corsa c 1.4 1.7 1.3mu hangisi?

sizce hangi model corsa c

• Kullanılan toplam oy
    32

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
1.7cdti ile 1.7dti arasindaki fark ne o zMan ?
ruhsatımda 55kw yazıyor. motor kodunuda 1.7DTL olduğunu söyledi servis. birde arabada elektrikli aynalar abs ve çift airbag var. arka camlarda gm logosu var. sürücü kapı üstündeki tutma yerinde gözlük kılıfı var. dışında ise arka stoplar beyaz, farlar mercek. bildiğim farkları bunlar. doğrusu bende hiç fark ne var diye tam olarak incelemedim.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsatımda 55kw yazıyor. motor kodunuda 1.7DTL olduğunu söyledi servis. birde arabada elektrikli aynalar abs ve çift airbag var. arka camlarda gm logosu var. sürücü kapı üstündeki tutma yerinde gözlük kılıfı var. dışında ise arka stoplar beyaz, farlar mercek. bildiğim farkları bunlar. doğrusu bende hiç fark ne var diye tam olarak incelemedim.

bi fark mutlka vardır hocam sonucta :D

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdti teknolojili motorlar 2004te geldi ve 2004 dti'ların sonu oldu. aynı yıl corsa makyajlandığı için 1.3 cdti'lar maklajlıdır belki az miktarda makyajlı 1.7 dti'da olabilir.

Motora gelince türkiyede 1.7 cdti corsa olmasa da 1.7 cdti'ın daha yüksek hp ve torku daha düşük yakıt tüketimi vardır. Bloklar aynımı bilmiyorum ama mazot pompasının aynı enjöktörlerinin farklı olduğunu biliyorum zaten cdti'ın farkı da yakıt hattındadır common rail yani ortak yakıt hattı. Pompa tek hatta çok yüksek basınçla mazot pompalar bu hatta enjektörler bağlıdır sırayla açılırlar.

Son düzenleme:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer 3k modellere bakıyorsanız, iç aksam orjinalliği ve donanımı göz önünde bulundurursak eğer kesinlikle 1.4 Comfort almalısın. Dizel motorlardaki tork, performans ve ekonomi bu motorda pek yok ama yinede DOHC 16v olması, lpg ye uyum sağlaması sayesinde kurtarıyor, bende aracımı alacağımda dizel almak istedim, daha önceki aracım 4k essentia 1.3 CDTı dı, çokda memnundum ama 3k CDTI lar ticari olarak geçiyor ve iç döşemeleri sanayi işi olduğundan bence rezalet birşey.