Corsa1.7TDİ sahipleri buraya.

Corsa1.7DTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın, alel acele actım bu konuyu doğrumu yaptım yanlış mı bilmiyorum.

Bir la.gün önce Corsa1.7TDİ 2003 aldım. öncesinde 93 model tüplü bi spring im vardı. Pazarlama işi yaptığım için sürekli geziyorum. aylık ortalama 4000 km yi buluyor. ve tahmin edebileceğiniz gibi yakıt tükrtimi benim için sonderece onemli. spring in ortala km başına 140 ykr yakıyordu. araç almaya niyetlendiğinde ilk dikkat ettiğinde yakıt tuketimi oldu. Corsa1.7TDİ hemen gözüme ilişti, özellikle internetten araç satan Corsa1.7TDİ sahiplerinin verdiği yakıt tuketim bilgileri beni cezb etti. fakat bu gun ilk depo mazot bitince farklı bir manzara çıktı karşıma. hesapladım 185 ykr şehir içi yakıyor benim Corsa1.7TDİ. oysa internetten arcını satan arkadaşların ki 120-130 yakıyormuş. gerçekten bu arabayı satabilmek için yapılmış bir kandırmacamı yoksa, ben bi yerlerde bir hata mı yapıyorum.

2000 4000 devir arası kullanıyorum. turbo dizel olduğu için yuksek devir kullan az yakar dediler. doğrumudur? nasıl kullanmam gerekli sizce?

aracı alır almaz çıkma jant lastik aldım. çok tatlı oldu. orijinallerini çıkardım, 195 50 15 avrupa jant briston f1 lastik taktım. yakıtın artmasına bu sebeb olmuş olabilir mi?

mazotu bostancı e-5 teki shell den aldım w-power. ne tavsiye edersiniz mazoot olarak? eourodizel şart mı?

aracı sabahları ısıtmalımıyım?

aracı stop etmeden once rolentide birazcık beklemeliyim?

Corsa1.7TDİ ile yokuş aşşa vitesi boşa atsam motora zarar verir mi.

ARkadaşlar lütfen bana yardım edin, bu benim ilk dizelim. nelere dikkat etmeliyim.:sorry:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu yeni bi motormu
yoksa bildiğimiz 1.7 DTİ dan mı bahsediyor arkadaş?

Corsa1.7DTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet acemiliğime verin dti olan:)
yardımcı olabilirmisiniz.

boxer83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı arabadan bendede var hayırlı olsun ne kadar'a aldın? Jant yakıt tüketimini arttırır biraz yakıtta opet euro dizel öneririm çok ii ben aldığımdan beri kullanıyorum.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuşta vitesi boşa atmak neden? boşuna mazot mu yakmak istenmiyorsa tabi!!

bu arada kim yüksek devirli kullan dediyse ayıp etmiş. dizeller ve yüksek devir :(