Fren balata durumu?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanin boyle daha var , hatta iyi kullanmissiniz benim 50 bin km de şu haldeydi :)
08d60cdd65f8c5ad9deca1a7f6da5e56.jpg
soldaki...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanin boyle daha var , hatta iyi kullanmissiniz benim 50 bin km de şu haldeydi :)
soldaki...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk

Dediğiniz gibi sizinkine göre benim balata daha gider ama arkadaşın dediği gibi disk dn de yemek daha büyük masraf olmadı bi 5000 bin sonra değiştriyim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
soldaki...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk

Dediğiniz gibi sizinkine göre benim balata daha gider ama arkadaşın dediği gibi disk dn de yemek daha büyük masraf olmadı bi 5000 bin sonra değiştriyim

Mehmet için rahat olsun senin o balata disk yeme aşamasına kolay kolay gelmez.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet için rahat olsun senin o balata disk yeme aşamasına kolay kolay gelmez.

Peki nadir abi dediğini yapacağım gönlümde kullanmaktan yanaydi masraf açmasına karşı :)

Ek bilgi olsun arkadaşlarıma 41 bin km Araç balata bu halde ve abimin dediği gibi 10 bin daha gidebilecek durumda. Kullanım tarzım yeri gelir normal yeri gelir agresif lakin frenden önce motor freni ile yavaşlayip hafifçe freni kullanmam :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Peki nadir abi dediğini yapacağım gönlümde kullanmaktan yanaydi masraf açmasına karşı :)

Ek bilgi olsun arkadaşlarıma 41 bin km Araç balata bu halde ve abimin dediği gibi 10 bin daha gidebilecek durumda. Kullanım tarzım yeri gelir normal yeri gelir agresif lakin frenden önce motor freni ile yavaşlayip hafifçe freni kullanmam :)

Baksana Olcay'ın balatalara resmen demiri kalmış :D aslında bu parça çok kolay aşınmıyor. Sadece işte şehir içinde aşınma olayı biraz daha fazla. Birde araç otomatik ise misal benim araç sürekli fren kullanmak zorunda kalıyorsun şehir içi şehir dışı fark etmiyor motorun gücünden fazla faydalanamayınca mecbur frenlere yükleniyorsun. O zaman da disk balata tükeniyor.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baksana Olcay'ın balatalara resmen demiri kalmış :D aslında bu parça çok kolay aşınmıyor. Sadece işte şehir içinde aşınma olayı biraz daha fazla. Birde araç otomatik ise misal benim araç sürekli fren kullanmak zorunda kalıyorsun şehir içi şehir dışı fark etmiyor motorun gücünden fazla faydalanamayınca mecbur frenlere yükleniyorsun. O zaman da disk balata tükeniyor.

Doğru otomatiklerde maalesf erken tükeniyor. Sanirm arkadaş agresif kullanıyor ki dibini siyirmis balatalarin :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben vitesi sadece hizlanmak ve sabit hizda gitmek icin kullanirim. Yavaslamak icin ufacik 1.2 motorumun kompresyon yapmasini beklemek yerine frene basiyorum , çünkü motorda gereksiz olarak yapilan asinmanin, takimi 35 tl olan balatadan daha pahaliya mal olacagini biliyorum. Rampa asagi inerken bosa atarim , o balatalari surekli kontrol ederek o hale getirdim. Israfa karsiyim ;)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa atarsan daha fazla yakıt tüketirsin dikkat edersen yol bilgisayarında anlık tuketimde viteste inerken 0 yazar boşta ise hızına göre 3 , 2 yazıyor.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa atarsan daha fazla yakıt tüketirsin dikkat edersen yol bilgisayarında anlık tuketimde viteste inerken 0 yazar boşta ise hızına göre 3 , 2 yazıyor.
Ben bu tarz olaylardan anlamam , yol bilgisayarim yok .
Bu kadar guvenen birisi varsa madem 0 ise vitesteyken kontagini kapatsin bakalim gercekten sifir olunca ne oluyomus yasasin:)
Bosa atarim duzde suzulurum , gereksiz asinmanin onune gecerim , herkes bildigi gibi araba kullansin.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu tarz olaylardan anlamam , yol bilgisayarim yok .
Bu kadar guvenen birisi varsa madem 0 ise vitesteyken kontagini kapatsin bakalim gercekten sifir olunca ne oluyomus yasasin:)
Bosa atarim duzde suzulurum , gereksiz asinmanin onune gecerim , herkes bildigi gibi araba kullansin.

Orası öyle herkesin kendi bileceği şey. Kinetik enerji olduğu için motor devri ile iniyor o yüzden yakmaz diyorlar bilgisayarda kanıtlıyor. Yıllardır bende boşa atardim 3 yıldır atmiyorum artik