Carbon Clean Ile Ilgili Yeni Bilgiler.....???

F

ferhatkırbay

Bilgi Girilmemiş
slm 2005 astra njoy twimport aldım. kalitesiz yakıt nedeni ile arabada 1500-2000 devirde iken daha çok hissedilen tekleme başladı. carbon clean yaptırdım. bana birkaç depo benzin tükettikten sonra tamamen temizlenir ve tekleme ortadan kalkar dediler. ancak değişen birşey olmadı. servis hiç bir motor arızası da bulamıyor. konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
slm 2005 astra njoy twimport aldım. kalitesiz yakıt nedeni ile arabada 1500-2000 devirde iken daha çok hissedilen tekleme başladı. carbon clean yaptırdım. bana birkaç depo benzin tükettikten sonra tamamen temizlenir ve tekleme ortadan kalkar dediler. ancak değişen birşey olmadı. servis hiç bir motor arızası da bulamıyor. konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

ateşleme sistemi gibi görünüyor..Bujileri değiştirerek başlamak lazım..

muhtemel arıza oluşturabilecek kolay sebepleri deneyerek eleyip ince bir kontrole sokmak lazım..

selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2003 astra nb enjoy aracımda po353 hata kodu cıktı ve egzoz gazı lambası yandı ve bende servise gidip hatayı sildirdim ve egzoz gazı lambası söndü fakat daha 5 km yapmadan yine yandı bende tekrar servise dönmeyip sinirlenip bastım gaza eve geldim ayrıca eve gelirkende aracım sanki zaman zaman gaz yemedi ve sık sıkta tekleme yaptı bunların nedeni ne acaba kafama takıldı bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim carbon clean yaptırsam geçermi

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet abi benim astraya ben bakım yapıldıktan 100 km sonra 1litre yağ eklemiştim tabi o zaman bakım zamanı gelen kadar 5 litre oldu onu da sölim ha burada kullanınlan yağ delphi yağı idi bu ince bir yağmış galiba zaten 10 40 kullanıyordum ertesi gün servise gittigimde adam bana yağ yakıyor dedi sonra başka ustaya gittim oda dedi carbon clean yapılmış ise arabana en az ikinci bakım gelene kadar normal dedi yağ eklmene dedi tabi zaman tamponda siyah lekeler oluşuyordu ( eksoz yukarı baktığı icin ) gazlamasan siyah duman yoktu ama gazlarsan siyah duman lekeleri aynen tamponda idi arabam 150 bindeydi gerekli acıklamaları yaptım sanırsam bana cevap yazarsan sevinirim abi kolay gelsin !!

joniyev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2003 astra nb enjoy aracımda po353 hata kodu cıktı ve egzoz gazı lambası yandı ve bende servise gidip hatayı sildirdim ve egzoz gazı lambası söndü fakat daha 5 km yapmadan yine yandı bende tekrar servise dönmeyip sinirlenip bastım gaza eve geldim ayrıca eve gelirkende aracım sanki zaman zaman gaz yemedi ve sık sıkta tekleme yaptı bunların nedeni ne acaba kafama takıldı bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim carbon clean yaptırsam geçermi

Arkadaşım Bendede 2001 model Astra elegance var,aynı şey bende de oluyordu.. tech 2 cihazında arızayı göstermiyordu ama arasıra araç gaz yemiyor ve devirden düşüyordu..yazın tatile gidecem diye herhangi bir arıza nedeniyle yolda kalmayayım diye aracımın tüm bakımlarını yaptırdım(Triger seti,devirdaim,v kayışı ve bilyası,eksoz,yağı filtresi eksoz ölçümü vb.)Ama korktuğum başıma geldi ! Anamur yollarında,Gülnar'da aracım Gülnara 10 km kala beni yolda bıraktı ! Bende bu arada arac gitsin diye sürekli gaza bastığımdan dolayı debriyaj balatasını da bitirdim.Bir gece Gülnarda kaldım ve Ertesi gün Mersin!den debriaj balatasını getirtip Gülnar!da zorda olsa bir tamirhanede taktırdım. debriyaj balatasını yaptırdım ve yoluma devam ettim ,ama yolda pek sorun çıkarmasada anamur'da gene araç yolda kaldı.Mıstıklar servisinde Mustafa ustaya Katalitiğin içini boşalttırarak bu sorundan kurtuldum.Aracımın arıza ışığı sürekli yanardı,hiçbir serviste bunun katalitikten kaynaklandığını bilemedi ve ben bir sürü gereksiz masraf(Bakım ve arıza : 2500 tl) yaptıktan sonra gerçek arızayı bulup giderdikten sonra aracım normale döndü şimdi canavar gibi artık öyle arıza ışığı falan yanmıyor !Sizde isterseniz bir katalitik konvektörünüzü kontrol ettirin ! Saygılar !

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 bin bakımında yaptırmıştım. 45 ve 60 ı atladım. 75 de kesin yaptırıcam. Cidden yaptırdıktan sonra çekiş inanılmaz değişiyor.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yaptıracak yani güvenilir bir yer bulamadığım için yaptıramıyorum.. Ankara'da tavsiye eden varsa ve buraya yazarsa sevinirim..

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
80 tl

Cumartesi günü yaptırdım

Yaklaşık 30dk sürdü ve 50 ytl aldılar.

Gittiğim servis heryerde aynı fiyat olacağını söylemişti
ben dun yaptırdım..ozel servıse..normalde 120 tl oldugunu soyledıler...ama ben guya kayıtlı musterı oldugumdan dolayı 80 tl ye yaptıklarını soyledıler.super clean dıye bı markaydı. ve tam 2.5 saat surdu..neden bu kadar uzun surdu bılen varsa lutfen yazsın..