corsa d chip tuning uygulayan?

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa d aracına aracına chip tuning uygulayan varsa sonuçlarını yazabilir mi? kac bg ? son hız arttı mı? yakıt tüketim ne durumda?

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce remap uygulaması yaptıran arkadaşlar illaki yorum yapacaktir. Fakat kisa bir bilgi ile ben başlıyım. Aracınızdan yaklaşık olarak 115 PS / 265 Nm güç alınabiliyor. Artan güç ile son hızınız illaki artış gösterecektir. Yakıt tüketimi konusuna gelince normal şehir içi kullanımınızda yakit tüketiminiz düşüş göstericektir. Fakat "yarış modu" şeklinde kullanırsaniz yakit tüketiminiz artacaktır. Her işte olduğu gibi çalışacak olduğunuz firmayi iyi seçerseniz aracınızda kesinlikle bir problemle karşı karşıya kalmazsınız.
Ayrıca bu konuyu araştırmaya başladığıniz için karşınıza box tuningler çıkabilir. Box tuningler ikiye ayrılabilir. Kaliteli olanlar neredeyse remap uygulaması kadar pahalidir. Ve sadece gaz tepkimenizi değiştirir. Ucuz olanlar ise kesinlikle kullanılmamalıdır. Aracınıza çok büyük bir ihtimalle zarar verecektir. O yüzden tavsiyem fiyat/performans olarak aracınıza size güven sağlayan kişilere remap yaptırmanız.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
75hp 170nm olan aracım şu an 92hp 225nm.

Hava ve yol durumu, kullanım tarzına göre yakıt göreceli.

Uzun yolda 4 kişi ortalama 80kg+bagaj dolu, karışık kullanımla 900km'de depo ışığı yandı.
Şehir içinde 650-700 km yapabiliyorum.

162km/h fabrika verisi son hız (yazılımdan önce 180-185 görebiliyordum), 16" jant ile 2 kişi, 3/4 dolu depo (gps verisi ve kadrandaki dijital gösterge verisi) yazılımdan sonra 195km/h.

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75hp 170nm olan aracım şu an 92hp 225nm.

Hava ve yol durumu, kullanım tarzına göre yakıt göreceli.

Uzun yolda 4 kişi ortalama 80kg+bagaj dolu, karışık kullanımla 900km'de depo ışığı yandı.
Şehir içinde 650-700 km yapabiliyorum.

162km/h fabrika verisi son hız (yazılımdan önce 180-185 görebiliyordum), 16" jant ile 2 kişi, 3/4 dolu depo (gps verisi ve kadrandaki dijital gösterge verisi) yazılımdan sonra 195km/h.

Aracim 95 bg 190 tork degerine sahip yazillim sonrasi bakalim degerler ne olcak cok merak ediyorum su degerle maksimum 200 km hiza ulasti, ort tuketim 100 km hizla 4,6 lt civarinda

billo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yeni yazilim yaptirdim 75hp olan aracim 17jant ile dyno da 100.3hp cikti sonrasinda simota kutu ici filtre ile devam ettik biraz daha iyilesme oldu

billo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyuk pazarliklar sonucu 550 lira paşaoglu maslak isim yazdik ins.sorun olmaz

billo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1ay kadar oldu on numara ben cok memnunum daha oncesinde racechip kullaniyordum ama yazilimi yapinca ikisi arasindaki farki cok iyi anliyorsun

gokberk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosterde lazim chip turning yaptirirsan :) gaz tepkimesi için :)