Corsa 1.7 Dti

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.7 Dti SOFT TUNED

İşte birçok ilk i bana yaşatan aracım. İlk Opelim, ilk dizelim ve ilk küçük segmentteki arabam.
Araç 87bin km de, kaza ve boya yok, kullanma kılavuzundan yedek anahtarına ve teyp koduna kadar uruyor, hiç şirket aracı olarak kullanılmamış. Bende hafta içi şirket aracı kullandığım için sadece hafta sonları biniyorum ve bütün hafta kapalı garajda kalıyor. Şanslı bir araba bence. :)

Gelelim yaptıklarıma. Aldığımda jantları ve sis farları üzerindeydi. Kalan atraksiyonlar bana ait.
Aracı aldığım gün Ziebart cam Filmlerimi yaptırdım. Zaten sigara içilmemiş olan ve gayet temiz kullanılmış bir araç olduğu için ilk günü cam filmlerine ayırdım.
Yolda gelirken yalıtımın çok zayıf olduğu kanısına vardığım için 2.gününde derhal komple sas yalıtımı işine soyundum, aracın altı, çamurluk ve davlumbaz içleri, bagaj kapağı, stepne havuzu ve kapıları özel ses yalıtım malzemesiyle kaplandıktan sonra içim biraz huzur buldu.
Sonra aracın temizlik işlemlerine geldi sıra. Yine istasyonumda komple iç temizlik, iç koruma ve boya koruma işlemlerini yaptırttım. Bu işlemler sırasında bagajdaki yazıları sökmeyide ihmal etmedim ve panjur üzerinede ufak bir espri yapmış oldum.
Aracım birçokları için ideal konuma gelmişti ancak benim için yeterli değildi.
Derhal yay almalıydım ve bunun için her aracımda güvenle kullandığım Eibach ı tercih ettim. 4cm lik yaylar ile araç görüldüğü hali aldı.
Görünümü şimdilik yeterli düzeye geldi gibi görünsede benim için yapacaklarımın sadece başını oluşturuyor.
Aracın orjinal müzik sistemi beter ötesi olduğu için minacık bir ses düzenide kurmayı ihmal etmedim.
Araç 80.000km de bakıma girmişti ancak ben her aracımı 7500km de bir bakıma sokmak gibi bir rahatsızlığa sahip olduğum için aracaımı derhal bakıma soktum. Bütün filtrelerini ve yağını değiştirdim, carbon clear yaptırdım, radyatör suyu pas tutmuş olduğu için bütün tesisatı söküp temizledim ve antifrizimi koydum.
Momo vites topuzu ve pedal seti de aldım ama değiştireceğim için takmadım henüz.
Ama halen kafam rahat değil. Arabamı alalı 2 hafta oluyor. Ve aklımda bazı soru işaretleri var. Sizlerinde yardımıyla kalan değişiklikleri yapmayı ve problemleri giderip kafamdaki soru işaretlerinide gidermeyi umuyorum.
Herkese iyi forumlar dilerim.
Kusura bakmayın yazı biraz aceleye geldi şimdilik düzensiz birşekilde görüşlerinize sunuyorum. :eek:
dsc05098tz0.jpg

dsc05103yv5.jpg

dsc05100gg9.jpg

dsc05099nr5.jpg

dsc05102fq5.jpg

dsc05101zw3.jpg

Edit: Araba ABS ve Klimalı ayrıca Kaliperleri ve kampanalarıda kendim boyadım :)

Son düzenleme:

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun çok güzel görünüyor...tamponları boyatsan dahamı güzel olur acaba..

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese teşekkür ederim. Bu arada Mehmet Bey metinizi çok duydum en yakın zamanda yanınıza uğriycam kısmetse. :)

Dostlarım herkesin söylediği gibi tamponlar boyanacak ancak ben bu ön tamponu sevmediğim için makyajlı kasanın ön tamponunu takmak istiyorum o nedenle bir süre beklemek düşüncesindeyim. Sizce bu tamponu mu kullanayım yoksa çıkma bir tampon mu koyayım(yenisi 550-450ytl arası :( )

Zaten araçla ilgili görüşlerinizi almak istiyordum yeri gelmişken sorayım ayıp olmazsa.

Soru 1:Sizce tamponu değiştireyim mi? Böyle mi kalsın?
Soru 2:Jantları ve lastikleri(nexen diye bir marka 195-45-15)değiştirmeyi planlıyorum. Sizce jantları değiştirmeyip siyaha boyatsam ve lastikleri değiştirip kullansam nasıl olur?
Soru 3:Araçta yay olduğunu varsayarsak, jantları 16" yapsam ve 195-45-16 ebadında lastikler koysam veya lastiklerimi değiştirdiğimde 185-55-15 olan orjinal lastik ebadına dönsem, yada bir boy büyük bırakıp 195-50-15 ebadında lastik koysam sizce çamurluklara sürter mi?
Soru 4:Direksiyon kutusu ses yapıyor ama bu sesin kronik olduğunu bilerek satın aldım aracımı, ben çok titiz birisiyimdir ve bu ses beni cidden çok rahatsız ediyor. Sizce yaptırıp tekrar etmemesi için uğraşsam mı yoksa, teybi aç yürü git mi dersiniz?

karakas44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ;

Ses yalıtımı nerede va kaça yaptırdın acaba ? Memnunmusun ? Bende uzun yolda sesten dolayı az biraz sıkıntılıyım !!!

arek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence dırek boyat hıc degıstırme derdıne gırme cunku bem beyaz olunca cpok guzel olcaktır evet ustunde jant cok guzel dııl de tampona harcıcagın parayı bı chıp tunıng yap zaten 1,7 cok guzel sonuc alırsın

Abarth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ;

Ses yalıtımı nerede va kaça yaptırdın acaba ? Memnunmusun ? Bende uzun yolda sesten dolayı az biraz sıkıntılıyım !!!

Öncelikle herkese teşekkür ederim. Yapmak istediklerimle alakalı yorum larınızıda duymak beni mutlu edecektir.

Karakas; ses yalıtımını Ziebart ta yaptım. Ben Yenibosna istasyonunun teknik müdürüyüm, haliyle ücret ödemedim ama burdanda bir fiyat bildirmem uygun olmaz. Web sitesine bakarsan fiyatı orda yazıyor ve ben sana onun üzerinden indirim uygularım eğer istersen. Reklama girmemesi için link vermiyorum.
Yaptığım uygulamayı ben yan uygulamalarla destekledim sonuçta %40 - %50 civarı çok ciddi bir yalıtım sağladım. sana yapılacak uygulama ile %25-30 arası bir verim olacağını tahmin ediyorum.