corsa c 1.4 1.7 1.3mu hangisi?

sizce hangi model corsa c

• Kullanılan toplam oy
    32

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar ben astra editionsumu satip corsa c almak istiyorum bundan onceki aracimda buydu zaten tekrar geri donmem astranin buyuk gelmesi neyse corsam 1.3 cdtidi birinci vitesten ikiye cektigimde asigi bir agirlik vardi ve dizel olmasindan sesini hic sevmiyordum astram lpgli ve mukemmel derece hava filtresi ve egzoz sesim var cok hosuma gifiyor simdi gelelim konumuza ben 1.4 mu 1.7 dti mi yoksa 1.3cdtimi alayim corsa c kasalarin benzinlilerinin performansi nasil acaba bilen gercekten bu uc arac icinde beni aydinlatirsa cooook sevinirim saygilarimla

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
1.3 cdti dizel

Yana oyumu kullandım. İlk aklıma gelen de ekonomi oldu.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bence 1.7DTI.
ben hem 1.4 benzinli kullandım, hem 1.3cdti.
şuanda 1.7 kullanıyorum. konfor ve donanım açısından soruyorsanız. 1.3cdti daha yeni ve donanımlıdır. ben genelde uzun yolda kullanıyorum. oyüzden 1.7 motor bana gereken güç ve torku sunuyor.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 kapı düşünüyorsanız zaten 1.7si yok

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayir hayir kapi olayina girmeyin arkadaslar farketmiyor o ben biraz modifiyeye ve guce duskunum astramdan aldigim gucu almak istiyorum mesela bende 1.4 ile 1.7 dti arasinsa kaldim 1.3 ikinci vitesin baslarinda coooooook hantal gercekten 1.4motr performanso ve yakiti nedir acaba ?

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 beygir, 950 kilo araba, şehir içnde ihtiyaç dahilinde seri bir araç, sınıfındaki en seri arabalardan hatta 1,6 motor astra gibi araçlarla aynı performansa sahip diyebiliriz.
yakıt ise sakin kullanımda 100 km sehir içi 6,5 lt şehirler arası 5,5 lt diyebiliriz.
devirli kullanımda ise yakıt şehir içi 8 lt rahat görür.

ayrıca teknik verilerine göre performans sıralaması 1,7 1,4 1,3 diyebiliriz

ben oyumu donanım nedeni ile 1,4 ten yana kuıllandım

Son düzenleme:

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolasın hocam ben buna bırde komple duz boru acık hava fıltresı ve süzücü sımdı aklıma gelmıyor onuda eklersem yıne 105 beygır gıbı fln olur tahmınımce :) evet baska yorumlayan varmı tecrubesı fln olan?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
multijet güncel motor...çözülemeyecek sıkıntısı olmaz..
1.7 yükleme imkanın var ama ne gereNk var ?
daha daha van alacam dersen ki şehirçiç hız limitin 50 km..radara bi girersen haşırt the blackboard...
benzinli binmedim ama iyidir heralde aygazlı olmayada...

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdtı kullanıcısıyım çokta memnunum(75 hp lik). performanslı vede yeni nesil motor istiyorsa 1.3 cdtı 90 hp likleri düşünebilirsin. bence yeterince ekonomik vede o ekonomiye göre tatminkar bir güç olur;).

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdtı kullanıcısıyım çokta memnunum(75 hp lik). performanslı vede yeni nesil motor istiyorsa 1.3 cdtı 90 hp likleri düşünebilirsin. bence yeterince ekonomik vede o ekonomiye göre tatminkar bir güç olur;).

bu yenı nesıl 1,3 90 beygırlıkler hangılerı oluyor sahıbındenden bır ornek verırmısınız?

edit: 1,7cdtida var sahıbınden de onlar ne :D