Çok mu yakıyor?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

1.2 LPG'li Palio aracım var.

Dün akşam gaz aldım ve 190 km'de 55 TL yakmış. Km'de 28-29 kuruş civarı yakmış yani... (LPG 2,70 civarı burada)

Tamamı şehir içi çok kısa mesafede dur kalk ile kullandım.
Gazı her zamanki yerden almadım, pompa basıncı farklı olabilir ve fazla basmış olabilir ama buna rağmen bana yüksek geldi.

Geçenlerde kaza yapmıştım ve tamir ederken LPG tankını sökmüşlerdi, kaçak filan mı var acaba diye de düşünüyorum.

Çok mu yakıyor? Sizde durum nedir?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz pahalı ondan :D sıkışık trafikte 10 lt benzin yaksa 11 lt gaz yakar aşağı yukarı değerler normal oluyor...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhabalar.

1.2 LPG'li Palio aracım var.

Dün akşam gaz aldım ve 190 km'de 55 TL yakmış. Km'de 28-29 kuruş civarı yakmış yani... (LPG 2,70 civarı burada)

Tamamı şehir içi çok kısa mesafede dur kalk ile kullandım.
Gazı her zamanki yerden almadım, pompa basıncı farklı olabilir ve fazla basmış olabilir ama buna rağmen bana yüksek geldi.

Geçenlerde kaza yapmıştım ve tamir ederken LPG tankını sökmüşlerdi, kaçak filan mı var acaba diye de düşünüyorum.

Çok mu yakıyor? Sizde durum nedir?

Ooo senin yine iyi kardeşim benim araç 45 kuruş yakıyor şimdi kış kar lastikleri var daha o değerleri görmedim hiç.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ooo senin yine iyi kardeşim benim araç 45 kuruş yakıyor şimdi kış kar lastikleri var daha o değerleri görmedim hiç.

Ciddi misin abi?

İnan ben depoda kaçak var diye bile düşündüm.

Ayda maksimum 200-300 km yapan biri olduğum için yakıt hesabı hiç yapmadım şu ana kadar.

Bu ay normalden çok daha fazla bindim bu yüzden bir hesap yapmak istedim, internette yazılanları okudum ve sonuç böyle çıkınca yüksek geldi.

Aslında bu konuda biraz tecrübem var . Bir avcılara, bir de ''Aracım şöyle az yakıyor, böyle kokluyor '' diyenlere inanmam ama vesvese yaptım sanırım :) :) :)

Teşekkürler abi.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 palio go vardı bendede 1,2 80 hp olan. Gaziantep de şehir içinde lpg de 7-8 lt re civarında yakıyordu. Belki bana da inanmayacaksın ama bence seninki cok yakmış gibi.1,2 motor 10 lt cok fazla, şuanda corsa var oda 1.2 buda aynı7-8 lt civarı yakıyor. Bence bir lpg ciye göster. Gaziantepde de 2,70 gaz yaklaık 75 tl ye doluyor depom 310 km civarı yapıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ciddi misin abi?

İnan ben depoda kaçak var diye bile düşündüm.

Ayda maksimum 200-300 km yapan biri olduğum için yakıt hesabı hiç yapmadım şu ana kadar.

Bu ay normalden çok daha fazla bindim bu yüzden bir hesap yapmak istedim, internette yazılanları okudum ve sonuç böyle çıkınca yüksek geldi.

Aslında bu konuda biraz tecrübem var . Bir avcılara, bir de ''Aracım şöyle az yakıyor, böyle kokluyor '' diyenlere inanmam ama vesvese yaptım sanırım :) :) :)

Teşekkürler abi.

Aynen öyle eğer LPG olmasa sanırım benzin de 11 litre çok rahat yakar. LPG sevmiyorum ama el mahkum. Bundan sonra alacağım araç kesinlikle benzin ve turbo destekli bir araç olacak kırbaçlayınca kaçacak okşayınca yakmayacak :D