dik yokuşta vites kullanımı

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsanlar ihtiyaçlarına göre otomobil alır.Biz otomobili aldığımızdan beri 50 bin km yapmışız 2010 da 10. yıl olacak.
Araç şuan 178 bin km de ve genellikle şehirdışı olarak adapazarı izmit arası yol yapıldı.İzmit çarşıda da geziyoruz.Bunun için otomatiğe gerek var mı ?
Bence yok.En fazla ben araba sürmeyi öğrenmeye gayret gösterdiğimden beri (1 yıl oluyor) biraz balatalar yıpranmış olabilir işte.

otomatik ihtiyaç değil bir yaşam biçimidir okan. sen manuelden keyif alırsın ben otomatikden. bide canımız sıkılmasa. sürerken öle kös kös oturuyoz. şaka bi yana ne olursa olsun kazasız belasız olsun.

karazindan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik ihtiyaç değil bir yaşam biçimidir okan. sen manuelden keyif alırsın ben otomatikden. bide canımız sıkılmasa. sürerken öle kös kös oturuyoz. şaka bi yana ne olursa olsun kazasız belasız olsun.

Ben zevkten dolayı manueli seçerimde şuan için o seçim benim elimde değil olamaz dı zaten :D

Aslında bende insanlara otomatik alın diyorum ama ya karşılığında çok yakıyor yada parçaları pahalı diyorlar oturuyorum :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya çok yakıyor yada parçaları pahalı diyorlar

aslında yanlış düşünüyorlar. bakımlarını zamanında yapıp temiz kullanırsan hiç birşey olmaz. ama eşşeğe biner gibi binersen bırak otomatiği manuelde her gün sorun verir. çok yakma kısmına gelince aslında bu biraz sürüş stiliyle ve kullanmayı bilmekle alakalı. genelde otomatik vitesli araç kullananlar fabrika verilerini yakalıyamazlar hep daha fazla yakar. neden mi. frenden ayaklarını çekip gaza asıldıkları için. oysa bıraksalar araç ilk hızını kendi alsa zaten o fazla yakılan yakıt depoda kalacak...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben zevkten dolayı manueli seçerimde şuan için o seçim benim elimde değil olamaz dı zaten :D

Aslında bende insanlara otomatik alın diyorum ama ya karşılığında çok yakıyor yada parçaları pahalı diyorlar oturuyorum :D

sanırım dernek sayfasında 5 yada 6.sayfada ve takibinde bunla ilgili bir yazım var okan bir oku istersen. bol vaktin olduğunda mesajlarımı tarihe göre arattır. ilk başlarda otomatikle ilgili bişiler vardı.

karazindan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Polat abi 5. sayfada güzel bir yazın var bilgilendiğin için teşekkürler.
Ama bizim insanların kafasında şu var oto. vites kullanandan şöför olmaz sırf bunun için düz alıyorlar :)
Benim gibiler hariç ya tam otomatik alsalar yada triptronik vs. (hangi firmada hangi adla kullanılıyorsa artık) trafik rahatlar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kım ne derse Desin Debriyajı bitmiş manuel vitesli bir arabayı dim dik bir rampada kaldıramayan adam şöför değildir :D

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kım ne derse Desin Debriyajı bitmiş manuel vitesli bir arabayı dim dik bir rampada kaldıramayan adam şöför değildir :D
Şoförlük bu değil bence şoförlük, her şeye rağmen en dikkatli, en ağırbaşlı en sorunsuz ve konforlu bir seyahat yaratmaktır. Tamam, bu kalkış meselesi şoförlüğü gösterir biraz ama herkesin bir yeteneği var ki bu yetenekte tecrübeyle sabit. Bu düz vites adamı boşuna kasar, boşuna yorar, boşuna panikletir. Ben yıllardır yeterince kastım kendimi. Yeterince uğraştım. Banko otomatik.

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

karşında 11 yıl amerikan binmiş bir abin var. üstelik ilk 2 yılımı ve aradaki 1 yılımı kara şanzımanla geçirdim (durmadan 1 e geçmeyen senkromençsiz 3 ileri şanzıman türü) karlı yolda zincirli arabanın çıkamadığı yolu zincirsiz çıkmışlığım var. ama şimdi zaman keyif zamanı. şoförlüğüde onla ölçme, babam yoktu 3 tane tırcı dayım vardı, 15 yaşımda yüklü tır sürerdim, üstelik izmit istanbul arası.

liberta12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşında 11 yıl amerikan binmiş bir abin var. üstelik ilk 2 yılımı ve aradaki 1 yılımı kara şanzımanla geçirdim (durmadan 1 e geçmeyen senkromençsiz 3 ileri şanzıman türü) karlı yolda zincirli arabanın çıkamadığı yolu zincirsiz çıkmışlığım var. ama şimdi zaman keyif zamanı. şoförlüğüde onla ölçme, babam yoktu 3 tane tırcı dayım vardı, 15 yaşımda yüklü tır sürerdim, üstelik izmit istanbul arası.

bence anlattığın olaylar övünülecek olaylar değil...

bugun vardı haberde kolsuz tek gözü kör şöför dehşet saçtı diye... yani bu kişiye de sorcaan o hali ile arabayı sürüyor...

senin de anlattığın zincirsiz çıkma olayı artı 15 yaşında yüklü tır sürmek buna benziyor...

bu kadar cahilliğin olduğu ülkede araba sürmek sanat.... Allah akıl fikir versin