ESP, ASR, ve Hill Holder eklme

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel formu dışı olacak ama Pejo partner tepee lerin bazılarında ABS, ASR,ESP ve hill holder var. Biraz araştırma yaptım ASR ve ABS aynı beyni kullanarak sistemleri çalıştırıyormuş?
Acaba Aracın ABS beyninden ASR aktif yapma ihtimali var mı acaba?
ESP ise biraz daha karışık araçta yön sensörleri direksiyon konum sensörleri bulunuyor ESP yi araca uygulamamnın bir yolu var mı acaba?

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel formu dışı olacak ama Pejo partner tepee lerin bazılarında ABS, ASR,ESP ve hill holder var. Biraz araştırma yaptım ASR ve ABS aynı beyni kullanarak sistemleri çalıştırıyormuş?
ESP ise biraz daha karışık araçta yön sensörleri direksiyon konum sensörleri bulunuyor ESP yi araca uygulamamnın bir yolu var mı acaba?

Yapılmaz diye birşey yok ancak astarı yüzünden pahalıya gelir.Onları yaptırdığınız para ve zamanı, esp li bir araç alarak değerlendirebilirsiniz...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hill Holder otomatik viteslerde olan bir şey sizin teppeniz otomatikmi.. benim bildiğim fiorinolarda hill holder var sadece o gurupda ne nemoda nede tepee de var..

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şükrü52 vardı o dediklerinizin hepsini yapmıştı aracına

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hill Holder otomatik viteslerde olan bir şey sizin teppeniz otomatikmi.. benim bildiğim fiorinolarda hill holder var sadece o gurupda ne nemoda nede tepee de var..

Sadece otomatik viteslerde var demek yanlış olur. Hill holder düz vites araçlarda da vardır. Bakınız astra J. Daha çok marka ve model var.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece otomatik viteslerde var demek yanlış olur. Hill holder düz vites araçlarda da vardır. Bakınız astra J. Daha çok marka ve model var.

bilmiyorum ben bu günlerde herhalde farklı yazmaya başladım sorun galiba bende :) yazımda hillholder otomatik viteslerde olan bir şey derken fiorino nemo tepee gurubunu kast etmişdim zaten sonrasında da benim bildiğim fiorinolarda var yazdım.. ve sadece bildiğim kadarı ile o gurupda ne nemode nede tepee de var yazdım :) zaten konumuzda tepee başka genel araçlar değil. ama sorun bende sanırım eksik yazdım yanlış anlaşıldım :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim küçük yanlış anlaşılmalar olabilir sorun değil nemo ve tepee bende onu bilmiyoum var mı yok mu.
:)

Son düzenleme:

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi sitesine baktım tepee de hill holder mevcut bipper de göremedim.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Renault forumunda ABS siz ticarilere ABS takan birisi mevcut. Ama yaklaşık 4000 tl miydi ücret neyi. Tam da hatırlamıyorum şimdi yanlış olmasın. Orijinal parçaları kullanarak ekliyorlarmış...

Yani, neden olmasın. Ama değer mi, bilemem...

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben biraz meslek açısından otomotivin içinde bulunduğumdan;
Acaba Programlama olarak ABS sistemine ek olarak ASR sistemi ABS beyninden aktif edilemez mi diye düşünüyorum. ASR çekiş tekerlerinin Kayma oranına göre bütün çekiş kuveetini diğer yeri tutuan tekere aktarıyor. Kayma yapan teker ABS beyni tarafından Frenleme yaptırılıyor. Tekrar teker kaymayı kestiği anda frenlemeyi bırakıyor.

Hill Holder ise mekanik ve otomatik fark etmiyor bütün araçlara kakılabilir. En basitinden Elektrikli el freni düşünün yokuş yukarı veye aşağı fark etmiyor. 1-2 saniye içinde araç kayma yapmıyor. Yine Hill Holder ABS bayni tarafından kontrol ediliyor. Vites boşa attığıızda ve ayağınızı fren pedalından çektiğinzde 1-2 sn aracın frenlerini kitliyor ve sonra serbest bırakıyor.

ESP başlı başına bir yapı ama bununda ABS beyni ile ortak hareket ettiğidir. Bazı arkadaşlar nasıl ki VECTRA B araçlarına Hız sabitleme vs. gibi işlemler yaparken acaba araçta tesisat var mı diye kontrol ediyor. Bence burda da durum aynı PARTNER TEPEE nin bazı modellerinde ABS, ASR, ESP standart fabrika çıkışlı araçlarda bütün tesisatın hazır olabileceğini düşünüyorum. ESP için gerekli sensörlerin takılması ile bunuda yapılabilir bir seviyede olacağına inanıyorum.