corsa c yan ayna nasıl sökülür?

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sol yan aynam ek yerinden biraz yukarı aşağı oynuyor,ek yeri dediğimde aynayı katladığımız yer,kapıya yapışık olan yer değil, ya biyeri gevşedi yada içerden bişey kırıldı, söküp kontrol etmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bulamadım :D yardımcı olursanız sevinirim :) araç corsa c 2004 model, dış aynalar manuel, teşekkürler şimdiden :eek:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir bilgim yok ama şunu söleyim sadece , eğer iç taraftaki ayna ayarlama zımbırtılarının olduğu üçgene benzer parçayı yerinden sökerseniz içerdeki plastik bişey kırılıyo...beklenen ve sıradan bir olay bu :)

benim aynada elektrik tesisatı hazır mı diye bakmak için serviste usta o kapağı açtı , açıp tekrar kapatırken o plastik parçadan eline almıştı ve takıp öle kapattı kapağı..

hatta o dediğim kırılan raptiye gibi şeylerden bi kaç tane de bana verdi, dedi sana lazım olur tekrar açarsan kapakları diye

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Wallaha Elektrikli Değilse Kolay Açılıyo Camları Flim Yaparken Adam O Aynayı Ayarlama Zımpırtısını Çıkarttı Orda Bi Kablo Var Onuda Çıkarttı Sonra Ayna Kendiliğinden Çıktı ...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çok kolay tırnaklı bir mekanizma var hafif zorlayarak kendine doğru çek 3 adet torklu vida var onları sıkarsan düzelir

otidan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlatıyorum sanırım ama :) aynı sorun bende de var arkadaşlar. benim aynalarım elektrikli ayna . sol taraftaki aynadan sesler geliyor. Kapıyı kapattığınızda sanki içerde birşeyler kırıkmış gibi bi şangırtı geliyor :) çok sinir bozucu bis ses.. pazar günü aynı sökmeyi denedim. kapı içinde küçük twitterın bağlı olduğu plastik parçayı çıkardım. beyaz raptiye gibi bişeyle tutturmuşlar zaten. Daha sonra 3 tane yıldız uç civata var onuda söktüm.. onları sökünce ayna arçtan ayrılıyor ama ses gelen yeri sökemiyorum. sorun aynanın iç kısımlarında bir yerde. çalışmasında herhangibi sorunda yok ama kapıyı kapattığınızda bi dünya ses çıkıyor aynadan. netice itibariyle ben bu aynanın içini nasıl sökerim... :) yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.....