Chevrolet Captiva - Yıkama Kil Wax Uygulamam

Hasan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
facebook.com
Ynt: Chevrolet Captiva - Yıkama Kil Wax Uygulamam

HaKaN link' Alıntı:
teşekkürler güzel paylaşım olmuş araç da pırıl pırıl olmuş
benim merak ettiğim koltukları sildiğiniz ürünün detaylarını paylaşır mısınız
ve en güvenilir nereden temin edebiliriz ?
Atas Vinet ile sildim. aslında deri temizleyici ve koruyucu bir ürünle silmek daha risksiz olurdu.
Vinet genel temizlik malzemesi. her yerde kullanılabiliyor evdeki mobilyalarda bile temizlik için kullanabilirsiniz deneyenler var :) Gayet sevilen bir ürün izlenimlerim doğrultusunda. mf beze sıkıp siliyorum temizliyor güzelce. ben erdem boyadan aldım siparişle. hızlı bir şekilde kargoya verdiler, paketlemesi vs. gayet güzeldi kutu içinde hiç akmamış istanbuldan adanaya yolculuk yaptı sonuçta :)

http://erdemboya.ticaretimiz.com/p48592-vinet-oto-derivinilplastikoto.html

sipariş verince mağazanın sahibi size maille ulaşıyor ordan banka hesabı falan hallediyorsunuz.

http://erdemboya.ticaretimiz.com/  sitede de baya ürün var güzel güvenilir bir yer.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın HASAN,

Temizlik konusu ile ilgili olarak 3 şey sormak isterim, yardımcı olursanız çok sevinirim..

1-) Aracın üzerindeki kiraç lekeleri (kireçli sudan kaynaklanan) çıkarılabilir mi, ne ile?
2-) Deri koltuklar ve ön göğüs için kullanılabilecek en iyi koruyucu ürün sizce hangisidir? Ancak ne ön göğüste ne de koltuklarda parlaklık sağlamamalı bu ürün, yani vıcır vıcır parlamamalı, doğal bir görünüm sunmalı..
3-) Bu kil denilen ürün ne amaçla kullanılıyor ve nasıl tatbik ediliyor araca?

Hasan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
facebook.com

alahan1963 link' Alıntı:
Sayın HASAN,

Temizlik konusu ile ilgili olarak 3 şey sormak isterim, yardımcı olursanız çok sevinirim..

1-) Aracın üzerindeki kiraç lekeleri (kireçli sudan kaynaklanan) çıkarılabilir mi, ne ile?
2-) Deri koltuklar ve ön göğüs için kullanılabilecek en iyi koruyucu ürün sizce hangisidir? Ancak ne ön göğüste ne de koltuklarda parlaklık sağlamamalı bu ürün, yani vıcır vıcır parlamamalı, doğal bir görünüm sunmalı..
3-) Bu kil denilen ürün ne amaçla kullanılıyor ve nasıl tatbik ediliyor araca?

Tabi yardımcı olmaya çalışayım
1- kireç lekeleriyle uğraşmadım ama forumlarda okuduğum kadarıyla çıkarmak mümkün. Pasta(polisaj) ile çıkarabiliyorsunuz ama önceden yapmadıysanız kendi başınıza uğraşmayın bence bilen birine yaptırın.
Aynı şekilde Mazotla yıkama, üzüm sirkesini fısfısla püskürtüp basınçlı yıkama da öneriliyor
Kil uygulaması da kireci çıkartıyormuş

2- ևok fazla ürün denemedim ama benim ön konsolda kullandığım AutoGlym VRC sizin istediğiniz gibi bir ürün. torpidoya sıkıp silince ilk dk larda parlak bir görüntü veriyor ama sonradan istediğiniz kıvama geliyor. Deri için meguiar's deri temizleyici ve koruyucu losyonu öneririm.

3- Araba ne kadar temiz olsa da boyanın üstünde bazı pürüzler olabilir örneğin yan tarafınızda bir boyacı vardır sizin arabaya bazı boya tanecikleri yerleşmiş olabilir veya inşaat vardır kir pislik vs. bulunuyor olabilir ve bunlar yıkamayla çıkmıyorsa kil uygulamak lazım.yani gözle göremezsiniz ama dokununca anlarsınız. boyada pürüzsüz bir yüzey elde etmek için kil lazım. polisaj yapmak için de pürüzsüz bir yüzey şart o yüzden uygulanıyor. sadece polisaja zemin hazırlamak için değil tabi ki. araçta yumuşak bir dokunuş ve daha parlak bir yüzey sağlar. 25 gr civarı bir arabaya yetiyor. oyun hamuru tarzında bir şey. 25 gr koparıyorsunuz onu yoğurup düz hale getirip yüzeye sürmeye başlıyorsunuz. bir bölgeye yaptıktan sonra tekrar yoğurup düzleştirip başka bir bölgeye bu şekilde arabanın tamamına sürüyorsunuz. plastik kısımlara gerek yok orda kaymıyor.
bazı killeri sürmek için su (yani ıslak bir ortam) yeterliyken bazılarında (örneğin meguiarsınkinde) quik detailer tarzı şeyler sıkmanız gerekli.
http://erdemboya.ticaretimiz.com/p124896-kilclay-bartemizlik-hamuru.html  bunda su yeterli.

Nasıl uygulandığı ve öncesi-sonrası bu videoda görülüyor
How to Clay Bar

hüseyintekin link' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler
Ben de teşekkür ederim :)