Cila çekme

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı makinadan bendede var ama , makinanın daire çapı buyuk oldugu ıcın kucuk yerlere gıremıyorsunuz. dolayısıyla yine el yardımı sıklıkla lazım oluyor. bence cila olarak ÇBS nin autopolish teflon cilasını kullanıyorum. aracın uzerınden 2-3 ay kayganlığı geçmiyor. yani pislik yapışmıyor kolay kolay. daha sonrası yıkama da bir başka keyifli oluyor. bosch aquatak yıkama makinem de var. suyu vuruyorum yıkıyorum. sonra uzerınden sungerle cilalı sampuanla guzelce bir geçiyorum. kurulaması vs cok kolay oluyor. su akıp gıdıyor ciladan sonra. ama dediğim gibi, makinanın pek iş gordugu soylenemez. devri çok az oldugu ıcın, biraz bastırınca dönmüyor zaten.

ekremcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...sız tavsıyem cıla olarak carnauba cılası alın
ıslak gorunum verır kahverengı renktedır carpex ın aracta sacınızı tarayın...

aynı markadan alıp dün cilamı attım, ciladan önce bir güzel süngerle yıkayıp kuruladım sonra gazyağıyla ince kirleri çıkarıp tekrar köpükle yıkayıp gazyağını arındırdım, iyice kuruladıktan bir saat sonra cilayı attım bütün günümü aldı bu işleri makinasız, elle yapmak ama metalik olmayan beyaz renk bile inanılmaz parlak oldu gerçekten, bittikten sonra karşısına oturup 10 dkk seyretmek bütün yorgunluğumu aldı diyebilirim ama omzum fena ağrıyo:D :D pırıl pırıl oldu, gelinimizin maşallahı var, annemle babam bile şaşırdı gelip ellemeye başladılar sağını solunu:D :D :D ..
paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim...:good:

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylaşımın için sağol, bende çbs kullanıyorum memnunum hem ucuz hemde yeterli geliyor. Makina ile hiç cilalamadım ama elle yapılınca en ince ayrıntısına kadar girebiliyorum biraz yorucu ama olsun zevkli oluyor.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun cilaladım. bakın bakalım nasıl olmuş....

fotoraf0102fp3.jpg

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bugunde babamın zavallı arabasını cilaladım. araba sürekli benzincilerdeki dönel yıkama makinalarında yıkanıyor. varsın siz düşünün zavallının halini...

bu ciladan önceki resimlerii:

focus001tl0.jpg

focus002hv5.jpg

focus003rc5.jpg

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ciladan sonraki resimlerii:

focus005im2.jpg

focus006mb7.jpg

focus007id9.jpg

focus009xh0.jpg

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
melaku focusu napmışın yaaa,bayağı fark yapmışızzzz:)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o focus o hale gelene kadar nerdeydiniz yahu :D ben ayda bir cila atmazsam içim rahat etmiyor :D