EGR arızası veren araba ile uzun yola çıkılır mı?

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gerek kalmıyor parca orda duruyor sadece ben ecufast ta yazılımla iptal ettirdim egr ve dpf yi

Oradan da bir fiyat alayım öyleyse, teşekkürler.

Bence yazılım attırın otomatikman egr yi iptal ediyorlar zaten...2CR diye ünlü bir yazılımcı firması vardı Ankara da ama biraz pahalı diyorlardı sanırım..Aracınızın performansıda artmış olur...Sadece bir zaman sonra kara duman atarmı onu sorun...Çünki bazı marka ve modellerde atma olasılığı varmış...

Yukarıda Kaan beyin ismini verdiği şahıstan oraya ulaştım zaten aynı yer sanırım. Orada aynı araca da uygulama yapmışlar, yazılım + egr iptali + manifold temizliği. Sordum 2250 tl fiyat verdiler. Ucuz olsun diye egr iptal edeyim dedim maliyetim git gide yükseliyor ne yapacağımı bilemedim :) EGR sadece yazılımla iptal edilmesi durumunda manifold temizletmeye gerek var mıdır sizce?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yukarıda Kaan beyin ismini verdiği şahıstan oraya ulaştım zaten aynı yer sanırım. Orada aynı araca da uygulama yapmışlar, yazılım + egr iptali + manifold temizliği. Sordum 2250 tl fiyat verdiler. Ucuz olsun diye egr iptal edeyim dedim maliyetim git gide yükseliyor ne yapacağımı bilemedim :) EGR sadece yazılımla iptal edilmesi durumunda manifold temizletmeye gerek var mıdır sizce?
İptal etsenizde manifoldun temizlenmesi gerek...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Bütçe yeterli değilse würth egr temizleyici yada luqui moly emme manifoldu temizleyici var ama ne kadar sağlıklı olur bilmem manifold sökülmeden uygulanıyor

• Beğen
Tepkiler: hunter1907

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bütçe yeterli değilse würth egr temizleyici yada luqui moly emme manifoldu temizleyici var ama ne kadar sağlıklı olur bilmem manifold sökülmeden uygulanıyor
Bilemedim, yaptırmışken onu da temizlemek gerekiyor tekrar motoru ele almak istemiyorum. Bu arada sadece EGR valfi iptal etmek ve manifold temizliği için 1250 TL fiyat aldım. EGR'nin yenisini takmak arasında fiyat farkı yok şu anda, manifoldu da ucuza halledebilirsem EGR değişimi yapacağım gibi çünkü 1 sene sonra muayene süresi dolduğunda egzostan kalmak da var işin ucunda.

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tekrardan selamlar, bugün EGR iptali yaptırdım yalnız ben mekanik olarak da iptal edecek sanıyordum ustaya gönderen öyle söylemişti eleman biz sadece yazılım yapıyoruz dedi motora dokunmadı. 300 TL verdim. Sizce mekanik olarak da iptal etmek şart mıdır? Şu anda arıza lambası yanmıyor ama kimileri dpf de iptal edilmeli falan yazıyor. Hani öksürünce internete girip bakarsınız kanser çıkarsınız ya, bu işin sonu yok gibi geliyor bana.

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bende iptal ettirdim yazılımla ama mekanık bir işlem yaptırmadım sadece ses yaparsa yaptırırsin dediler yapmıyor 3 aydır bende dpf de iptal ama içi boş oldugu için benden önceki sahibi boşalttırmış

• Beğen
Tepkiler: hunter1907

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bende iptal ettirdim yazılımla ama mekanık bir işlem yaptırmadım sadece ses yaparsa yaptırırsin dediler yapmıyor 3 aydır bende dpf de iptal ama içi boş oldugu için benden önceki sahibi boşalttırmış
Mekanik olarakda işi sağlama alırsın dpf sağlamsa kalsın yada muayenede sorun yaşamak istemiyorsan dpf çıkart temiz ise dolacaktır çünkü muayene zamanı gider takdırırsın tekrardan çıkma arızalı dpf al bir tane onu tak

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kaan hocam benim aracın egr dpf iptal fakat duman atma sadece ani yüklenmeler haric neredeyse yok gibi muayenede sorun olurmu

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tam siyah şekilde bile degil cok cok az geliyor ani yüklenmede 1 anlık sadece

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Mekanik olarakda işi sağlama alırsın dpf sağlamsa kalsın yada muayenede sorun yaşamak istemiyorsan dpf çıkart temiz ise dolacaktır çünkü muayene zamanı gider takdırırsın tekrardan çıkma arızalı dpf al bir tane onu tak
Ben de dpf olayını unutmuşum sordum ustaya şimdi egr ile birlikte dpf de iptal edildi mi diye, dpf yok sizin aracınızda katalizörlü aracınız dedi. Sanırım böylesi daha iyi yanlış mıyım? :)

• Beğen
Tepkiler: magne33