fan ayar problemi ve hava yön düğmeleri

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bu problem ilk defa başıma geliyor... fan arttırma ve azaltma düğmeleri ve havayı yönlere veren üç düğme var bilirsiniz (aşağı , ön , yukarı). Sorun şu fanı açtığım zaman geri kapatamıyorum yani fan arttırma yapıyorum artıyor ama geri düşmüyor azaltma düğmesi çalışmıyor yada işlev görmüyor. aynı zamanda bütün hava yön düğmelerini kapatamıyorum muhakkak biri açık kalıyor daha önce böyle olmuyordu kapatabiliyordum. sorunu şu şekil çözdüm ama sonra tekrar etti... araç kontağı kapatıp dışarı çıktım aracı kilitledim ve kilit düğmesine basılı tuttum on saniye kadar sonra tekrar açtım arabayı çalıştırdım sorun ortadan kalktı yalnız bu sabah yine aynı sorun tekrar etti. bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim saygılarımla...

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: fan ayar problemi ve hava yön düğmeleri

Fan azaltma tuşunuz bozulmuş olabilir. Yön tuşlarına gelince zaten hepsini birden kapatamıyorsunuz. Ben direkt buğu çözmek için olan resistans benzeri tuş var, yaz kış onu kullanırım. Hem direkt yüze vermiyor. O tuşa basınca yön tuşları iptal oluyor.

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilgin için teşekkür ederim "gradient" ama fan azaltma tuşunun bozulmuş olacağını düşünmüyorum başka bir problem var gibi yön tuşlarınıda dediğinizin aksine hepsini kapatabiliyordum sanki ayarları bozulmuş gibi...

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yön tuşlarının tamamı bende de kapanmıyor autoya bastıktan sonra tamamı kapanıyor yalnız

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yön tuşları tamamen kapanır.Öncelikle auto ardından hava sirkülasyon tuşuna basın sonra 1 kez daha basın kapanıyor :) Sizin ki araç algılamamış olabilir o an son zamanlarda elektrik tesisatıyla oynadınız mı yada dışarıdan müdahle ettiniz mi araca ?

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Yön tuşları tamamen kapanır.Öncelikle auto ardından hava sirkülasyon tuşuna basın sonra 1 kez daha basın kapanıyor :) Sizin ki araç algılamamış olabilir o an son zamanlarda elektrik tesisatıyla oynadınız mı yada dışarıdan müdahle ettiniz mi araca ?

evet "albertxx" dediğin gibi yön tuşları. Elektrik tesisatıyla hiç oynamadım dışarıdan müdahalede yok ara ara fan azaltma etkin olmuyor mesele şuan o. düğmede bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Demin tekrar denedim sorunsuz çalıştı dediğim gibi bazen oluyor bu durum...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hmm servise gosterin garip durun ama calismazken gidin yoksa calisiyor derler bakmazlar temazsizlikta olabilir

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Fan yonu nereye verildigi farketmeksizin calissa ne degisiyor ki? Klima acik degil ve fanda calismiyorsa ayaga verin gitsin. Ayak kismine yonlendirince ben iki tarafida high konumuna getirmezsem yeteri kadar isitmiyor zaten :-(

serkan-655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar hepinize ilginiz için teşekkür ederim sorun kendiliginden yok oldu eğer tekrar ederse servise götürecem bu sefer, inşallah olmaz ümidi ile  ;D olursada sorunun kaynağını sizlerle paylaşırım saygılarımla... greatt