Chip Tuning!!!

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suleymandemiryurek.com
Selamün Aleyküm

Arkadaşlar Chip Tuning,motora zarar veriyormu.İleri için zararlımı.Ben chip tuning taktırmak istiyorum ama motoruma zararlıysa vazgeçicem.Bazı sitelerde baktım kimisi zararlı diyor,kimisi zararsız diyor.Arkadaşlar açıkcası benim araba,babamın yadigarı.O nun için Allah izin verirse hurda oluncaya kadar bende olacak.Onun için motora zararlıysa taktırmıycam.Zararlı değilse taktırıcam.Arabam 2005 Astra.Şimdiden sağolun.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA..chip tuning in motora zararı yoktur,sadece performansı arttırdığı için benzin tüketimide buna bağlı olarak artar.ama motora hiç bi zararı yoktur.bide şunu gözden kaçırma,chip tuning yaptırdığın zaman egzozundan siyah duman atar,oda performans artışından dolayı oluşan bi dumandır.yani chip tuning i yaptırmanı tavsiye ederim..saygılar,kazasız belasız ve CEZASIZ sürüşler dilerim..

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
iceboy_003' Alıntı:
MERHABA..chip tuning in motora zararı yoktur,sadece performansı arttırdığı için benzin tüketimide buna bağlı olarak artar.ama motora hiç bi zararı yoktur.bide şunu gözden kaçırma,chip tuning yaptırdığın zaman egzozundan siyah duman atar,oda performans artışından dolayı oluşan bi dumandır.yani chip tuning i yaptırmanı tavsiye ederim..saygılar,kazasız belasız ve CEZASIZ sürüşler dilerim..

sağolun.ben birde yetkili servise danışayım.Onlarda zararsız derse tabi birde fiyat önemli.inşaallah taktırıcam.yardımın için çok sağol.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmutdemiryurek' Alıntı:
sağolun.ben birde yetkili servise danışayım.Onlarda zararsız derse tabi birde fiyat önemli.inşaallah taktırıcam.yardımın için çok sağol.

Yetkili servise sorarsan onlar sileceği bile bizde değiştir derler.Hele ki chip tuning yaptıracam diye gidersen yaptırdığında arabanı direkt garanti dışı bırakırlar...Chip tuning taktırılacak bir ekipman değildir.gerçi bir takım dummy'ler var ama onlar da chip tuning'den sayılmaz.Zaten aracın twinport ise şu an için böyle bir imkan mevcut değil.

Chip tuning 2 şekilde yapılıyor, biri seri programlama, biri sokete bağlanıp bilgisayardan yeni program yükleme şeklinde.Eğer aracın twinport değilse senin aracına 2. yöntemle yapılıyor.Eğer abuk subuk bir yerde abuk subuk bir program yükletmezsen aracına zararı değil faydası olur.Cip tuning'in amacı, arabayı piyasaya sürerken en kötü ihtimalleri düşünerek belli bir pay bırakan üreticilerin bıraktığı bu payı devreye alarak extra bir güç kazanmaktır.Gazlrsan normalden daha fazla yakar, gazlamazsan normalden daha az yakma ihtimali var...

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
skyeye' Alıntı:
Chip tuning 2 şekilde yapılıyor, biri seri programlama, biri sokete bağlanıp bilgisayardan yeni program yükleme şeklinde.Eğer aracın twinport değilse senin aracına 2. yöntemle yapılıyor.Eğer abuk subuk bir yerde abuk subuk bir program yükletmezsen aracına zararı değil faydası olur.Cip tuning'in amacı, arabayı piyasaya sürerken en kötü ihtimalleri düşünerek belli bir pay bırakan üreticilerin bıraktığı bu payı devreye alarak extra bir güç kazanmaktır.Gazlrsan normalden daha fazla yakar, gazlamazsan normalden daha az yakma ihtimali var...

aracım twinport ben buna chip tuning taktıramıycam mı?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmutdemiryurek' Alıntı:
aracım twinport ben buna chip tuning taktıramıycam mı?

Benim de aracım twinport ve ben de 2 senedir araştırıyorum, Almanya'da yapabilen bir firma haricinde henüz bir sonuç yok.Bugün olumlu bir gelişme olur gibi oldu, eğer sonuca bağlanabilirse sitede duyurusunu yapacağım.
Ama tekrarlayayım, chip-tuning dediğimiz mevzu çanak anten gibi bişey değil, yani takmakla olmuyor.Aracının beynindeki programın modifikasyonuna chip-tuning diyoruz...

akrep11

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun tesadüfen torque tuning diye bir sitede twinportlara wimmer chip yapıldığı yazıyordu+19 hp ve 13-15 nm tork artışı diyodu.oluyor mu sahiden bilgisi olan varsa sevinirim.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akrep11' Alıntı:
bugun tesadüfen torque tuning diye bir sitede twinportlara wimmer chip yapıldığı yazıyordu+19 hp ve 13-15 nm tork artışı diyodu.oluyor mu sahiden bilgisi olan varsa sevinirim.

Oradan Bülent Bey'le görüşmüştüm, hatta arabayı da götürmüştüm 3-4 ay önce, yapılamıyor demişlerdi.Şu anda durum nedir bilmiyorum, bi bakıp haber veririm yapılıyorsa herkese...

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
akrep11' Alıntı:
tamam sağol dün rastladım twinport için de vardı.ben de şaşırdım
hadi ya .abi peki hangi serviste?ben taktırcam da:)