çift kapi kilitlemeyle otomatik cam kapatma

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
şimdi arkadaşlar birincisi resimdeki (üst resimdeki röle 12 voltluk değil 24 voltluk ) rölenin şekline göre ayak bağlantıları değişir benim bulmuş olduğum rölenin bobin ucu orta kısımdaydı aldığınız röleyi şöyle deneyebilirsiniz 12 voltluk adaptörle uçlarını deneyin bobin uçlarını bulduğunuzda tık diye ses gelecektir...ondan sonra normalde açık ve normalde kapalı uçlarını bulmanız gerekiyor... bu uçları ölçü aletiniz varsa onunla bulabilirsiniz yoksa bir lamba devresi kurun ve bu uçları teker teker deneyin (anahtar gibi)... ama ölçü aletiniz varsa daha kolay olur...
hiç anlamayan birisinin bunları okurken neler hissettiğini sen anlayabilir misin acaba? :):)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
biraz önce elektronikçiye gittim, burdan resimlerden çıktı alıp fotoları ve çizimi de gösterdim, direk yapamam dedi :) bu adam buranın en ünlü elektronikçisi, :) pendik e gitmen lazım falan dedi...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu parçaların değerleri nelerdir acaba tam olarak? bilen var mı? kaçlık olacak o diyotlar dirençler falan??? ona göre parçaları alayım...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili adaşım haklısın yazdıklarım biraz değişik geliyor elektronik bilgisi olmayan arkadaşlara.şöyle bir durum var uğraşmak istemeyen elektronikçi zaten kolay olduğu için uğraşmaz salı günü nevşehire dönünce röle bulabilirsem ben sana bir adet yapıp yollarım sende bağlarsın..ama röle bulabilirsem...(buralarda parça bulmak sıkıntı-kendim bozuk uydunun üzerinde bulmuştum)
bağlantısını bir oto elektrikçisine yaptırabilirsin... onuda yapamazlarsa artık oto elektirkçisine dersin bunu bile yapamıyorsan ne yapabilirsin diye...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendin yapacaksan parça lacaksan bir adet 12 voltluk röle,iki adet 1n4001 diyot, bir adet 16 volt 470 mikrofarat kondansatör alacaksın

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
kendin yapacaksan parça lacaksan bir adet 12 voltluk röle,iki adet 1n4001 diyot, bir adet 16 volt 470 mikrofarat kondansatör alacaksın
tam olarak bunlar lazımdı işte. çok saolasın. ben şimdi yaparım diyen birini buldum tabi parçaları temin edersem, bizim şirketin elektirikçisi iyi bir abimiz var saolsun gösterdim resimleri tamam sen parçaları ayarla getir ben hallederim dedi, olmadı parçaları bulamazsan benim bir arkadaşım var ona faxlarız şemaları fotoları falan o yapar gönderir dedi... ben de allah razı olsun dedim birazdan çıkıp parçaları arıycam, sanayiden röle bulurum ama o diyot ve kondasatör bulunmaz sanırım sanayide, onlar içinde pendik e gidicem... detaylı bilgiler için teşekkür ederim adaşım... :) devreyi yapar hele bir de bağlarsam kısa bir video çeker eklerim... yapım aşamasında da parçaları ve lehimlenişini fotolarım da bir arkadaşın dediği gibi 7 sayfalık konuda bari fotolu bir anlatım olmuş olur.... :)

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak bunlar lazımdı işte. çok saolasın. ben şimdi yaparım diyen birini buldum tabi parçaları temin edersem, bizim şirketin elektirikçisi iyi bir abimiz var saolsun gösterdim resimleri tamam sen parçaları ayarla getir ben hallederim dedi, olmadı parçaları bulamazsan benim bir arkadaşım var ona faxlarız şemaları fotoları falan o yapar gönderir dedi... ben de allah razı olsun dedim birazdan çıkıp parçaları arıycam, sanayiden röle bulurum ama o diyot ve kondasatör bulunmaz sanırım sanayide, onlar içinde pendik e gidicem... detaylı bilgiler için teşekkür ederim adaşım... :) devreyi yapar hele bir de bağlarsam kısa bir video çeker eklerim... yapım aşamasında da parçaları ve lehimlenişini fotolarım da bir arkadaşın dediği gibi 7 sayfalık konuda bari fotolu bir anlatım olmuş olur.... :)

