini çıkarın.

bilgisayar olarak bikaç kez office dosyalarımı okumak için işime yaradı dizüstü bilgisayarınz varsa onada gerek yok.

Güzel çalışma bende yaz sonuna kadar yapmayı planlıyorum umarım beklediğim sonuçları alırım.Bu arada internet bağlantısında kesilmeler oluyor mu hiç denediniz mi? eğer kesintiler olmuyorsa internet radyosu kullanılabilir gibi geliyor bana gerçi centrafuse tanıyabilliyormu radyo olarak onu bilmiyorum sanırım sayfadan bufer yapar..

3g modemi henüz kurmadım tv -radyo yu kurduktan sonra 1-2 ay ara verdim araştırma yapıoyrum elm cihazı için

ama ben elm327 kurup motorun anlık tüm durumlarını görmeyi çok istiyordum o yüzden bu işlere giriştim.

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internete ne gerek var obd üzerinden veri takip etmeye ne gerek var derseniz ugrastıgınıza degmez :)

double din takıp keyfini çıkarın.

bilgisayar olarak bikaç kez office dosyalarımı okumak için işime yaradı dizüstü bilgisayarınz varsa onada gerek yok.

3g modemi henüz kurmadım tv -radyo yu kurduktan sonra 1-2 ay ara verdim araştırma yapıoyrum elm cihazı için

ama ben elm327 kurup motorun anlık tüm durumlarını görmeyi çok istiyordum o yüzden bu işlere giriştim.

Buğra aklıma bir soru daha takıldı dokunmatik ekran için konsolda bir yer yaptırmışsın fakat monitörü nasıl bağladığını anlayamadım arkadan vidaladın mı? birde obd üzerinden veritakibi dediğin konuyu ben tam anlayamadım yadan araştırmamışım biraz bilgi verebilirmisin araca nasıl bağlayacağız anlık biiigilerde neler görebiliyoruz.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
monitörü vidalama sansım vardı ama çirkin görünmesin diye sıcak silikonla sabitledik sıfıra sıfır yerleştigi için saglam duruyor.

odb üzerinden elm323 elm327 gibi cihazlarla aracın beyine baglantı saglanıyor bu verileri anlık olarak çeşitli programlarda takip edip kayıt altındada tutabiliyoruz.

elm ile gelen program excel gibi beyaz sayfa üzrinde rakam ve yazılardan olusuyor görsel güzellikleri yok.

car pc cilerin değişmezi centrafuse ise elm cihazını tanıyıp verileri kendi görsel olark daha gelişmiş penceresinden verebilioyr.

yurtdısında bazıları değişik skin çalışmaları yapmıs ekranda bi kaç devir saati akü yağ falan için kadran yapmıslar çok hos durmus :)

@darkmoon

bitti gibi görünüyor ama bitmiyorki bu işler onuda bunuda ekleyim diyo insan :)

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta erman kuzuyu izlemek baya eğlenceli oluyor :)

hala dvb t yayını yakalayamadım arayıslarım devam ediyor

DVB-T karasal yayınları ifade eder. Turkiye dede karasal yayınlara henuz baslanmadı. Bunla ilgili 2 3 sene once ok verildi ama kanalların altyapısından falan tutunda hazırda olan hiç bir şey yok. Karasal yayın için belki 2014 en iyi ihtimal 2012 yılı olabilir. uydu ve kablo tv televizyonda şuan için tek çözüm. ha birde havadan analog yayın var onu unutmayalım. ama oda mesela yayınlar istanbulda çamlıca tepesinden basılıyor.

çalışmada ayrıca cok guzel olmuş. emek verilerek yapılan calışmalar hoşuma gider. tebrikler. hayırlı olsun.

Son düzenleme: