far temizliğinde pahalı malzemelere SON !!!

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nalbur arkadaşım var, o na soruyorum hemen. :D

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninkisi sanki diş macunluk bugulanma genelde diş macunu ile çıkıyor. sararma için zımpara şart. ama o maden cilasını da merak etmiyorum değil he :rulet2:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:12 ----------

biraz araştırdım da nalburlarda falan oluyormuş deneyecek arkadaş varsa dikkat etsin boya çıkarabilir diyolar. iyice kaplasın tamponu kaportayı falan.

altay dırek fara uygulamadan beze dokup bezı fara surtme ile de birsey değişmiyo uygulana biliyor. boya aksamına sıcrama sansı yok

sonerse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende denedim sonuç harika oldu ama içeridende temizlenmesi lazım. bide nasıl söküldüğü konusunu bulup araştırırsam harika olur. paylaşım içinde ayrıca :tesk:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu zımbırtı "kavil" diye geçer, tunç metal parlatmada kullanılır. Askerde çelenkleri bununla silerlerdi. İlk başta parlatır farları muhtemelen ama sonrasında daha beter olma ihtimali vardır, ben kesinlikle kullanmazdım bu iş için.

Bunun yerine plastx, pasta uygulaması sonrası cila yaparsanız daha uzun süre temiz kalır farlar. Ayrıca daha takıntılı olanlarımız da far, plastik veya pleksi için özel koruma ürünlerinden tercih edebilirler.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu zımbırtı "kavil" diye geçer, tunç metal parlatmada kullanılır. Askerde çelenkleri bununla silerlerdi. İlk başta parlatır farları muhtemelen ama sonrasında daha beter olma ihtimali vardır, ben kesinlikle kullanmazdım bu iş için.

Bunun yerine plastx, pasta uygulaması sonrası cila yaparsanız daha uzun süre temiz kalır farlar. Ayrıca daha takıntılı olanlarımız da far, plastik veya pleksi için özel koruma ürünlerinden tercih edebilirler.

arkdaslar sonrası için bir yorum yapamıyorum tecrube daha kotu olcagını soyluyor sonra sizlerce kötü anılmak istemem. sadece o farı temızledıgıne emınım ama sonrası ıcın bı tecrubem yok:)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:34 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:33 ----------

bende denedim sonuç harika oldu ama içeridende temizlenmesi lazım. bide nasıl söküldüğü konusunu bulup araştırırsam harika olur. paylaşım içinde ayrıca :tesk:

işine yaramıs olmasına sevındım ben tesekkur ederım.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sonunda vikaul u buldum ve hafta sonu köy gezisinde uyguladım. çok aşırı kararmamış farlarda işe yaradığı kesin ama elle yapılabilecek bir işlem değil bilginiz olsun. resmini koyduğum zımpara makinesinin altına havlu parçası koyarak yaptım. bir far yarım saat kadar sürdü. palisaj makinesi yada zımpara makinesi yoksa hiç girişmeyin.

kullandığım makine
IMG_20140601_180442.jpg

öncesi

IMG_20140601_173720.jpg

IMG_20140601_173745.jpg

ve son hali

son.jpg

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sonunda vikaul u buldum ve hafta sonu köy gezisinde uyguladım. çok aşırı kararmamış farlarda işe yaradığı kesin ama elle yapılabilecek bir işlem değil bilginiz olsun. resmini koyduğum zımpara makinesinin altına havlu parçası koyarak yaptım. bir far yarım saat kadar sürdü. palisaj makinesi yada zımpara makinesi yoksa hiç girişmeyin.

konuyu ılk acdıgımızda bu malzemenın ılk once ıse yaradıgını fakat sonradan daha kotu hal alacagını ıdda edenler olmustu belkıde dogruluk payı olabılır bızım uyguladıgımız arabalarda daha kotu bı durum yasamadık ama hayırlısı bakalım. güzel olmus hocam maşallah

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay be mis gibi olmuş farlar bende kara kara farların üstündeki taş izlerinden nasıl kurtulurum diye düşünüyordum. internetten 60 liraya far temizleme kiti almak üzereydim. Bende nalburları biraz gezmeye karar verdim. Teşekkürler :)

mkoca26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asil arkadaşa teşekkürler vikaul elektronikte kullanıyorduk kontakları temizlemek için ama bu özelliğini bilmiyordum ve kendi aracımda uyguladım sadece elle uyguladım sonuç çok güzel uygulamadan önce foto çekmeyi unutmuşum uygulama sonrası fotolar

20140627_170731.jpg

20140627_170305.jpg

20140627_170314.jpg

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asil arkadaşa teşekkürler vikaul elektronikte kullanıyorduk kontakları temizlemek için ama bu özelliğini bilmiyordum ve kendi aracımda uyguladım sadece elle uyguladım sonuç çok güzel uygulamadan önce foto çekmeyi unutmuşum uygulama sonrası fotolar

Ekli dosyayı görüntüle 17252

Ekli dosyayı görüntüle 17253

Ekli dosyayı görüntüle 17254
arabayı bi yerden gözlerim ısırıyor. bende deneyim bakalım bunu bandırmada varsa bı ciladan:(