Direksiyon yerinden çıkmıyor!

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaya spor direksiyon aldım,dün orjinal direksiyonu sökmeye çalıştık ustayla fakat kaynamış yerine çıkmıyor.
wd40 yağ sıktık,sağa sola çevirdik,tekmeledik,yumrukladık tık yok.:D
Direksiyonu yerinden nasıl çıkartırız bilgisi olan varmı ?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş onun bi tırnağı vardı galiba onu kurtarmak gerekiyo,forumda vardı galiba bi konu,bi ara istersen...

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş onun bi tırnağı vardı galiba onu kurtarmak gerekiyo,forumda vardı galiba bi konu,bi ara istersen...
Usta sökerken dikkat ettim,sinyal kolların bağlı olduğu yer bile oynadı zorlarken.Dedim abi kesin tutan bişey var,''yok olum tek bir vida var. '' :D
Acaba nasıl bişey o tırnak,inşallah bilen birisi vardır bakalım abi...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
direksiyon çektirme aparatı var onunla sökebilirsiniz...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
opel servislerinde ve oto kilitçilerde vardır.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel servislerinde ve oto kilitçilerde vardır.
Teşekkürler abi sağolasın.
Muharrem abinin dediği şeyde olabilir bilgim yok ama,direksiyonu tutan bi aparat olabilir.Çünkü aşırı zorladık kaynasa bile çıkmama ihtimali yok gibime geliyor.Aparat olup olmadığını bilen varsa lütfen yazsın zorlayıp kırmayalım...

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu aldığım abiye mesaj attım,şöyle yazmış ;

küçük boy vd 40 sprey al bir yerden önce somuna sık biraz bekle sonra eline 2 tane çekiç al fazla büyük olmasın.direksiyonun 2 yanından vur ama aynı an da vur yoksa mili frezenin ucundan kırarsın sonra bir de onu aramayalım kardeşim yanlız vuracağın yerlere şamriel parçası gibi bişey dola ya da koy işte orjinale zarar verme vururken.zorluyor ama çıkıyor merak etme

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu aldığım abiye mesaj attım,şöyle yazmış ;

küçük boy vd 40 sprey al bir yerden önce somuna sık biraz bekle sonra eline 2 tane çekiç al fazla büyük olmasın.direksiyonun 2 yanından vur ama aynı an da vur yoksa mili frezenin ucundan kırarsın sonra bir de onu aramayalım kardeşim yanlız vuracağın yerlere şamriel parçası gibi bişey dola ya da koy işte orjinale zarar verme vururken.zorluyor ama çıkıyor merak etme
Ben senin ilk yazında usta ile çıkaramadık dediğinde özel direksion çıkarma anahtarı ile ustan çıkaramadı diye anladım nede olsa usta dedin :)
sana tavsiyem sakın öyle çekiçle felan deneme içine edersin parçada bulamasın demedi deme, git bir direksion sökme anahtarı olanın yanın orda sök tak ne uğraşıp başına iş arıyorsun berkay kardeşim

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben senin ilk yazında usta ile çıkaramadık dediğinde özel direksion çıkarma anahtarı ile ustan çıkaramadı diye anladım nede olsa usta dedin :)
sana tavsiyem sakın öyle çekiçle felan deneme içine edersin parçada bulamasın demedi deme, git bir direksion sökme anahtarı olanın yanın orda sök tak ne uğraşıp başına iş arıyorsun berkay kardeşim
Aynen abi bencede,parçası bulunmuyor zaten kolay kolay.En iyisi sağlam bi kilitcimiz vardı sanayide ona gideyim.Bakalım o da sökemezse taktırmayacağım zaten onla uraşamam :)