Sertan; ayrıntılı resimleri bekliyoruz. Ayrıca şu yeni aldığın kolçağın fotografınıda..:)

usuruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben bunu 10 sınıf meslek lisesi öğrencisine basit çalışma oalrak yaptırıyorum. okadar basit esasında plaket bile kullanmadan 10 noktadan lehip yapıyorsun. mazlemeler elektonikciden alacaksınız. 11v luk ufar röle ucuzundan. iki 4001 diyot birde 470 mf kondansatör 2-3 ytl en fazla. yanında bir lehim bir havyada al 5 ytl kendin lehimi yap. karişikmiş elektonikci anlamamiş glüyorum vallahh. sanayideki adama anlamaz bundan. bu sene elektronik dersine girmiyorum. girsem cocuklara yaptıcam bir suru gönderecem size. cevrenizde elektronik veya bilgisayarda okulan lise öğrencisi varsa size yapar bu devreyi decemde devde degil bu iki 4 parca birbirine lehimlenmesi. olmadi elektronik malzeme satalnar var direnc kondasatör ufak tefek devreler. 5-10 ytl yaparlar hemen ayak üstü size musaitseler. simdi devreden yapsam burdan satsam kargosu filen 15-20 gelecek sze yazık basit bisey icin vermeyim bu kadar. vaktim olursa videoda anlatayım yapımıı bugun arabaya montaj siz yaparsınız. artık hem birazda eliniz havya tutmus olur :) halen guluyorum ya millet para koparmak icin nasılda seyler uyduruyor. karısıkmıs zormus bulunmaz parcalar. mutlak cevrenizde elektronik malzeme satan vardır farketmiyorsunuzdur. bunlar aynı zaman tv tamiri uydu montajı ses sistemi satan yerlerdiirr.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Sertan; ayrıntılı resimleri bekliyoruz. Ayrıca şu yeni aldığın kolçağın fotografınıda..:)
merak etme hepsini toptan halledicem inşallah bir aksilik olmazsa, kendim çıkıp parçaları aradım bulamadım, şimdi şöför arkadaş dışarı çıkıyordu dedim bana bunlar lazım alıver çıkmışken bakalım o bulabilecek mi parçaları...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ben bunu 10 sınıf meslek lisesi öğrencisine basit çalışma oalrak yaptırıyorum. okadar basit esasında plaket bile kullanmadan 10 noktadan lehip yapıyorsun. mazlemeler elektonikciden alacaksınız. 11v luk ufar röle ucuzundan. iki 4001 diyot birde 470 mf kondansatör 2-3 ytl en fazla. yanında bir lehim bir havyada al 5 ytl kendin lehimi yap. karişikmiş elektonikci anlamamiş glüyorum vallahh. sanayideki adama anlamaz bundan. bu sene elektronik dersine girmiyorum. girsem cocuklara yaptıcam bir suru gönderecem size. cevrenizde elektronik veya bilgisayarda okulan lise öğrencisi varsa size yapar bu devreyi decemde devde degil bu iki 4 parca birbirine lehimlenmesi. olmadi elektronik malzeme satalnar var direnc kondasatör ufak tefek devreler. 5-10 ytl yaparlar hemen ayak üstü size musaitseler. simdi devreden yapsam burdan satsam kargosu filen 15-20 gelecek sze yazık basit bisey icin vermeyim bu kadar. vaktim olursa videoda anlatayım yapımıı bugun arabaya montaj siz yaparsınız. artık hem birazda eliniz havya tutmus olur :) halen guluyorum ya millet para koparmak icin nasılda seyler uyduruyor. karısıkmıs zormus bulunmaz parcalar. mutlak cevrenizde elektronik malzeme satan vardır farketmiyorsunuzdur. bunlar aynı zaman tv tamiri uydu montajı ses sistemi satan yerlerdiirr.
ya işte bilmeyince böyle oluyor abicim, ben desem sana İFS te tek satır aç bana 2 gün uğraşsan açamazsın, aynı durum işte :) tamamen fransızım abicim elektroniğe.. hiç anlamam, ama güzel lehim yaparım kablo birleştiririm ama o şekle bakarak hangi parçanın hangi ucu nereye lehimlenecek anlamam, biri gösterse şunu şuraya bunu buraya diye ustası kadar güzel birleştirebilirim ama bilmek lazım yönünü, ne işe yaradığını falan... anlayan da basit olduğu için uğraşmak istemeyebilir...