EGR arızası veren araba ile uzun yola çıkılır mı?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
iki tane hata kodu görünüyor şu anda, biri 040061 (bu egr ile ilgili olan) bir de 210300

manifold temizliği de ekstra masraf çıkarır mı? 1300 lira civarı fiyat almıştım egr değişimi için de
Egrniz tıkalı gösteriyor diğeride gaz kelebeğiyle alalaklı bir hata kodu muhtemlen manifold çok dolu. Manifoldu sökmeye para alılar corsaya göre daha kolay sökülsede yinede arkada kalıyor 8 tane cıvatası vardı yanlı hatırlamıyorsam. Söktürünce kare contası vardır onu mutlaka değiştirin. Egr değişimine orjinal egr dahilse fiyat çok iyi sadece işçilikse bana pahallı geldi. Egr sökülünce soğutma sıvısı boşalır antifriz ve saf su mutlaka alın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
iki tane hata kodu görünüyor şu anda, biri 040061 (bu egr ile ilgili olan) bir de 210300

manifold temizliği de ekstra masraf çıkarır mı? 1300 lira civarı fiyat almıştım egr değişimi için de
Farklı farklı ustalara danışın egr yi online yedekparca var oraya sorun isterseniz uygun oluyor sonrasında yapılırken rica edin zaten dağılacak çoğu yeri manifold söktürüp temizletin zaten manifold ara ara temizleriler bozulmaz o parca

• Beğen
Tepkiler: hunter1907

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Egrniz tıkalı gösteriyor diğeride gaz kelebeğiyle alalaklı bir hata kodu muhtemlen manifold çok dolu. Manifoldu sökmeye para alılar corsaya göre daha kolay sökülsede yinede arkada kalıyor 8 tane cıvatası vardı yanlı hatırlamıyorsam. Söktürünce kare contası vardır onu mutlaka değiştirin. Egr değişimine orjinal egr dahilse fiyat çok iyi sadece işçilikse bana pahallı geldi. Egr sökülünce soğutma sıvısı boşalır antifriz ve saf su mutlaka alın

Yeni egr ve işçilik dahil bu fiyatı verdiler, muhtemelen yan sanayi çünkü internete baktığımda orjinali zaten o fiyata, yan sanayileri de baya ucuz zaten. Tamamdır öyleyse ikisini de birden yaptırmak şart demek ki. Daha arabayı alır almaz bunlarla uğraşmak da tam benlik bir şans cidden.

Farklı farklı ustalara danışın egr yi online yedekparca var oraya sorun isterseniz uygun oluyor sonrasında yapılırken rica edin zaten dağılacak çoğu yeri manifold söktürüp temizletin zaten manifold ara ara temizleriler bozulmaz o parca

Eyvallah hocam, yalnız benim bildiğim ustalar dışardan parça alıp da şunu tak deyince daha fazla fiyat çıkarabilir diye düşünüyorum bilmiyorum yanlış mıyım :) Manifold temizliğini de artık yazdım bi kenara kesin yaptıracağım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Valla ustad usta 'ya gidip al diyince de olmuyor bence sen kendin alıp rics et bunda sorun çıkarmaması lazım onlar parçacılar la anlaşıp birbirilerine atıyorlar sürekli müşterileri o yüzden orj. Gmfihata dururken niye gidip yan sanayi alasın

• Beğen

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla ustad usta 'ya gidip al diyince de olmuyor bence sen kendin alıp rics et bunda sorun çıkarmaması lazım onlar parçacılar la anlaşıp birbirilerine atıyorlar sürekli müşterileri o yüzden orj. Gmfihata dururken niye gidip yan sanayi alasın
Siteye baktım 500'e de var 1000'e de, GM marka ise 1300 civarı :) Bilemedim, çok fark olmaz sanıyorum yan sanayi olduğu için. Ben yazdığım fiyatı ankara'da çok bilinen bir opel'ciden aldım. Tavsiye edebileceğiniz uygun ve temiz iş yapan bir yer varsa güzel olur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Siteye baktım 500'e de var 1000'e de, GM marka ise 1300 civarı :) Bilemedim, çok fark olmaz sanıyorum yan sanayi olduğu için. Ben yazdığım fiyatı ankara'da çok bilinen bir opel'ciden aldım. Tavsiye edebileceğiniz uygun ve temiz iş yapan bir yer varsa güzel olur.
Serhat inci var onu bulup gitsene fiyat alırsın

• Beğen

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ben yazılımla iptal ettirdim daha hata bile vermiyorken bi sorun olmadı

• Beğen

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Serhat inci var onu bulup gitsene fiyat alırsın

1250 TL fiyat verdi egr iptali ve manifold temizliği için. Egr değişimi için de Seçim Opel'den 1300 tl fiyat almıştım ama manifold temizliğinden bahsetmemiştim ona ne kadar fark koyarlar bilmiyorum. Sadece Egr iptali için de yine şaşmaz'da bi egzoscudan 500 TL fiyat aldım.

ben yazılımla iptal ettirdim daha hata bile vermiyorken bi sorun olmadı

Sadece yazılımdan iptal edersek mekaniğe müdahale etmeye gerek kalmıyor mu ki?

• Beğen
Tepkiler: magne33

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1250 TL fiyat verdi egr iptali ve manifold temizliği için. Egr değişimi için de Seçim Opel'den 1300 tl fiyat almıştım ama manifold temizliğinden bahsetmemiştim ona ne kadar fark koyarlar bilmiyorum. Sadece Egr iptali için de yine şaşmaz'da bi egzoscudan 500 TL fiyat aldım.

Sadece yazılımdan iptal edersek mekaniğe müdahale etmeye gerek kalmıyor mu ki?
gerek kalmıyor parca orda duruyor sadece ben ecufast ta yazılımla iptal ettirdim egr ve dpf yi

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence yazılım attırın otomatikman egr yi iptal ediyorlar zaten...2CR diye ünlü bir yazılımcı firması vardı Ankara da ama biraz pahalı diyorlardı sanırım..Aracınızın performansıda artmış olur...Sadece bir zaman sonra kara duman atarmı onu sorun...Çünki bazı marka ve modellerde atma olasılığı varmış...