Cila makinası yardım!!!

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cila makinesi bende var istersen satarım :) sıfır kutuda açılmamış bende 2 tane var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı cilalalamak için cila makinesi alıcam 50 TL ye bir tane buldum sizce alayımmı ? Ziebart , Sonax gibi şirketler pahalı yaptığından kendim yapmaya karar verdim eğer alırsam faydasını görürmüyüm ve nasıl kullanılıyor ?
Makineyi kullanmak o kadar basit değil. Tecrübesizlerin elinde adeta bir silaha dönüşüyor. Aynı yere fazla uygularsan boyanın verniğine zarar verirsin, bir süre sonrada boyada kurtarılması imkansız solmalar başlıyor. Başıma geldiği için söylüyorum. Acemi bir firmanın kurbanı oldum. Ucuz fiyatlara kanma. Ya paraya kıy iyi bir yerde yaptır, ya da kendin pamukla yap.

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
Makineyi kullanmak o kadar basit değil. Tecrübesizlerin elinde adeta bir silaha dönüşüyor. Aynı yere fazla uygularsan boyanın verniğine zarar verirsin, bir süre sonrada boyada kurtarılması imkansız solmalar başlıyor. Başıma geldiği için söylüyorum. Acemi bir firmanın kurbanı oldum. Ucuz fiyatlara kanma. Ya paraya kıy iyi bir yerde yaptır, ya da kendin pamukla yap.

sağolasın savaş abi bazı sanayi yıkamacıları uygun fiyatlara yapacaklarını söyleyip aklımı karıştırıyorlardı ancak cilasız gezmek boyasız gezmekten iyidir arabada zaten cila var pamuk alıp güzelce cilayı kendim atayım bari :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sağolasın savaş abi bazı sanayi yıkamacıları uygun fiyatlara yapacaklarını söyleyip aklımı karıştırıyorlardı ancak cilasız gezmek boyasız gezmekten iyidir arabada zaten cila var pamuk alıp güzelce cilayı kendim atayım bari :)
Valla Berk ben yandım başkasının yanmasına için el vermiyor. Üzerine titrediğim aracımın tavanın orta kesimlerinde ve kavislerin/çıkıntıların bulunduğu kaporta kısmında hafif solmalar oluştu. Belki de bir kaç sene sonra buradaki solmalar çok artacak ve boyaya ihtiyaç olacak. Şu anda satmaya da kıyamıyorum, boyatmaya da. Mecburen bekleyeceğim.

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. bu cila konusunda biraz yardımcı olabilir misiniz. ne tür bir cila veya hangisi kalitelidir. ne sıklıkla uygulanmalıdır

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonax
turtlewax
carpex
bu cilaları al.Pamukla bölgesel uygula....pAMUKLA parlat.....Bu cumartesi detaylı bir cila artı wax uygulaması yapacağım.Foto koyup kısaca analatacağım.Cumartesiyi bekleyin:)