Corsa D Antifiriz/Soğutma Suyu Miktarı

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın soğutma suyunu değiştireceğim. Değiştirmişken de içini temizleyeceğim fakat soğutma sisteminin hacmi ne kadardır? Ona göre antifiriz siparişi vereceğim :)

Kullanım klavuzunda ne kadar soğutma suyu kullanılacağına dair bir bilgi yazmıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normal de 3 litre antifriz ile 3 litre su 6 litre eder. Eğer imkan varsa iki kutu al fazla mal göz çıkarmaz ;) bende var misal 6 litre 3 evde 3 litre aracın bagajında eksilme olduğun da direk dolduruyorum.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal de 3 litre antifriz ile 3 litre su 6 litre eder. Eğer imkan varsa iki kutu al fazla mal göz çıkarmaz ;) bende var misal 6 litre 3 evde 3 litre aracın bagajında eksilme olduğun da direk dolduruyorum.

Abi selamlar cevabın için teşekkür ederim.

Radyatör tapasını açtığım zaman yaklaşık 6 litre sıvı mı boşalacak?

Şu an elimde, başka antifirizlerle karıştırılabilir özellikte olan 1 litre Total ve 3 litre Autonox marka antifiriz var. Radyatördeki sıvıyı boşalttıktan sonra bunları karıştırıp dökeceğim ki, içi temizlensin.

Esas kullanmak istediğim antifiriz, Febi' nin kırmızı antifirizi. 1.5 litrelik bidonlarda satılıyor. 3 tane aldım yeter mi, yetmez mi diye düşünüyordum :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi selamlar cevabın için teşekkür ederim.

Radyatör tapasını açtığım zaman yaklaşık 6 litre sıvı mı boşalacak?

Şu an elimde, başka antifirizlerle karıştırılabilir özellikte olan 1 litre Total ve 3 litre Autonox marka antifiriz var. Radyatördeki sıvıyı boşalttıktan sonra bunları karıştırıp dökeceğim ki, içi temizlensin.

Esas kullanmak istediğim antifiriz, Febi' nin kırmızı antifirizi. 1.5 litrelik bidonlarda satılıyor. 3 tane aldım yeter mi, yetmez mi diye düşünüyordum :)

Muzaffer senin araç kaç modeldi kardeşim?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
2012 Corsa abi, teslim ettiklerinde de içinde kırmızı (organik) antifiriz vardı :)

Not: Elimdeki diğer antifirizler de kırmızı

Ha tamam o zaman mesele yok. Çünkü biliyorsun mavi yeşil yada yaşı başı almış gitmiş araçlara kırmızı koymak demek arabayı bombalamak demek bana göre. Çünkü bu kırmızı turuncu ürünlerin şakası olmaz. ;)

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha tamam o zaman mesele yok. Çünkü biliyorsun mavi yeşil yada yaşı başı almış gitmiş araçlara kırmızı koymak demek arabayı bombalamak demek bana göre. Çünkü bu kırmızı turuncu ürünlerin şakası olmaz. ;)

Organikle inorganik karışırsa dediğin gibi bomba abi. Yani o parçalar organiğe göre yapıldıysa organikle devam etmek gerekir, inorganiğe göre yapılmışsa da öyle devam edilir. Zaten mavilerin içinde silika var ki başta üst kapak contası, hortumlar, pompa bilumun şeyi kaldır at ondan sonra :D

Abi radyatördeki tıpayı açınca kaç litre sıvı akması gerektiğinden emin değilim. Antifiriz gelene kadar 1.5 litre şişe depolayayım da, temizlik sırasında kaç şişede doluyor ölçüm yapayım :)

6 litre sıvı akacaksa, 3 litre antifiriz 3 litre saf su ideal olur gibime geliyor :)

Kalan 1 şişeyi de yolluk yaparım :D

Not: Ben aldığımda fabrikada kırmızı koymuşlardı, 1 kere Isparta' da ki ustam değiştirdi. Ankara' ya döndükten sonra bu işler için it kopukla muhatap olmayayım diye de nasıl değiştirdiğini öğretmişti fakat o zaman dikkat etmedim ne kadar antifiriz koyduğuna :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Organikle inorganik karışırsa dediğin gibi bomba abi. Yani o parçalar organiğe göre yapıldıysa organikle devam etmek gerekir, inorganiğe göre yapılmışsa da öyle devam edilir. Zaten mavilerin içinde silika var ki başta üst kapak contası, hortumlar, pompa bilumun şeyi kaldır at ondan sonra :D

Abi radyatördeki tıpayı açınca kaç litre sıvı akması gerektiğinden emin değilim. Antifiriz gelene kadar 1.5 litre şişe depolayayım da, temizlik sırasında kaç şişede doluyor ölçüm yapayım :)

6 litre sıvı akacaksa, 3 litre antifiriz 3 litre saf su ideal olur gibime geliyor :)

Kalan 1 şişeyi de yolluk yaparım :D

Not: Ben aldığımda fabrikada kırmızı koymuşlardı, 1 kere Isparta' da ki ustam değiştirdi. Ankara' ya döndükten sonra bu işler için it kopukla muhatap olmayayım diye de nasıl değiştirdiğini öğretmişti fakat o zaman dikkat etmedim ne kadar antifiriz koyduğuna :)

Şimdi elinde ölçüm aleti var mı? Bilmiyorum ama ben netten bir tane aldım. İyi kötü ölçüyor bir şekilde hazır değişim yapacaksın ya. Altına temiz bir kap koy içinden çıkan heba olmasın derim. Bir şişeye koyarsın en azından dedin gibi yolluk olur ;) ummadığın bir anda ürün lazım olur bulunmaz ise bu kezde su doldurmak zorunda kalırsın oda iş değil.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kullanma kılavuzu nda yazabilir bir ihtimal.
İçinden çıkanı ölçüp ondan yarım litre kadar fazlasını kullanabilirsin.
Eksilme olmamıştır corsa d için bu tür bir sorun hiç duymadık.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi güzel yapıyorsun da benim bildigim antifriz durduk yere değiştirilmez ki. Radyatör hortum delinir termostat değişir vs anca o zaman. Benim araç 2011 hala fabrikanin koyduğu var ölçüldügünde -29 çıkmış kontrolde.Hala da öyle